Narodowe Święto Niepodległości!

Dnia 13 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.
W czasie uroczystości uczniowie klas II, III gimnazjum ukazali współczesne spojrzenie na patriotyzm, a także odpowiedzieli na najważniejsze pytanie: Czym dla mnie jest Ojczyzna? W nastrój refleksji wprowadziły wszystkich pieśni patriotyczne wykonane przez naszą młodzież oraz dzieci z klasy 1a i 1b.
My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy – pamięć, a ojczyźnie – miłość.