Świąteczne Igrzyska Sportowe

Dnia 19.12.2017 r. na hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbyły się Świąteczne Igrzyska Sportowe zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kołobrzegu oraz klub siatkarski UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Igrzyska zostały podzielone na dwie części. Od samego rana w zabawie udział brali uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami ze Szkół Podstawowych nr 3, 5, 6 i 8. Eksplozja niekończących się uśmiechów i okrzyków radości związanej ze sportową rywalizacją z Mikołajem w tle trwała przez prawie dwie godziny! Rozgrzewkę dla niemal 100 osób przeprowadziły Śnieżynki – zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Następnie dzieci między innymi przeciągały świąteczne sanie ze Śnieżynkami, ścigały się przenosząc przez tor przeszkód worki Mikołaja z prezentami i zmagały się z najróżniejszymi zadaniami siatkarskimi. W zabawach wykorzystano sprzęt zakupiony dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Klub”. Na co dzień sprzęt ten jest wykorzystywany na treningach wszystkich grup wiekowych uczęszczających na zajęcia UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz świąteczny upominek.
Druga odsłona świątecznych zmagań sportowych skierowana była do uczennic klas IV, V i VI szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły Szkoły Podstawowe nr 5, 6, 8 i Morska Kraina. Niemal 50 dziewcząt walczyło w siatkarskich „singlach” o jak najlepsze lokaty. Dla niektórych była to pierwsza styczność z emocjami towarzyszącymi sportowej rywalizacji, dla innych, trenujących w klubie UKS OPP Powiat Kołobrzeski, jedynie kolejny etap przygotowań do startów w rozgrywkach ligowych. Najlepsze z nich otrzymały pamiątkowe koszulki i świąteczne upominki.
Klasyfikacja końcowa niech pozostanie w gronie organizatorów i uczestników. Tu należy nadmienić, że wszyscy zostali zwycięzcami ! Duch uczciwej, sportowej rywalizacji, pozytywne emocje, miliony uśmiechów i cała hala wypełniona entuzjastycznymi okrzykami dzieci – to według Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski idealny przepis na optymistyczne i zdrowe rozpoczęcie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Życzymy wszystkim: radosnych , pełnych ruchu i optymistycznych myśli Świąt Bożego Narodzenia i Dobrego Roku 2018.

Krzysztof Ośliślok
Robert Szpak
Mariusz Rzeszotek
Edyta Haponiuk
Renata Litwinowicz