1 klasa SP

MIKOŁAJKI

6 XII na uczniów klasy Ia czekała miła niespodzianka. W odwiedziny przyszedł Mikołaj wraz z pomocnikami z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę. Radości nie było końca. Milusińscy zaśpiewali dla Mikołaja piosenkę i porwali go do tańca. Zabawa była naprawdę udana.


Mikołajkowe warsztaty-Park Rozrywki Pomerania.

05.12.2017 uczniowie kl.1b wzięli udział w warsztatach ceramicznych:
Mikołaje,choinki,aniołki to tylko niektóre z figurek, które każde dziecko samodzielnie dekorowało i na pamiątkę zabrało ze sobą do domu.
Po warsztatach zabawa na ogromnej hali: labirynty,wspinaczka, zjeżdżalnia.
Całe trzy godziny zabawy.
Dzieci również odwiedziły gabinet św. Mikołaja gdzie czekały paczki ze słodyczami.
Radość dzieci była niesamowita, zmęczone i szczęśliwe powróciły do szkoły.


„Bombowe bombki”

Uczniowie klasy Ia przygotowują swoją salę lekcyjną na nadejście Mikołaja. Zaczęli od przygotowywania bombek na choinkę. Mamy nadzieję, że znajdą się pod nią prezenty.


„Papierowe cuda”

5 XII uczniowie klasy Ia stworzyli stylową kolekcję mikołajów i aniołków. Papierowe cuda dzieci wykonały z pomocą Pani Agnieszki Grefling – mamy Judyty. Dziękujemy za lekcję inspiracji. Mamy nadzieję, że Pani Agnieszka jeszcze nas odwiedzi.


Warsztaty – wspólne przygotowanie bombek

Dzisiaj 28.11.2017 -podczas warsztatów dzieci z klasy 1b wspólnie z rodzicami przygotowały piękne bombki, gwiazdki i łańcuchy na klasową choinkę. Od dzisiaj w naszej klasie można poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.


Lekcja przyrody w Ia

Dnia 16.11.2017r. uczniowie klasy IIg przeprowadzili lekcję przyrody – „Pani Jesień” w klasie Ia. W formie zabawy starsi koledzy i koleżanki uczyli młodszych nazw drzew. Na końcu lekcji mali uczniowie wykonali ćwiczenia podsumowujące lekcję.

Wszyscy byli zadowoleni!


Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Uczniowie klas I zorganizowali akcję szkolną pt. „Zdrowe drugie śniadanie” . Podczas przerw częstowali starszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły samodzielnie przygotowanymi kolorowymi kanapkami, oraz rozdawali ulotki promujące zdrowe odżywianie.

Wystarczy przygotować zdrowe drugie śniadanie i dać dobry przykład innym!


Wspólne zabawy na „Magicznym dywanie”
W ramach programu „Jestem Smart” na świetlicy szkolnej odbyły się wspólne zabawy ruchowe, edukacyjne młodszych i starszych uczniów na „Magicznym dywanie” . W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.


WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 20.10 do klasy I a przybyły z wizytą przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kołobrzegu. Zaprosiliśmy dzieci do szkolnych ławek i pokazaliśmy jak wygląda prawdziwa lekcja w klasie pierwszej. Nasi uczniowie ugościli młodszych kolegów udostępniając im swoje ławki i podręczniki. Pokazali jak wiele już potrafią, wymienili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oczywiście przedszkolakom poszło rewelacyjnie, wiedzieli, że należy podnieść rękę do góry kiedy chce się coś powiedzieć, poradzili sobie z zadaniami, które dla nich przygotowaliśmy i bardzo dobrze odpowiadali na zadawane im pytania. W nagrodę po zajęciu udaliśmy się do świetlicy szkolnej gdzie mogliśmy wspólnie pobawić się na magicznym dywanie, który zrobił tego dnia największe wrażenie na przedszkolakach.

 


PIERWSZAKI W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Uczniowie klasy I a wybrali się na wystawę malarstwa Józefa Panfila. Twórczość artysty to przede wszystkim dbałość o formę, kolor i harmonie barwne. Dzieci miały przyjemność podziwiać przepiękne pejzaże wykonane przez malarza. Oglądanie prac Józefa Panfila wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Dzieci pełne wrażeń i nowych inspiracji wróciły do szkoły gotowe do nowych wyzwań.


Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października jest „Dniem Bezpiecznego Komutera”. W naszej szkole nawet najmłodsi uczniowie wiedzą jak wiele jest zagrożeń związanych z komputerami i jak się przed nimi bronić.


Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią

Uczniowie klasy Ia wiedzą, że jesień to czas zmian w przyrodzie. Jak zawsze, kiedy nastaje nowa pora roku, zmienia się świat wokół nas. Jesienią dni stają się krótsze, a powietrze chłodniejsze. Nasi uczniowie bacznie obserwują przyrodę i dostrzegli, że trochę inaczej wygląda jesień w lesie, czy w parku, inaczej na łące, a jeszcze inaczej na polu, czy w sadzie.


Dnia 4.10.2017 po raz pierwszy odbyły się zajęcia warsztatowe z chemii dla małych naukowców. Mieliśmy okazję nawiązać współpracę z Przedszkolem Miejskim nr. 10. Nasi podopieczni starali się odtworzyć w pracowni chemicznej zjawiska atmosferyczne takie jak: wulkan i tęcza a także wyhodowaliśmy węże i podwodny ogród. Na koniec naszej naukowej zabawy odtworzyliśmy starą lokomotywę i kolorową pianę . Serdecznie dziękujemy małym naukowcom i opiekunom za przybycie.
Opracowaniwe: Agnieszka Goral


Zdrowe odżywianie pod hasłem Dzień Marchewki
Dzisiaj pierwszaki podczas zabaw i konsumpcji owoców i warzyw, w roli kelnera pan ,,Marcheka
Ksawery rozdawał pełne tace zdrowych i smacznych owoców, radość i uśmiechy na twarzy naszych milusińskich oddają klimat tej wspaniałej akcji.


Pasowanie.

Dnia 3.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się pasowanie uczniów. O godzinie 9.00 w auli zebrali się uczniowie klas pierwszych, ich wychowawcy, dyrekcja szkoły, rodzice oraz starsi koledzy z gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca prezydenta miasta – pan Jacek Woźniak. Zebrała się także świta dworska wraz z patronem szkoły – królem Bolesławem Chrobrym i jego żoną. Pierwszoklasiści zaprezentowali zgromadzonym gościom piękne wiersze i piosenki, a następnie złożyli uroczystą przysięgę, że będą godnie reprezentować imię swojej szkoły. Przez symboliczne dotknięcie ramienia mieczem przez pana wiceprezydenta, zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Agnieszka Weprzędz w imieniu Rady Rodziców wręczyła pierwszoklasistom upominki, aby na zawsze zapamiętali ten wyjątkowy dzień.

http://gazetakolobrzeska.pl/artykul/5252-wyjatkowe_slubowanie


„CIEKAWE ZAWODY NASZYCH RODZICÓW” – klasa Ia

W poniedziałek 25.09.17r. uczniów klasy Ia odwiedziła mama Zuzi Żurawskiej, która jest refleksologiem, dietoterapeutą oraz instruktorem prozdrowotnych form ruchu. Mama Zuzi przeprowadziła z nami bardzo ciekawe zajęcia. Żeby lepiej przygotować nas do nauki pisania, Pani Magdalena pokazała nam wiele ćwiczeń usprawniających dłonie, oparte o wiedzę z zakresu refleksologii dłoni i stóp. Mieliśmy gimnastykę mięśni okołokręgosłupowych, ćwiczenia równoważne na przyrządach niestabilnych tj. poduszki, piłeczki rehabilitacyjne. Na zakończenie zajęć Pani Magdalena zrobiła nam relaksację dzwoneczkami Koshi. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie bardzo ciekawych i przyjemnych zajęć. Mamy nadzieję, że mama Zuzi jeszcze nas odwiedzi.


15.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kropki. Pierwszaki z klasy multimedialnej wspólnie z uczniami z Gimnazjum z klasy cyfrowej generowali w 3D zaczarowaną kropkę Dot Day wykorzystując aplikację QUIVER .Starsi koledzy świetnie się spisali w roli opiekunów -nauczycieli w poznawaniu tajników wiedzy w świecie cyfrowym.
Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasteczka, na których rownież nie zabrakło kolorowych kropeczek. Na zakończenie każdy pierwszaczek dostał kolorowy balonik również w kropeczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/4717-mlodziez-z-maluchami-trzymaja-sztame-wideo

11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbył się Dzień Szkolnej Integracji. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki – pani Agaty Mikołajek, wystawili przedstawienie “Czarodziejski las”. Baśniowe postacie, wspólnie śpiewane piosenki miały pokazać uczniom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, a także uświadomić im, iż warto podążać za swoimi marzeniami.Kolejną atrakcją były zawody sportowe, które wzbudziły wśród najmłodszych ogromne emocje. Pierwszoklasiści brali udział w różnorodnych konkurencjach, a towarzyszyli im i wspólnie z nimi wykonywali zadania najstarsi uczniowie naszej szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pani Edyty Haponiuk przygotowali między innymi wyścigi rzędów, skoki w workach oraz wyścigi z piłkami. Na koniec wspólnie odśpiewano sztandarowy okrzyk naszej szkoły – “JEDYNKA”.
Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego pani Edyty Czuluk oraz baśniowej lekcji języka polskiego pani Anetty Rebelskiej. Gimnazjaliści pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom w rysowaniu ulubionych literackich postaci, służyli też radą, gdy pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane z wcześniej obejrzaną bajką. Podczas zajęć językowych wykonywali zadania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, poznawali też proste nazwy kolorów, zwierząt oraz przedmiotów.
Wspólna zabawa umożliwiła wzajemne poznanie się. Przeżywanie takich radości sprzyja na pewno wzajemnej akceptacji, tolerancji i wzmocnieniu poczucia tego, że wszyscy stanowimy jedną szkolną rodzinę i musimy sobie pomagać. Dziś w naszej szkole wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ wzorowo zdali egzamin dojrzałości i pokazali, że najmłodsi mogą zawsze liczyć na swoich starszych kolegów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zajęcia adaptacyjne w klasie multimedialnej.

Zajęcia adaptacyjne -klasa multimedialna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu

Opublikowany przez Jolanta Krępeć na 2 września 2017


Zajęcia programowania z iPadem dla najmłodszych.

Terapia integracji sensorycznej