Zajęcia dla przedszkolaków pt. Co należy jeść, aby być zdrowym?

16 listopada w naszej szkole gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1.  Uczniowie naszej szkoły w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” z pomocą młodszych  kolegów przygotowali zajęcia dla przedszkolaków pt. Co należy jeść, aby być zdrowym? Miały one na celu uświadomienie zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.
Uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację bajek – między innymi  „Chory kotek” . Dzieciom bardzo podobały się występy. Po ich obejrzeniu bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z przedstawieniami, potrafiły także dostrzec problematykę utworów. Podczas zajęć przedszkolaki wzięły także udział w interaktywnym quizie dot. zdrowego odżywiania.  Quiz udowodnił, że dzieci posiadają bardzo dużą wiedzę nt. prawidłowego odżywiania oraz potrafią bezbłędnie wskazać produkty, których należy unikać, gdyż są szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt.” Witaminki”. Po zajęciach na przedszkolaki czekała niespodzianka, dzieci mogły skosztować zdrowe przekąski, które przygotowali starsi koledzy z naszej szkoły – owocowe szaszłyki, ciasta marchewkowe, ciasteczka bakaliowe, świeże owoce, musy owocowe. Wszystkie przekąski bardzo smakowały naszym gościom. Spora część dzieci zadeklarowała chęć zmiany swoich nawyków żywieniowych i unikania fast foodów.