7 i 8 klasa

Rok szkolny 2018/2019

Z wizytą w Brzegowej Stacji Ratowniczej. 

Jak wygląda praca ratownika morskiego, czym zajmuje się kołobrzeska stacja BSR, jak zachować się będąc świadkiem wypadku nad wodą –
na te pytania wyczerpujących odpowiedzi wysłuchali uczniowie klasy 7B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kołobrzegu.
Dzięki uprzejmości ratowników uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, zwiedzenia specjalistycznego samochodu oraz wejścia na pokład słynnego Szkwału.
Wrażenia bezcenne. Dziękujemy gorąco!


Opracowała Elżbieta Rowińska


Świąteczne warsztaty ceramiczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa 7 b odwiedziła Pracownię Ceramiki Unikatowej, gdzie odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Pod okiem pani Barbary Bałabuch dzieci wykonywały choinki, aniołki oraz inne śliczne ozdoby. Niesamowicie kreatywna zabawa trwała dwie godziny, następnie prace zostały wysuszone, a na kolejnym spotkaniu pomalowane oraz wypalone w piecu. Na warsztatach uczniowie mogli odpocząć od zwykłych zajęć szkolnych, zrelaksować się, oddać wyobraźni, a na koniec, każdy uczeń otrzymał własną rzeźbę na pamiatkę ciekawych zajęć.


Ślubujemy!!!

3 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy czwartej i klas siódmych. Uczniowie ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, dbać o jej dobre imię, a przede wszystkim dobrze wykorzystywać swoje umiejętności i możliwości. Starsza młodzież z radością przyjęła do swego grona nowych uczniów, uświetniając uroczystość występem młodego wokalisty Wojtka Sabały. Ciepłe słowa do uczniów skierowała również Pani Dyrektor. Następnie klasa IV a oraz VII a i VII b wraz wychowawcami udały się do sal lekcyjnych, by tam wspólnie celebrować ten ważny dzień.

notatkę przygotowała Honorata Górska-Sęk


Pan Tadeusz” w Teatrze Współczesnym
Uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce do Szczecina na spektakl teatralny „Pan Tadeusz”. Wyjazd był okazją do integracji klas siódmych oraz możliwością uczestniczenia w znakomitym przedstawieniu teatralnym. „Pan Tadeusz” na scenie Teatru Współczesnego pokazał nie tylko dynamiczną akcję i pełną humoru treść ale również piękno języka polskiego jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury.

Zachodniopomorski Festiwal Nauki

27 września uczniowie klasy 7b oraz uczestnicy koła fizycznego wraz z opiekunami brali udział w XVIII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki, który jak co roku odbywał się w Politechnice Koszalińskiej. Celem tej imprezy jest pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Organizatorzy zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji z dziedziny fizyki, techniki i nowoczesnych technologii. Na program Festiwalu składały się różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady z różnorodnych obszarów wiedzy.

Z bogatej oferty festiwalowej wybraliśmy między innymi interesujący wykład popularnonaukowy „Historia Telekomunikacji”. Uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie świateł laserowych z efektami specjalnymi oraz w prezentacji robotów mobilnych i przemysłowych. Mieliśmy też możliwość samodzielnego sterowania robotami. Zwiedziliśmy niektóre pracownie i laboratoria. Poznaliśmy działanie i zastosowania kamery termowizyjnej oraz drukarki 3D. 

Kilka godzin spędzonych na festiwalu upłynęło nam szybko. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do domu.

opracowanie: Danuta BłaszczykDnia 15-16.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu odbyła się już piąta edycja warsztatów chemicznych zorganizowanych przez p. Agnieszkę Goral i Centrum Chemii w Małej Skali . Zespół naukowo-dydaktyczny związany z uczelnią wyższą i zajmuje się popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Założycielami instytutu są Dominika Panek i Łukasz Sporny, którzy rozpoczęli działalność organizacyjną w 2005 roku. Pierwszy skład Centrum Chemii w Małej Skali liczył czterech wykładowców: Aleksandra Kazubskiego, Dominikę Panek, Piotra Wróblewskiego i Łukasza Spornego. W tym roku w chemicznych eksperymentach wzięło udział aż osiem klas, a warsztaty trwały dwa dni. Pierwszy etap zajęć polegał na samodzielnym przeprowadzaniu eksperymentów techniką eksperymentu w małej skali, drugi etap stanowił pokaz doświadczeń przygotowany przez prowadzących zajęcia. Tematyka warsztatów była zróżnicowana w zależności od poziomu edukacyjnego. Klasy siódme zajmowały się identyfikacją gazów, więc pojawiło się dużo dymu i płomieni. Otrzymywaliśmy i identyfikowaliśmy głównie tlen i wodór , a także sztuczny śnieg. Klasy drugie gimnazjum zajmowały się destylacją barwionego alkoholu, porównaniem aktywności chemicznej metali, reakcjami egzo i endoenergetycznymi. Tego typu zajęcia cieszą się dużym entuzjazmem wśród uczniów i pokazują, że chemia wcale nie musi być trudna.
Opracowanie mgr Agnieszka Goral


Dnia 3.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się pasowanie uczniów klas siódmych. Pani Dyrektor powitała uczniów w gronie społeczności szkolnej, życząc im osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Następnie uczniowie klas siódmych ślubowali między innymi rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Życzenia siódmoklasistom złożył też przewodniczący Samorządu Szkolnego, przekazując młodszym koleżankom i kolegom drobne upominki. Uroczystość zakończyła się występem szkolnego koła teatralnego, które pokazało przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez panią Małgorzatę Szymańską oraz panią Agnieszkę Spadło i nagrodzone na Międzygimnazjalnym Festiwalu Teatrów Profilaktycznych oraz na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami wspólnie świętowali ten dzień.
opracowała – Małgorzata Szymańska