JESTEŚMY SMART

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Jestem smart” w naszej szkole 10.11.br. została zorganizowana akcja pod hasłem „Dzień z Technologią” . Chcieliśmy pokazać naszym uczniom, iż smartfony, tablety , iPady , a przede wszystkim Internet mogą być skutecznie wykorzystywane w edukacji. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in. konkurs na najlepszego ucznia każdej klasy w aplikacji quizizz, karaoke- nauczyciele kontra uczniowie, gry edukacyjne na przerwach z wykorzystaniem kodów QR, pod którymi ukryte były różne zadania do wykonania. Odbyły się również zajęcia z robotyki, programowania podczas których starsi uczniowie uczyli najmłodszych.
Zaplanowano także seans dla najmłodszych uczniów w technologii 3D oraz atrakcyjne lekcje z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i stron internetowych oraz smartfonów, tabletów i iPadów. W naszej szkole już od kilku lat istnieją klasy cyfrowe, zatem i nowoczesne technologie nie są na obce.
przygotowała: Honorata Górska-Sęk