Świetlica

Rok szkolny 2019/2020

regulamin świetlicy z załącznikami 2019-20

regulamin obiady2019-20Rok szkolny 2019/2020


Święto Niepodległości w świetlicy.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski. Dzieci wykonały również kotyliony, którymi przyozdobiono salę świetlicową. Prace plastyczne dzieci posłużyły do wykonania gazetek okolicznościowych.

J. Chaber


Promocja zdrowej żywności w świetlicy.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego w naszej szkole uczestniczymy w „Zdrowym Śniadaniu”. W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie przebywający na świetlicy, wykonali plakaty zachęcające do prawidłowego odżywiania się. Przygotowywanie plakatów połączyliśmy z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

J. Chaber Jesień w świetlicy.

We wrześniu i październiku jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy! Początkowo sale rozweselały kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a stopniowo dołączały do nich inne prace. Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej.

Pani Jesień w świetlicy szkolnej.

W świetlicy jesień w pełni. Nie brakuje nam pomysłów na jesienne zabawy oraz prace plastyczne. Kolory towarzyszące jesieni staraliśmy się przełożyć na nasze artystyczne dzieła. Zadaniem dzieci było narysowanie Pani Jesieni i ozdobienie jej różnymi kolorowymi liśćmi. Dzięki tym wszystkim wspaniałym pracom nasza świetlica zrobiła się jeszcze bardziej kolorowa.

Opracowanie: J. ChaberRok szkolny 2018/2019

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa”

24 maja  uczniowie z klasy 3g (gimnazjum) przeprowadzili  w ramach zajęć świetlicowych  zajęcia  dotyczące zdrowego odżywiania.  Chcąc przekazać uczniom informacje na temat wartości odżywczych owoców oraz opowiedzieć na temat znaczenia owoców w diecie człowieka, a przede wszystkim zachęcić  do zjadania owoców przygotowali na stołówce szkolnej zajęcia kulinarne pt. „ Smaczna i zdrowa sałatka owocowa” .

Sałatka była wyśmienita, a uczniowie zapamiętali, że owoce są nie tylko pyszne ale i bardzo, bardzo zdrowe.


Jestem małym patriotą!

W ramach zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Narodowych: Konstytucji 3-go maja i Dnia Flagi Państwowej uczestniczyli w bloku zajęć kształtujących postawy patriotyczne. Dzieci poznawały Polskie Symbole Narodowe i ich genezę oglądając i odpowiadając na pytania interaktywnej prezentacji „Polak Mały” opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzieci wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały plakat przedstawiający Polskie Symbole Narodowe oraz uzupełniały i kolorowały otrzymane od nauczyciela kart pracy.

http://pamiec.pl/pa/edukacja/materialy-edukacyjne-i/gry/gra-edukacyjna-polak-ma/14257,Gra-edukacyjna-Polak-Maly.html


Kreatywne zabawy na świetlicy
Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. To bardzo dobry trening dla małych rąk. Zabawy te pomagają pobudzać dziecięcą fantazję, a także rozwijają umiejętność obserwacji i poczucie estetyki. Uwalniają kreatywność i uczą młodego artystę staranności, skupienia i dokładności.
• Judytka z klasy Ia przeprowadziła dla swoich kolegów i koleżanek warsztaty pt „Jak zrobić Minionka z rolki po papierze toaletowym?” Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i sprawiły im wiele radości.

• Upragniona i wytęskniona wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami – dbamy o estetyczny wystrój naszej sali dostosowany do aktualnej tematyki i pory roku.


Lubimy wspólne zabawy na świetlicy

Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów. Uczniowie podczas pobytu na świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z nimi o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponujemy różnorodne zabawy i gry. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętności współżycia i współdziałania w grupie.


Kiermasz Mikołajkowych słodkości

6 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Mikołajkowych słodkości. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy najmłodszych uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji kiermaszu. Bez Państwa, byłoby to niemożliwe! 🙂 Dziękujemy!


„Dzień Pluszowego Misia” na świetlicy szkolnej
24 listopada w świetlicy szkolnej odbył się „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Ten dzień to okazja do wspaniałej wspólnej zabawy. Na szkolnym korytarzu powstała piękna „Misiowa” galeria.


Wspólne zabawy na „Magicznym dywanie”
W ramach programu „Jestem Smart” na świetlicy szkolnej odbyły się wspólne zabawy ruchowe, edukacyjne młodszych i starszych uczniów na „Magicznym dywanie” . W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.


Październik w świetlicy !
Świetlica jest miejscem gdzie dzieci spędzają dużo czasu, dlatego my wychowawcy staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę, organizować ciekawe i różnorodne formy pracy (m.in. prowadzimy zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i zajęcia sportowe, zabawy relaksacyjne). Korzystamy ze słonecznej pogody i bawimy się na szkolnym boisku. Natomiast kiedy pogoda nam nie sprzyja to wesoło i aktywnie spędzamy czas w świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie mają również możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami wokalnymi oraz aktorskimi podczas zabaw i występów muzycznych.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I przygotowali na świetlicy szkolnej laurki, które zostały wręczone 13 października nauczycielom i pracownikom szkoły . Uczniowie klas I narysowali także portrety nauczycieli, które zostały wywieszone na tablicy przy wejściu do szkoły „Nauczyciele w oczach dzieci” .


Dnia 06.10.2017 r na zastępstwie w szkolnej świetlicy z klasą 7a odbył się mały turniej szachowy.
Przemysław Kaczmarek


Nasi gimnazjaliści chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w świetlicy szkolnej. Ostatnio najwięcej radości sprawiają im nowo zakupione gry planszowe. Największą popularnością cieszą się „nowoczesne” Monopoly, Quiz o Polsce czy Battleship. Dużo wesołości wprowadzają też Kalambury, które uczą kreatywnego myślenia, poszerzają słownictwo i budują więzi. Do łask wróciły dawno zapomniane bierki czy Magiczna wieża….


Świetlica naszym drugim domem!!! Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nich świetlica jest miejscem nawiązywania i rozwijania kontaktów koleżeńskich, realizowania swoich pasji i zdolności. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że uczniowie czują się ważni i potrzebni w naszej szkole.


W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata .