Świetlica

Lubimy wspólne zabawy na świetlicy

Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów. Uczniowie podczas pobytu na świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z nimi o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponujemy różnorodne zabawy i gry. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętności współżycia i współdziałania w grupie.


Kiermasz Mikołajkowych słodkości

6 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Mikołajkowych słodkości. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy najmłodszych uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji kiermaszu. Bez Państwa, byłoby to niemożliwe! 🙂 Dziękujemy!


„Dzień Pluszowego Misia” na świetlicy szkolnej
24 listopada w świetlicy szkolnej odbył się „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Ten dzień to okazja do wspaniałej wspólnej zabawy. Na szkolnym korytarzu powstała piękna „Misiowa” galeria.


Wspólne zabawy na „Magicznym dywanie”
W ramach programu „Jestem Smart” na świetlicy szkolnej odbyły się wspólne zabawy ruchowe, edukacyjne młodszych i starszych uczniów na „Magicznym dywanie” . W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.


Październik w świetlicy !
Świetlica jest miejscem gdzie dzieci spędzają dużo czasu, dlatego my wychowawcy staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę, organizować ciekawe i różnorodne formy pracy (m.in. prowadzimy zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i zajęcia sportowe, zabawy relaksacyjne). Korzystamy ze słonecznej pogody i bawimy się na szkolnym boisku. Natomiast kiedy pogoda nam nie sprzyja to wesoło i aktywnie spędzamy czas w świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie mają również możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami wokalnymi oraz aktorskimi podczas zabaw i występów muzycznych.

 


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I przygotowali na świetlicy szkolnej laurki, które zostały wręczone 13 października nauczycielom i pracownikom szkoły . Uczniowie klas I narysowali także portrety nauczycieli, które zostały wywieszone na tablicy przy wejściu do szkoły „Nauczyciele w oczach dzieci” .

 


Dnia 06.10.2017 r na zastępstwie w szkolnej świetlicy z klasą 7a odbył się mały turniej szachowy.
Przemysław Kaczmarek

 

 


Nasi gimnazjaliści chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w świetlicy szkolnej. Ostatnio najwięcej radości sprawiają im nowo zakupione gry planszowe. Największą popularnością cieszą się „nowoczesne” Monopoly, Quiz o Polsce czy Battleship. Dużo wesołości wprowadzają też Kalambury, które uczą kreatywnego myślenia, poszerzają słownictwo i budują więzi. Do łask wróciły dawno zapomniane bierki czy Magiczna wieża….


Świetlica naszym drugim domem!!! Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nich świetlica jest miejscem nawiązywania i rozwijania kontaktów koleżeńskich, realizowania swoich pasji i zdolności. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że uczniowie czują się ważni i potrzebni w naszej szkole.


W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata .