kalendarz imprez

KALENDARZ PLANOWANYCH IMPREZ / KONKURSÓW SZKOLNYCH – 2017 / 2018

Rodzaj imprezy

termin

odpowiedzialni
Uroczystości patriotyczne przy pomniku Poległym w Walkach o Kołobrzeg

01.09.17

P. Sroka
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04.09.17

D. Błaszczyk, SU
H. Paradowska
P. Sroka
Z. Mielnik
Promocja szkoły w mediach (artykuły tematyczne). Kontynuacja współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i szczecińskimi mediami

cały rok

A. Pietrzak
Promowanie wydarzeń kulturalnych w szkole i poza szkołą  poprzez plakat, afisz, ogłoszenie ilustrowane

cały rok

J. Olechno
E. Ważydrąg
Starszy kolega dla najmłodszych

cały rok

wychowawcy klas II i I
Body positive – myślenie o człowieku z życzliwością bez względu na to, jak wygląda

cały rok

R. Litwinowicz
Warsztaty matematyczne – współpraca z uczelniami, szkołami ponadpodstawowymi

cyklicznie
w ciągu roku

K. Trojanowska
Jacek  Musiał
Warsztaty językowe

cyklicznie
w ciągu roku

Jowita Musiał
Prezentacja zawodów- wyjścia do instytucji, zakładów pracy

cyklicznie
w ciągu roku

J. Kwaśnik
Miejsca narodowej pamięci – wykaz i wycieczki

cyklicznie
w ciągu roku

J. Kwaśnik
Poznaję swoje miasto i region – wycieczki

cyklicznie
w ciągu roku

P. Sroka
T. Musiał
Dzień szkolnej integracji. Ognisko integracyjne.  Europejski Tydzień Sportu „Be Active”

11.09.17

A. Mikołajek
wych. klas, pedagog, psycholog, E. Haponiuk
Międzynarodowy Dzień Kropki – zajęcia z iPadem –rozwijanie rozszerzonej rzeczywistości (klasa multimedialna)

15.09.17

J. Krępeć, wych. klas cyfrowych
Sprzątanie Świata – Polska 2017

wrzesień

P. Sroka
Rowerowy Rajd Gwiaździsty dla mieszkańców powiatu kołobrzeskiego

24.09.17

P. Kaczmarek
Rejsy do Mrzeżyna z Zespołem Szkół Morskich

wrzesień/
październik

Z. Mielnik
Szkolne zawody w lekkiej atletyce

wrzesień/
październik

E. Haponiuk
R. Szpak
Pasowanie uczniów klas pierwszych

październik

A. Mikołajek,
A. Pietrzak
wych. kl. I, SU
Ślubowanie uczniów klas siódmych

październik

 M. Szymańska, wych. kl. VII, SU
Organizacja akcji czytania bajek w języku angielskim przez uczniów starszych dla dzieci z klas pierwszych

cyklicznie
cały rok

E. Rowińska
Czytam sobie i tobie – uczniowie starsi młodszym podczas przerw i w świetlicy szkolnej

cyklicznie
cały rok

J. Olechno
„Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” – wojewódzki program profilaktyki używania substancji psychoaktywnych dla gimnazjalistów

I śródrocze

E. Jakimiec
E. Brelik
A. Spadło, SANEPID
Z życia szkoły – konkurs fotograficzny (rozstrzygnięcie w czerwcu)

cały rok

E. Ważydrąg
PARKRUN – bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowany co tydzień

cyklicznie
cały rok

R. Litwinowicz
„Żyj smacznie i zdrowo”

cyklicznie
cały rok

E. Jakimiec
H. Paradowska
B. Traczyk-Oskroba
Warsztaty chemiczne dla klas VII i gimnazjalnych organizowane przez UMK w Toruniu. Pokazy doświadczeń dla przedszkolaków i klas I

 w zal. od organizatora

A. Goral
Akcje charytatywne Szkolnego Koła CARITAS:

  • Dzień Papieski (październik)
  • Tydzień Miłosierdzia (kwiecień)
  • Dzień Misyjny (październik)
  • Hospicjum (listopad)
  • Dzień Misyjny (styczeń)
  • Jałmużna Wielkopostna / Misje luty – kwiecień)
  • Pole Nadziei (kwiecień-maj)
  • Dom Dziecka w Białogardzie

cały rok

M. Błachowiak
B. Sawicka-Bartha
Dzień programowania z Code Junior (klasa 1 multimedialna)

6.10.17

J. Krępeć
A. Leśniakiewicz
A. Pietrzak
Dzień bezpiecznego komputera

12.10.17

E. Brelik
H. Paradowska
B. Traczyk-Oskroba
wychowawcy świetlicy
Przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13.10.17

M. Szymańska, koło teatralne, SU
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Konkurs czytelniczy dla uczniów klas III – podaruj szkole książkę

październik

U. Baniak
A. Kuliś, A. Rebelska
wychowawcy kl. III
Konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół gimnazjalnych – eliminacje szkolne

październik

D. Błaszczyk
Diecezjalny Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej

październik

M. Błachowiak
B. Sawicka-Bartha
Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Mój Kościół na Pomorzu”

październik

M. Błachowiak
B. Sawicka-Bartha
Metropolitalny Konkurs Papieski

październik

M. Błachowiak
B. Sawicka-Bartha
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji:

  • spotkanie Klubu Rodziców Dzieci Dyslektycznych
  • dyktando konkursowe
  • rebusomania
  • programowanie z robotami
  • scrabble
  • komiksowa przygoda ze scretchem
  • prezentacja Programu Biofeedback (terapia ADHD, autyzm, dysleksja)
  • uczeń z 3D
  • „Deutsch – kein Problem – konkurs języka niemieckiego dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu

16.10-20.10. 2017

J. Krępeć,  A. Pietrzak, K. Markwart,
wszyscy wychowawcy
Udział w ogólnopolskim konkursie pod patronatem MEN „Jestem Smart” (film, lekcja z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, kodowanie, robotyka,   dzień z technologią)

październik/
listopad

H. Górska-Sęk
B. Traczyk-Oskroba
J. Krępeć
H. Paradowska
„Jak żyć pięknie i mądrze” –konkurs profilaktyczny dla klas drugich

listopad

K. Trojanowska
A. Rebelska
VIII Przegląd Twórczości Osób, którym „wędruje się trochę trudniej…”

listopad

U. Baniak
J. Olechno
Jowita Musiał
„Dopalacze” – zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VII

listopad

SANEPID
E. Jakimiec
E. Brelik
A. Spadło
Inscenizacja z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

10.11.17

A. Mikołajek
Kołobrzeska Mila Niepodległości

listopad

R. Litwinowicz
Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych

17.11.17

E. Brelik
B. Traczyk-Oskroba
H. Paradowska
wychowawcy świetlicy
Programowanie z Scratchem Junior – integracja uczniów klas cyfrowych. Konkurs „Najlepszy programista”

20.11.17

J. Krępeć
Eliminacje rejonowe konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych

listopad

D. Błaszczyk
Jowita Musiał
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

listopad

E. Brelik
Międzyszkolny konkurs wiedzy o języku dla klas VI (patronat medialny – kołobrzeskie media)

listopad

A. Pietrzak
A. Kuliś
Ogólnopolski konkurs leksykalno – gramatyczny z języka niemieckiego dla gimnazjalistów (organizator: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego)

listopad

Jowita Musiał
Dzień Pluszowego Misia

24.11.17

SU, D. Błaszczyk
Dyskoteka andrzejkowa wraz z wróżbami. Andrzejki dla klas I

listopad

D. Błaszczyk
H. Paradowska
P. Sroka, SU,
A. Szczerba
Kartka świąteczna – konkurs plastyczny

listopad/
grudzień

B. Traczyk-Oskroba
Jowita Musiał
Mistrzostwa w grach planszowych, w tym w szachach

listopad/   grudzień

wychowawcy świetlicy
Bombka na szkolną  choinkę – konkurs plastyczny

listopad/
grudzień

D. Błaszczyk, SU
Ogólnoświatowy Dzień bez Papierosa – happening, plakaty

grudzień

E. Jakimiec
E. Brelik
H. Paradowska
wychowawcy świetlicy
Moje – Twoje zabawki „Zamieńmy się”; uczniowie klas pierwszych

grudzień

A. Szczerba
Szkolne Mikołajki

06.12.17

D. Błaszczyk, SU
Zabawy z Mikołajem – warsztaty z aplikacją QUIVER – rozszerzona rzeczywistość

06.12.17

J. Krępeć
Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

grudzień

K. Ośliślok
R. Szpak
M. Rzeszotek
Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych „Turbolandskunde” (organizator: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego)

grudzień

Jowita Musiał
Spotkania wigilijne z wychowawcą (podczas lekcji)

22.12.17

wychowawcy klas
Szkolne Jasełka. Przedstawienie bożonarodzeniowe w języku angielskim z udziałem klas I.
Regionalny Przegląd Jasełek „Idą Kolędnicy” (grudzień/styczeń)

grudzień

B. Sawicka-Bartha
B. Prewencka-Czubik
VIII Międzyszkolny konkurs pięknego czytania

grudzień

A. Rebelska
U. Baniak
Szkolne eliminacje i rejonowe konkursu LMiR „Młodzież na Morzu”, „ Wiedza o Morzu”, „Wiedza o Pomorzu Zachodnim”

grudzień/
styczeń/
marzec

Z. Mielnik
P. Sroka
R. Litwinowicz
Rywalizacja przez zabawę – konkurs dla  klas integracyjnych (gimnazjum)

styczeń

A. Rebelska                M. Pasikowska              K. Trojanowska
Szkolny konkurs na bajkę terapeutyczną dla najmłodszych.
Wybranie najlepszych bajek terapeutycznych, wydrukowanie, wystawienie na scenie – zaproszenie uczniów klas I-III z kołobrzeskich podstawówek oraz z przedszkoli (wiosna)

styczeń

A. Kuliś
M. Szymańska
H. Górska-Sęk
„Trzymaj formę” – tydzień zdrowego trybu życia: sport, odżywianie, organizacja czasu (profilaktyka otyłości i nadwagi wśród młodzieży poprzez propagowanie  aktywności fizycznej i racjonalizowanie diety)

styczeń

E. Jakimiec
H. Paradowska
E. Brelik
A. Spadło, SANEPID
Zabawa karnawałowa

10.01.18

D. Błaszczyk, SU
H. Paradowska
P. Sroka
Zabawa karnawałowa dla pierwszaków – konkurs na najciekawszy strój

10.01.18

J. Krępeć
A. Szczerba
Przedstawienia okolicznościowe na Dzień Babci/ Dziadka/ Matki (uczniowie klas pierwszych)

styczeń/
cyklicznie

A. Szczerba
E. Rowińska
B. Prewencka-Czubik
Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

luty

A. Spadło
H. Paradowska
Konkursy recytatorskie „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” oraz „Mała Herbertiada” – eliminacje szkolne

luty/marzec

M. Szymańska
A. Kuliś
A. Szczerba
Dni Otwarte Szkoły. Przegląd twórczości plastycznej – wystawa prac.
Mogę wszystko! – prezentacja osiągnięć uczniów klas VII, II i III.
Mali Mistrzowie  – prezentacja osiągnięć uczniów klas I

luty/marzec

wszyscy nauczyciele
Anglomaniak konkurs dla klas szóstych

luty/marzec

R. Bańkowski
E. Czuluk
Konkurs „Mein Hobby ist Deutsch” dla klas szóstych

luty/marzec

K. Markwart
Światowy dzień liczby Pi – międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas drugich.
„Rachmistrz” – międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas szóstych

14.03.18

M. Pasikowska
K. Trojanowska
Międzyszkolny konkurs pisania listów

marzec

A. Rebelska
U. Baniak
Obiady czwartkowe w SP1 – międzyszkolny konkurs historyczny dla klas szóstych

marzec

A. Mikołajek
T. Urbańska
Ślubowanie Jungów LMiR

18.03.17

Z. Mielnik
Festiwal piosenki żołnierskiej – eliminacje szkolne (dla wszystkich uczniów)

marzec

A. Mikołajek
Konkurs piosenki angielskiej

21.03.18

E. Rowińska, SU
Pierwszy dzień wiosny – projektowanie stroju z aplikacją PicsArt

21.03.17

J. Krępeć
Świecimy na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04.18

Jowita Musiał
Bajka w języku angielskim – przedstawienie

kwiecień

B. Prewencka-Czubik
E. Czuluk
„Z technologią na Ty”: konkurs dla szkół podstawowych na ciekawy film „Technologicznie zakręcony” (zaproszenie zwycięskich szkół, zaprezentowanie filmów)

kwiecień

H. Górska-Sęk
B. Traczyk-Oskroba
J. Krępeć
H. Paradowska
Prezentacja szkół ponadgimnazjalnych. Targi edukacyjne

kwiecień

E. Brelik
J. Kwaśnik
Światowy Dzień Książki – zbiórka książek dla szkoły

kwiecień

E. Brelik
Jowita Musiał
Książkowe świętowanie – klasy pierwsze

kwiecień

U. Baniak
A. Rebelska
Dzień Ziemi. Bieg ekologiczny

kwiecień

A. Leśniakiewicz
M. Wilewska, A. Goral
Sprzątanie Świata – jezioro w Wierzbce

kwiecień

Z. Mielnik
Najpiękniejsze zakątki Kołobrzegu – konkurs fotograficzny i plastyczny

kwiecień

E. Ważydrąg
„Anatomia – prosta sprawa” konkurs dla uczniów klas drugich i siódmych

maj

M. Wilewska
A. Goral
A. Leśniakiewicz
„Moja Duża i Mała Ojczyzna” – konkurs literacki, plastyczny i fotograficzny

maj

nauczyciele j. polskiego
E. Ważydrąg
J. Olechno
Międzyszkolny Festiwal Teatrów Profilaktycznych (klasy IV-VI oraz VII, II i III gimnazjum)

10.05.18
11.05.18

A. Kuliś
M. Szymańska
A. Spadło
Prezentacje projektów edukacyjnych

II śródrocze

opiekunowie projektów
Dni Kołobrzegu – aktywny udział uczniów i nauczycieli (przygotowanie reprezentacji szkoły do uczestniczenia w pochodzie)

maj

K. Markwart
A. Goral
uczniowie
nauczyciele
„Dzieje Kołobrzegu na tle panowania pierwszych Piastów” – XV międzyszkolny konkurs historyczny (w ramach obchodów Dni Kołobrzegu)  dla uczniów klas gimnazjalnych

24.05.18

J. Kwaśnik
T. Urbańska
A. Mikołajek
Spotkanie z pierwszymi mieszkańcami Kołobrzegu (Pionierami)

maj

J. Kwaśnik
T. Urbańska
Akcja Polska Biega

maj

R. Litwinowicz
Turniej – Kołobrzeska Liga Mini Siatkówki

maj

K. Ośliślok
R. Szpak
M. Rzeszotek
Konkurs dla pierwszoklasistów ze znajomości języka angielskiego

maj

B. Prewencka-Czubik
Tydzień bibliotek – konkursy i akcje czytelnicze

maj

U. Baniak
A. Rebelska
Konkurs najlepszy programista w aplikacji Code Junior, Scratch Junior

maj

J. Krępeć
Regaty „smoczych łodzi” na Parsęcie

maj

Z. Mielnik
Trzymaj formę … psychiczną

maj/
czerwiec

A. Spadło
Dzień Dziecka na sportowo i wesoło: turnieje sportowe, prezentacje artystycznych talentów, ognisko przy muzyce. Sportowy Turniej Miast i Gmin. Dzień Optymistyczny. Konkurs piosenki angielskiej dla dzieci „English Rhymes”

30.05.10/
04.06.18

E. Haponiuk, SU
nauczyciele w-f
H. Paradowska
A. Spadło
A. Mikołajek
B. Prewencka-Czubik
wychowawcy
Ekobieg – bieg na dystansie 5 km

czerwiec

R. Litwinowicz
Wybór omnibusa szkoły

czerwiec

A. Mikołajek
Turniej piłki plażowej

czerwiec

K. Ośliślok
R. Szpak
M. Rzeszotek
Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

czerwiec

D. Błaszczyk, SU
Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

czerwiec

U. Baniak
A. Rebelska
Wspólne warsztaty z Prywatną Szkołą podstawową w Szczecinie – programowanie z iPadem

czerwiec

J. Krępeć
Mistrzostwa Kołobrzegu w regatach łodzi DZ

czerwiec

Z. Mielnik
Puchar Bałtyku w kolarstwie szosowym. Wyścigi dla dzieci w każdej kategorii

czerwiec/lipiec

P. Kaczmarek
Bal klas III

15/19. 06.18

rodzice ucz. klas III
wych. klas III
Uroczyste zakończenie roku szkolnego / pożegnanie trzecioklasistów

22.06.18

wych.  kl. III
D. Błaszczyk, SU
H. Paradowska
P. Sroka
Z. Mielnik
H. Górska-Sęk
M. Szymańska