XI Patriotyczny Konkurs Recytatorski i Piosenki Patriotycznej „Odcienie Ojczyzny”

Sukces naszych uczniów w XI Patriotycznym Konkursie Recytatorskim i Piosenki Patriotycznej pod tytułem „Odcienie Ojczyzny

26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Patriotycznym Konkursie Recytatorskim i Piosenki Patriotycznej pod tytułem „Odcienie Ojczyzny”. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Pan Janusz Gromek, Starosta Powiatu – Pan Tomasz Tamborski oraz major Dariusz Kamiński – Dowódca Garnizonu Kołobrzeg.

Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie postaw patriotycznych, rozpowszechnianie wśród młodzieży piękna polskich strof o Ojczyźnie autorstwa najwybitniejszych poetów polskich oraz rozwijanie talentów recytatorskich i wokalnych. W tym ważnym czasie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości komisja konkursowa doceniała uczniów naszej szkoły. W kategorii recytacja laureatką została uczennica klasy III e – Magda Szwarc, której opiekunem była Pani Aneta Pietrzak. Magda recytowała utwór Stanisława Barańczaka „Hymn wieczorny”. Wyróżnienie otrzymał Michał Stoma z klasy IV a za wiersz Władysława Bełzy „Ziemia rodzinna”. Michała do konkursu przygotowywała Pani Honorata Górska-Sęk. W kategorii piosenka zespół muzyczny naszej szkoły w składzie: Wojciech Sabała, Magdalena Kwiatkowska, Karolina Radomska, Katarzyna Dębska, Julia Sobczak, Anna Kozłowska, Nikola Stefaniak zdobył wyróżnienie. Uczniowie z klasy 3 a wykonali piosenkę pt. „Flaga” przy akompaniamencie gitary akustycznej Wojtka Sabały. Zespół przygotowywała Pani Aneta Pietrzak.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.