1 i 2 klasa

Rekrutacja 2018/2019

⇒wniosek klasa 1

⇒obwod sp1 ulice

 


Zajęcia z rozszerzoną rzeczywistością i elementami kodowania na Dzień Kropki-17.09.2018

Klasa 2b
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania talentów, Wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości.
Tego dnia dzieci obejrzały film o małej dziewczynce Vashti, małej bohaterce książki ,,Kropka”.Dziewczynka nie wierzyła w to, że nie potrafi coś namalować, ale ktoś uwierzył w nią, a w efekcie odkrył jej niezwykły talent.
W tym dniu nie mogło zabraknąć na zajęciach kropek.
Dzieci z 2b układały z podanego kodu napis Dot Day z kolorowych kubeczków ( mata edukacyjna)
Pierwszaki malowały w różnorodne wzory, szlaczki kolorowe kropki,
a uczniowie drugiej klasy pokazali jak można generować kropki w 3D z aplikacją QUIVER. Oczywiście nie zabrakło ciasteczek z kolorowymi kropeczkami a to zasługa naszych kochanych mam.


Edukacja wczesnoszkolna z iPadem

https://gopro.com/v/28d8DPqk9Wq8


Mali Kołobrzescy Mistrzowie” z wizytą na plaży

W dniu 8.06.2018 r. uczniowie klasy 1a kibicowali reprezentantom naszej szkoły podczas Mistrzostw Województwa w Siatkówce Plażowej.  Z uwagi na zbliżające się wakacje, zabawa na plaży była poprzedzona warsztatami dotyczącymi bezpiecznego przebywania w nasłonecznionych miejscach. Każdy sam posmarował najbardziej narażone na doznanie poparzeń słonecznych miejsca kremem ochronnym i poznał odpowiednie rodzaje nakryć głowy. Wyjście dostarczyło zarówno emocji sportowych związanych z kibicowaniem starszym kolegom i koleżankom, jak również stanowiło wspaniałą okazję, by beztrosko pobawić się w ciepłym, nadmorskim piasku.

Mariusz Rzeszotek


OLIMPIADA MATEMATYCZNO -SPORTOWA

5 czerwca uczniowie klasy Ia wzięli udział w olimpiadzie matematyczno – sportowej organizowanej przez  Prywatną Szkołę Podstawową „Morska Kraina” w Kołobrzegu.  Olimpiada składała się z zabaw zręcznościowych w formie wyścigów oraz gier i zabaw matematycznych. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klasy I a : Kacper Fir, Mikołaj Fir, Małgorzata Rogińska, Judyta Grefling, Karol Spera, Cezary Ulatowski. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną. Na poziomie klas pierwszych zdobyliśmy I MIEJSCE.

 


Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasi najmłodsi uczniowie udali się do RCK na przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy pamiętnik” .  Pierwszaki wzięły także  udział w zmaganiach sportowych. Zabawa była bardzo udana. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami.


Dzień Matki w klasie multimedialnej

Uczniowie z pierwszej klasy multimedialnej z okazji Dnia Matki przygotowali życzenia w aplikacji Scratch Junior- sami zaprogramowali piękne bukieciki, które wysyłają życzenia kochanym mamom. Radość mam była niesamowita.
Portrety mam mam wykonali w picselach w aplikacji PicsArt. Takimi umiejętnościami mieli okazję się pochwalić.

Wykorzystanie technologiii w edukacji wczesnoszkolnej

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Matki uczniowie z kl. 1b przygotowali teatrzyk kukiełkowy,,Jak wróbelek Elemelek był chory.”Podczas teatrzyku mali aktorzy pokazali piękne uczucia i troskę o małego wróbelka, kiedy mały ptaszek zachorował. W te sposób chcieli pokazać troskę swoich mam kiedy to im się przydarzy zachorować.Teatrzyk małych aktorów bardzo spodobał się rodzicom. Duże brawa dla pierwszaków.


Dzień Rodziny

30 maja uczniowie klasy Ia zaprosili swoich kochanych rodziców na przedstawienie, które przygotowali z okazji „Dnia Rodziny”. Dzieci pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały dla swoich gości. Na zakończenie wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie certyfikaty dla mamy i taty i zaprosiły na słodki poczęstunek.


Konkurs Wiedzy o Europie – Koło Fortuny

Dzisiaj klasy pierwsze wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Europie w Regionalnym Centrum Kultury. Podczas konkursu uczniowie utrwalili sobie nazwy krajów naszych sąsiadów, nazwy stolic państw należących do Unii Europejskiej.Wspólnie z dziećmi z innych szkół w Kołobrzegu obejrzeliśmy film ,,Basia”. Z pięknymi nagrodami, z uśmiechem radości wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

WIZYTA W MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO
Uczniowie klasy I a brali udział w lekcji muzealnej „Zabytki z ziemi”. Poznali tajniki pracy archeologa, jego warsztat i metody badawcze. W zaaranżowanej do działań praktycznych piaskownicy, odkrywali przedmioty związane z przeszłością, a następnie rysowali je na kartce papieru. To była bardzo ciekawa lekcja.

Mali ekolodzy z iPadem

Zajęcia z ekologii z wykorzystaniem multimediów .
Podczas zajęć z programowania uczniowie narysowali symbol recyklingu łącząc kolejno liczby pomalowali na zielono kredkami – czyli metodą tradycyną. Następnie wykonali zdjęcie z aplikacją PixelArt i wygenerowali obraz w pixelach. Powstał obraz ich pracy w zapisie cyfrowym. Malowanie z  PixelArt dzieci uwielbiają, a przy okazji ćwiczą spostrzegawczość wzrokową i umiejętności pracy z aplikacją PixelArt

Pisankowy zawrót głowy
W środę 28.03.2018r. uczniowie klasy 1 a poczuli atmosferę zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych.
Dzieci poznały kilka technik, jak można ozdobić jajko, pomysłów na szczęście nie zabrakło i każda pisanka była wyjątkowa i oryginalna. Dzieci przystrajały jajka za pomocą kolorowych wstążek, bibuły, cekinów, piór, sznurka, flamastrów, farb. Każdy „artysta” musiał się zdecydować na jedną metodę. Bardzo szybko na stołach pojawiły się kolorowe jajka, a efekty pracy były zdumiewające.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny. Choć za oknem pogoda na to nie wskazywała, to w środę 21 marca 2018 roku pierwszaki z naszej szkoły z Marzanną tradycyjnie pożegnały zimę.

 

Pierwszy Dzień Wiosny z technologią.

Hey, have a look at this glog! I’m sharing it from the Glogster App for iPad. Get it here! Pierwszy Dzień wiosny

View this glog

 

 


Wielkanocne warsztaty w klasie 1b

20.03.2018 odbyły się wielkanocne warsztaty – uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali wielkanocne pisanki. Pomysły na wielkanocną pisankę były różne : malowane, wyklejane metodą dekupage,ozdabiane wiosennymi naklejkami.
Gotowe pisanki uczniowie zawiesili na wiosennych gałązkach. W klasie poczuliśmy magię Świąt Wielkanocnych.


Nowy płac zabaw

Słońce, uśmiechnięte twarze i nowy, wspaniały plac zabaw! To przepis na udane zajęcia wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu.

Mariusz Rzeszotek
Renata Litwinowicz

 


Integracja na lekcjach wychowania fizycznego
Ulubioną rozrywką naszych „milusińskich” oraz uczennic trzecich klas gimnazjum są wspólne zajęcia ruchowe, podczas których, w rytm muzyki, wykonują różne układy taneczne, bawiąc się przy tym doskonale. Takie spotkania są okazją do integracji „pokoleniowej” a jednocześnie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.


Wiosenne tulipanki

Kolorowanie według numerków z Pixel Art to świetna zabawa!

https://goo.gl/LWx8qm


Mali mistrzowie kodowania – pokolenie nowoczesnej szkoły

Edukacja z iPadem dla najmłodszych w Szkole Podstawowej nr1 w Kołobrzegu.
Od września 2017/18 w klasie pierwszej uczniowie próbują wykorzystać aplikacje Apple w procesie edukacji. IPad inspiruje i pozwala doznać nowego sposobu uczenia się w sposób,
jakiego nie można doświadczyć na żadnej innej pomocy edukacyjnej.
Wspaniałe aplikacje zachęcają do samodzielnej nauki w sposób interaktywny
poprzez nieustanne rozwijanie umiejętności technologii cyfrowej .
Na poziomie edukacji wczesnoszkolnej świetnie sprawdzają się aplikacje Quiver, PicselArt na zajęciach artystycznych – wypróbowałam już w pierwszej klasie.
Natomiast jeśli chodzi o programowanie to Lightbot, Kodable, Code Junior, Scratch Junior. Myślę, że filmik pokaże w skrócie co można z uczniami w klasie pierwszej zrobić wykorzystując poszczególne aplikacje.

https://quik.gopro.com/v/3NdashIujC/


Dokarmiamy ptaki zimą !
Dokarmianie ptaków to nie tylko ogromna frajda, lecz także doskonały sposób, by nauczyć dzieci empatii, odpowiedzialności i obowiązkowości. Uczniowie klas I z pomocą pana konserwatora przygotowali karmnik dla ptaków, w którym systematycznie uzupełniają braki w „ptasiej stołówce” oraz rozwiesili na drzewach w pobliżu szkoły pokarm dla ptaków.
Opiekunowie : A.Szczerba , H.Paradowska


Jak zmienia się edukacja, w klasie pierwszej uczeń potrafi wykonać robota w wersji papierowej a następnie przenieść do programu Paint i wykonać identycznie w technologii cyfrowej. Takie umiejętności uczniowie nabyli po czterech miesiącach nauki w klasie multimedialnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu.


Nasza akademia małego naukowca rozrasta się w szybkim tempie. W tym tygodniu poświęciliśmy najmłodszym dwa dni . W zajęciach warsztatowych wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz klasy 1A i 1B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Jak wszystkie wcześniejsze grupy poznawaliśmy tajemnice zjawisk przyrodniczych. Była tęcza, mgła, wulkan , ale jak zawsze najwięcej entuzjazmu wzbudzały wybuchy. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.
A.Goral


MIKOŁAJKI

6 XII na uczniów klasy Ia czekała miła niespodzianka. W odwiedziny przyszedł Mikołaj wraz z pomocnikami z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę. Radości nie było końca. Milusińscy zaśpiewali dla Mikołaja piosenkę i porwali go do tańca. Zabawa była naprawdę udana.


Mikołajkowe warsztaty-Park Rozrywki Pomerania.

05.12.2017 uczniowie kl.1b wzięli udział w warsztatach ceramicznych:
Mikołaje,choinki,aniołki to tylko niektóre z figurek, które każde dziecko samodzielnie dekorowało i na pamiątkę zabrało ze sobą do domu.
Po warsztatach zabawa na ogromnej hali: labirynty,wspinaczka, zjeżdżalnia.
Całe trzy godziny zabawy.
Dzieci również odwiedziły gabinet św. Mikołaja gdzie czekały paczki ze słodyczami.
Radość dzieci była niesamowita, zmęczone i szczęśliwe powróciły do szkoły.


„Bombowe bombki”

Uczniowie klasy Ia przygotowują swoją salę lekcyjną na nadejście Mikołaja. Zaczęli od przygotowywania bombek na choinkę. Mamy nadzieję, że znajdą się pod nią prezenty.


„Papierowe cuda”

5 XII uczniowie klasy Ia stworzyli stylową kolekcję mikołajów i aniołków. Papierowe cuda dzieci wykonały z pomocą Pani Agnieszki Grefling – mamy Judyty. Dziękujemy za lekcję inspiracji. Mamy nadzieję, że Pani Agnieszka jeszcze nas odwiedzi.


Warsztaty – wspólne przygotowanie bombek

Dzisiaj 28.11.2017 -podczas warsztatów dzieci z klasy 1b wspólnie z rodzicami przygotowały piękne bombki, gwiazdki i łańcuchy na klasową choinkę. Od dzisiaj w naszej klasie można poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.


Lekcja przyrody w Ia

Dnia 16.11.2017r. uczniowie klasy IIg przeprowadzili lekcję przyrody – „Pani Jesień” w klasie Ia. W formie zabawy starsi koledzy i koleżanki uczyli młodszych nazw drzew. Na końcu lekcji mali uczniowie wykonali ćwiczenia podsumowujące lekcję.

Wszyscy byli zadowoleni!


Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Uczniowie klas I zorganizowali akcję szkolną pt. „Zdrowe drugie śniadanie” . Podczas przerw częstowali starszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły samodzielnie przygotowanymi kolorowymi kanapkami, oraz rozdawali ulotki promujące zdrowe odżywianie.

Wystarczy przygotować zdrowe drugie śniadanie i dać dobry przykład innym!


Wspólne zabawy na „Magicznym dywanie”
W ramach programu „Jestem Smart” na świetlicy szkolnej odbyły się wspólne zabawy ruchowe, edukacyjne młodszych i starszych uczniów na „Magicznym dywanie” . W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.


WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 20.10 do klasy I a przybyły z wizytą przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kołobrzegu. Zaprosiliśmy dzieci do szkolnych ławek i pokazaliśmy jak wygląda prawdziwa lekcja w klasie pierwszej. Nasi uczniowie ugościli młodszych kolegów udostępniając im swoje ławki i podręczniki. Pokazali jak wiele już potrafią, wymienili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oczywiście przedszkolakom poszło rewelacyjnie, wiedzieli, że należy podnieść rękę do góry kiedy chce się coś powiedzieć, poradzili sobie z zadaniami, które dla nich przygotowaliśmy i bardzo dobrze odpowiadali na zadawane im pytania. W nagrodę po zajęciu udaliśmy się do świetlicy szkolnej gdzie mogliśmy wspólnie pobawić się na magicznym dywanie, który zrobił tego dnia największe wrażenie na przedszkolakach.

 


PIERWSZAKI W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Uczniowie klasy I a wybrali się na wystawę malarstwa Józefa Panfila. Twórczość artysty to przede wszystkim dbałość o formę, kolor i harmonie barwne. Dzieci miały przyjemność podziwiać przepiękne pejzaże wykonane przez malarza. Oglądanie prac Józefa Panfila wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Dzieci pełne wrażeń i nowych inspiracji wróciły do szkoły gotowe do nowych wyzwań.


Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października jest „Dniem Bezpiecznego Komutera”. W naszej szkole nawet najmłodsi uczniowie wiedzą jak wiele jest zagrożeń związanych z komputerami i jak się przed nimi bronić.


Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią

Uczniowie klasy Ia wiedzą, że jesień to czas zmian w przyrodzie. Jak zawsze, kiedy nastaje nowa pora roku, zmienia się świat wokół nas. Jesienią dni stają się krótsze, a powietrze chłodniejsze. Nasi uczniowie bacznie obserwują przyrodę i dostrzegli, że trochę inaczej wygląda jesień w lesie, czy w parku, inaczej na łące, a jeszcze inaczej na polu, czy w sadzie.


Dnia 4.10.2017 po raz pierwszy odbyły się zajęcia warsztatowe z chemii dla małych naukowców. Mieliśmy okazję nawiązać współpracę z Przedszkolem Miejskim nr. 10. Nasi podopieczni starali się odtworzyć w pracowni chemicznej zjawiska atmosferyczne takie jak: wulkan i tęcza a także wyhodowaliśmy węże i podwodny ogród. Na koniec naszej naukowej zabawy odtworzyliśmy starą lokomotywę i kolorową pianę . Serdecznie dziękujemy małym naukowcom i opiekunom za przybycie.
Opracowaniwe: Agnieszka Goral


Zdrowe odżywianie pod hasłem Dzień Marchewki
Dzisiaj pierwszaki podczas zabaw i konsumpcji owoców i warzyw, w roli kelnera pan ,,Marcheka
Ksawery rozdawał pełne tace zdrowych i smacznych owoców, radość i uśmiechy na twarzy naszych milusińskich oddają klimat tej wspaniałej akcji.


Pasowanie.

Dnia 3.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się pasowanie uczniów. O godzinie 9.00 w auli zebrali się uczniowie klas pierwszych, ich wychowawcy, dyrekcja szkoły, rodzice oraz starsi koledzy z gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca prezydenta miasta – pan Jacek Woźniak. Zebrała się także świta dworska wraz z patronem szkoły – królem Bolesławem Chrobrym i jego żoną. Pierwszoklasiści zaprezentowali zgromadzonym gościom piękne wiersze i piosenki, a następnie złożyli uroczystą przysięgę, że będą godnie reprezentować imię swojej szkoły. Przez symboliczne dotknięcie ramienia mieczem przez pana wiceprezydenta, zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Agnieszka Weprzędz w imieniu Rady Rodziców wręczyła pierwszoklasistom upominki, aby na zawsze zapamiętali ten wyjątkowy dzień.

http://gazetakolobrzeska.pl/artykul/5252-wyjatkowe_slubowanie


„CIEKAWE ZAWODY NASZYCH RODZICÓW” – klasa Ia

W poniedziałek 25.09.17r. uczniów klasy Ia odwiedziła mama Zuzi Żurawskiej, która jest refleksologiem, dietoterapeutą oraz instruktorem prozdrowotnych form ruchu. Mama Zuzi przeprowadziła z nami bardzo ciekawe zajęcia. Żeby lepiej przygotować nas do nauki pisania, Pani Magdalena pokazała nam wiele ćwiczeń usprawniających dłonie, oparte o wiedzę z zakresu refleksologii dłoni i stóp. Mieliśmy gimnastykę mięśni okołokręgosłupowych, ćwiczenia równoważne na przyrządach niestabilnych tj. poduszki, piłeczki rehabilitacyjne. Na zakończenie zajęć Pani Magdalena zrobiła nam relaksację dzwoneczkami Koshi. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie bardzo ciekawych i przyjemnych zajęć. Mamy nadzieję, że mama Zuzi jeszcze nas odwiedzi.


15.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kropki. Pierwszaki z klasy multimedialnej wspólnie z uczniami z Gimnazjum z klasy cyfrowej generowali w 3D zaczarowaną kropkę Dot Day wykorzystując aplikację QUIVER .Starsi koledzy świetnie się spisali w roli opiekunów -nauczycieli w poznawaniu tajników wiedzy w świecie cyfrowym.
Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasteczka, na których rownież nie zabrakło kolorowych kropeczek. Na zakończenie każdy pierwszaczek dostał kolorowy balonik również w kropeczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/4717-mlodziez-z-maluchami-trzymaja-sztame-wideo

11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbył się Dzień Szkolnej Integracji. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki – pani Agaty Mikołajek, wystawili przedstawienie “Czarodziejski las”. Baśniowe postacie, wspólnie śpiewane piosenki miały pokazać uczniom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, a także uświadomić im, iż warto podążać za swoimi marzeniami.Kolejną atrakcją były zawody sportowe, które wzbudziły wśród najmłodszych ogromne emocje. Pierwszoklasiści brali udział w różnorodnych konkurencjach, a towarzyszyli im i wspólnie z nimi wykonywali zadania najstarsi uczniowie naszej szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pani Edyty Haponiuk przygotowali między innymi wyścigi rzędów, skoki w workach oraz wyścigi z piłkami. Na koniec wspólnie odśpiewano sztandarowy okrzyk naszej szkoły – “JEDYNKA”.
Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego pani Edyty Czuluk oraz baśniowej lekcji języka polskiego pani Anetty Rebelskiej. Gimnazjaliści pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom w rysowaniu ulubionych literackich postaci, służyli też radą, gdy pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane z wcześniej obejrzaną bajką. Podczas zajęć językowych wykonywali zadania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, poznawali też proste nazwy kolorów, zwierząt oraz przedmiotów.
Wspólna zabawa umożliwiła wzajemne poznanie się. Przeżywanie takich radości sprzyja na pewno wzajemnej akceptacji, tolerancji i wzmocnieniu poczucia tego, że wszyscy stanowimy jedną szkolną rodzinę i musimy sobie pomagać. Dziś w naszej szkole wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ wzorowo zdali egzamin dojrzałości i pokazali, że najmłodsi mogą zawsze liczyć na swoich starszych kolegów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zajęcia adaptacyjne w klasie multimedialnej.

Zajęcia adaptacyjne -klasa multimedialna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu

Opublikowany przez Jolanta Krępeć Sobota, 2 września 2017


Zajęcia programowania z iPadem dla najmłodszych.

Terapia integracji sensorycznej