4 klasa

Rok szkolny 2018/2019

Zielona Kraina –  edukacja ze smakiem

25.03.2019r. uczniowie klasy IVa brali udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina promujących  zdrowe odżywianie. Warsztaty miały zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Jest to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat potrzeby zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotowywali naturalne, zarazem pyszne sałatki, desery, koktajle.

Było smacznie, kolorowo a przede wszystkim  zdrowo…

Szkolny koordynator akcji : Helena Paradowska


Z wizytą u św. Mikołaja” –  wycieczka klasy I C i IV A

18.12.2018 r. klasy I C i IV A wyjechały do Fun Park Pomerania w Pyszce na przedświąteczne spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami. W programie zajęć były warsztaty ceramiczne i  plastyczne, dzieci dekorowały figurki: między innymi aniołki, choinki, mikołaje, wykonywały własne bombki na świąteczną choinkę. Miały też okazję pożegnać swe smutki, pozostawiając je w specjalnej maszynie do niszczenia złych uczynków.Uczniowie pisali również listy do św. Mikołaja, w formie plastycznej przedstawiali swoje wymarzone prezenty. Dużą atrakcją dla naszych uczniów był niewątpliwie plac zabaw ze sporą ilością zjeżdżalni i torów przeszkód. Z wycieczki wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Notatkę przygotowała: Małgorzata Szymańska


Ślubujemy!!!

3 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy czwartej i klas siódmych. Uczniowie ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, dbać o jej dobre imię, a przede wszystkim dobrze wykorzystywać swoje umiejętności i możliwości. Starsza młodzież z radością przyjęła do swego grona nowych uczniów, uświetniając uroczystość występem młodego wokalisty Wojtka Sabały. Ciepłe słowa do uczniów skierowała również Pani Dyrektor. Następnie klasa IV a oraz VII a i VII b wraz wychowawcami udały się do sal lekcyjnych, by tam wspólnie celebrować ten ważny dzień.

notatkę przygotowała Honorata Górska-Sęk