Zachodniopomorski Festiwal Nauki

27 września uczniowie klasy 7b oraz uczestnicy koła fizycznego wraz z opiekunami brali udział w XVIII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki, który jak co roku odbywał się w Politechnice Koszalińskiej. Celem tej imprezy jest pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Organizatorzy zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji z dziedziny fizyki, techniki i nowoczesnych technologii. Na program Festiwalu składały się różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady z różnorodnych obszarów wiedzy.

Z bogatej oferty festiwalowej wybraliśmy między innymi interesujący wykład popularnonaukowy „Historia Telekomunikacji”. Uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie świateł laserowych z efektami specjalnymi oraz w prezentacji robotów mobilnych i przemysłowych. Mieliśmy też możliwość samodzielnego sterowania robotami. Zwiedziliśmy niektóre pracownie i laboratoria. Poznaliśmy działanie i zastosowania kamery termowizyjnej oraz drukarki 3D. 

Kilka godzin spędzonych na festiwalu upłynęło nam szybko. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do domu.

opracowanie: Danuta Błaszczyk