Świetlica

Wspólne zabawy na „Magicznym dywanie”
W ramach programu „Jestem Smart” na świetlicy szkolnej odbyły się wspólne zabawy ruchowe, edukacyjne młodszych i starszych uczniów na „Magicznym dywanie” . W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.


Październik w świetlicy !
Świetlica jest miejscem gdzie dzieci spędzają dużo czasu, dlatego my wychowawcy staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę, organizować ciekawe i różnorodne formy pracy (m.in. prowadzimy zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i zajęcia sportowe, zabawy relaksacyjne). Korzystamy ze słonecznej pogody i bawimy się na szkolnym boisku. Natomiast kiedy pogoda nam nie sprzyja to wesoło i aktywnie spędzamy czas w świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie mają również możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami wokalnymi oraz aktorskimi podczas zabaw i występów muzycznych.

 


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I przygotowali na świetlicy szkolnej laurki, które zostały wręczone 13 października nauczycielom i pracownikom szkoły . Uczniowie klas I narysowali także portrety nauczycieli, które zostały wywieszone na tablicy przy wejściu do szkoły „Nauczyciele w oczach dzieci” .

 


Dnia 06.10.2017 r na zastępstwie w szkolnej świetlicy z klasą 7a odbył się mały turniej szachowy.
Przemysław Kaczmarek

 

 


Nasi gimnazjaliści chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w świetlicy szkolnej. Ostatnio najwięcej radości sprawiają im nowo zakupione gry planszowe. Największą popularnością cieszą się „nowoczesne” Monopoly, Quiz o Polsce czy Battleship. Dużo wesołości wprowadzają też Kalambury, które uczą kreatywnego myślenia, poszerzają słownictwo i budują więzi. Do łask wróciły dawno zapomniane bierki czy Magiczna wieża….


Świetlica naszym drugim domem!!! Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nich świetlica jest miejscem nawiązywania i rozwijania kontaktów koleżeńskich, realizowania swoich pasji i zdolności. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że uczniowie czują się ważni i potrzebni w naszej szkole.


W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata .