„DZIECIĄTKO SIĘ NAM NARODZIŁO”

Dzień 20.12.2019 r. był świątecznym dniem w naszej szkole.  W klasach odbywały się Wigilie, a szkolne Koło Teatralne, w skład którego wchodzą uczniowie klas IV – VIII,  przedstawiło uroczyste jasełka. Do stajenki zmierzali pastuszkowie, Krakowiacy, Górale, Trzej Królowie, a także dzieci, by pokłonić się narodzonemu Jezusowi. 

Chrystus się rodzi, nas oswobodzi,

Anieli grają, króle witają,

Pasterze śpiewają, bydlęta klękają,

Cuda, cuda ogłaszają.”

Jasełka obfitowały w wiele polskich kolęd i pastorałek, świąteczną atmosferę tworzyły też piękne dekoracje i barwne stroje wykonawców. 

Tajemnica Bożego Narodzenia jest niepojęta, to piękna polska tradycja wspólnego kolędowania, składania życzeń i świątecznych jasełek. Pokaz umiejętności uczniów i pracowników naszej szkoły wprawił wszystkich 
w atmosferę refleksji i zadumy nad tym, co ważne i piękne.

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczą dzisiaj nas wszystkich.”

Notatkę przygotowała Małgorzata Szymańska