Spotkanie pokoleń „Ocalić od zapomnienia…”

W ramach obchodów Dnia Pioniera, który przypada na 31 maja  tradycyjnie w naszej szkole 21.05.2018r., odbyło się spotkanie z przedstawicielkami kołobrzeskiego Stowarzyszenia Klubu Pioniera z uczniami klas 2d, 2c, 2f. Zaproszeni goście p. Krystyna Gawlik i p. Krystyna Kaznowska opowiedziały swoją historię życia oraz naszego miasta.

Obie panie przyjechały do Kołobrzegu tuż po zakończeniu II Wojny Światowej z rodzicami i rodzeństwem. Prelegentki wspominały trudne lata powojennego, zniszczonego miasta, warunki życia wielu rodzin, relacje międzyludzkie oraz naukę w naszej szkole SP1 (w najstarszej szkole naszego miasta). Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści świadków historii,zadawali pytania oraz podziękowali gościom słodkimi upominkami i wiosennymi kwiatami.

Spotkanie przygotowała p. Joanna Kwaśnik- nauczyciel historii propagujący historię miasta i regionu.