Polonez na 100 par dla Niepodległej.

11 października 2018r. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu odbył się publiczny pokaz tańca w rytm poloneza z filmu „Pan Tadeusz” kompozycji Wojciecha Kilara.

Prezentacja miała miejsce w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i była jednym z licznych przedsięwzięć patriotycznych ujętych w całorocznym szkolnym harmonogramieobchodów „Roku dla Niepodległej”.

Udział w pokazie tańca wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkołyoraz przybyli rodzice naszych uczniów. Zadanie z pewnością nie należało do najprostszych, ponieważ wymagało od wszystkich zaangażowania, wielu wyrzeczeń podczas wielogodzinnych prób. Każdy uczestnik musiał poznać kroki naszego tańca narodowego poloneza i być elegancko ubranym.

Wspólne zatańczenie zajęło 7,5 minuty, zgodnie z kompozycją utworu.

Pokaz projektu zgromadził wielu zainteresowanych widzów w tym mieszkańców miasta, turystów, kuracjuszy i kołobrzeskie media. Wszyscy uczestnicy pokazu  otrzymali gromkie brawa.

Pomysłodawczynią choreografii była p. Małgorzata Błachowiak – nauczyciel religii przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego.

 Koordynator harmonogramu obchodów „Roku dla Niepodległej”– Joanna Kwaśnik.

https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/18210-tanczyli-poloneza-na-100-lecie-niepodleglosci.html