Nagrody Szkolnego Związku Sportowego

W dniu 7 lutego 2018 r. w Urzędzie Miasta w Kołobrzegu przyznano szkołom nagrody za sukcesy w zawodach sportowych organizowanych w ramach Gimnazjady przez Szkolny Związek Sportowy w roku szkolnym 2016/2017. Ponownie kołobrzeska „Jedynka” okazała się bezkonkurencyjna w kategorii szkół gimnazjalnych. Szkoła zajęła I miejsce w powiecie kołobrzeskim w rywalizacji sportowej i I miejsce w aktywności sportowej, oceniającej uczestnictwo uczniów we wszystkich dyscyplinach sportowych.
Pani Dyrektor Lidia Mikołajek odebrała wszystkie nagrody za pierwsze miejsca z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Pana Jacka Woźniaka, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pana Romualda Kociuby oraz przedstawicieli Zarządu Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego – Pana Bartosza Bieńkowskiego i Pana Grzegorza Markowskiego.
Zwycięstwo w powiecie nie jest jedynym osiągnięciem Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. Dzięki wsparciu Dyrektora, ciężkiej pracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz ogromnemu zaangażowaniu i pasji uczniów, Szkoła zajęła drugie miejsce wśród wszystkich placówek w województwie zachodniopomorskim. Tegoroczny wynik nie jest przypadkowy, ponieważ już od trzech lat „Jedynka” dumnie reprezentuje Kołobrzeg na wojewódzkim podium najlepszych szkół uczestniczących we współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego.