Najlepszy Poliglota w Jedynce

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowym dla gimnazjalistów organizowanym corocznie przez I LO im. M. Kopernika. Mieli okazję porównania swoich umiejętności językowych się z najlepszymi rówieśnikami z całego powiatu; w konkursie języka niemieckiego brały udział 23 osoby, natomiast w konkursie języka angielskiego aż 82. W tym roku rywali zdeklasował Bartosz Trojanowicz wygrywając obydwie kategorie. Gratulacje! Drugie miejsce w kategorii języka niemieckiego zajęła Constance Gebauer , tytuł laureata otrzymały również Karolina Pawlicka i Natalia Ziomko . Wyróżnienie zdobyły Anastazja Kietla, Maciej Makszewski, Adam Siemja i Iga Szukalska. W kategorii języka angielskiego tytuł laureata uzyskało aż 5 osób z naszej szkoły: Bartosz Trojanowicz – I miejsce, Szymon Pruszkowski – III miejsce, Barbara Foryś, Olga Jagiełłowicz i Adam Sieruga. Wyróżnienie otrzymało 12 osób: Aleksandra Bobrowicz, Krzysztof Domański, Diana Dudek, Przemysław Frankiewicz, Katarzyna Gallon, Jan Gałązka, Weronika Grabowska, Anastazja Kietla, Maciej Makszewski, Alicja Szapons, Maria Wardak i Natalia Ziomko. Najlepsi otrzymają dyplomy i dodatkowy 1 punkt w rekrutacji do klas pierwszych.