Co należy jeść, aby być zdrowym?

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z pomocą starszych kolegów przygotowali zajęcia dla uczniów klas 0-I pt. Co należy jeść, aby być zdrowym? W zajęciach uczestniczyły dzieciz Przedszkola Miejskiego  nr 6 , Przedszkola Miejskiego  nr 8 oraz uczniowie klas I z naszej szkoły.  Celem zajęć było uświadomienie zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

Uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację bajek –  między innymi „Chory kotek” , „Historia o bocianie”,   „O dzieciach, które nie jadły drugiego śniadania” oraz „O kotku, który nie wiedział, kim jest”. Dzieciom bardzo podobały się  występy. Po ich obejrzeniu bezbłędnie odpowiadały na  pytania związane  z  przedstawieniami, potrafiły także dostrzec problematykę utworów. Podczas zajęć przedszkolaki zostały zapoznane z multimedialną prezentacją „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”,  wzięły także udział w interaktywnym quizie „Jakie produkty należy jeść, a jakich unikać?”.  Quiz udowodnił, że dzieci posiadają bardzo dużą wiedzę nt. prawidłowego odżywiania oraz potrafią bezbłędnie wskazać produkty, których należy unikać, gdyż są szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenkę  pt.” Witaminki”.  Po zajęciach na  przedszkolaki czekała  niespodzianka, dzieci mogły skosztować zdrowe przekąski, które przygotowali starsi koledzy z naszej szkołyowocowe szaszłyki, ciasta marchewkowe, ciasteczka bakaliowe, świeże owoce. Wszystkie przekąski bardzo smakowały naszym gościom. Spora część dzieci zadeklarowała chęć  zmiany  swoich nawyków żywieniowych i unikania fast foodów.

Informację przygotowała Helena Paradowska