Home » 1 klasa SP

1 klasa SP

15.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kropki. Pierwszaki z klasy multimedialnej wspólnie z uczniami z Gimnazjum z klasy cyfrowej generowali w 3D zaczarowaną kropkę Dot Day wykorzystując aplikację QUIVER .Starsi koledzy świetnie się spisali w roli opiekunów -nauczycieli w poznawaniu tajników wiedzy w świecie cyfrowym.
Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasteczka, na których rownież nie zabrakło kolorowych kropeczek. Na zakończenie każdy pierwszaczek dostał kolorowy balonik również w kropeczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/4717-mlodziez-z-maluchami-trzymaja-sztame-wideo

11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbył się Dzień Szkolnej Integracji. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki – pani Agaty Mikołajek, wystawili przedstawienie “Czarodziejski las”. Baśniowe postacie, wspólnie śpiewane piosenki miały pokazać uczniom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, a także uświadomić im, iż warto podążać za swoimi marzeniami.Kolejną atrakcją były zawody sportowe, które wzbudziły wśród najmłodszych ogromne emocje. Pierwszoklasiści brali udział w różnorodnych konkurencjach, a towarzyszyli im i wspólnie z nimi wykonywali zadania najstarsi uczniowie naszej szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pani Edyty Haponiuk przygotowali między innymi wyścigi rzędów, skoki w workach oraz wyścigi z piłkami. Na koniec wspólnie odśpiewano sztandarowy okrzyk naszej szkoły – “JEDYNKA”.
Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego pani Edyty Czuluk oraz baśniowej lekcji języka polskiego pani Anetty Rebelskiej. Gimnazjaliści pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom w rysowaniu ulubionych literackich postaci, służyli też radą, gdy pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane z wcześniej obejrzaną bajką. Podczas zajęć językowych wykonywali zadania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, poznawali też proste nazwy kolorów, zwierząt oraz przedmiotów.
Wspólna zabawa umożliwiła wzajemne poznanie się. Przeżywanie takich radości sprzyja na pewno wzajemnej akceptacji, tolerancji i wzmocnieniu poczucia tego, że wszyscy stanowimy jedną szkolną rodzinę i musimy sobie pomagać. Dziś w naszej szkole wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ wzorowo zdali egzamin dojrzałości i pokazali, że najmłodsi mogą zawsze liczyć na swoich starszych kolegów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zajęcia adaptacyjne w klasie multimedialnej.

Zajęcia adaptacyjne -klasa multimedialna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu

Opublikowany przez Jolanta Krępeć na 2 września 2017


Zajęcia programowania z iPadem dla najmłodszych.

Terapia integracji sensorycznej

 
 


 


 

Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930