OPTYMISTYCZNY DZIEŃ

„Trzymaj formę…psychiczną”.

Dnia 01.06.2017r., już kolejny rok, realizowana była w naszym gimnazjum akcja pod tytułem „Optymistyczny Dzień”, która za cel ma promowanie zdrowia psychicznego i dobrego klimatu emocjonalnego w społeczności szkolnej. Cała społeczność jest zapraszana do „miksowania” odżywczego „koktajlu dla psyche”, którego główne składniki to radość, akceptacja, optymistyczne myślenie i otwartość na innych. W ramach Optymistycznego Dnia, swoje pasje prezentowali uczniowie w „Szkolnym Mam Talent” – śpiewając, tańcząc, grając czy… prezentując „latającego psa” w kategorii „dogfrisbee”. Dużych wrażeń publiczności dostarczył właśnie zwinny psiak Dżeki, który „latał” za plastikowym dyskiem lub pokazywały sztuczki.

Jury wyróżniło wszystkich uczestników tegorocznego „Mam Talent” . Oto wyróżnieni: Natalia Dąbrowska, Kamil Chołys, Nikola Ziółkowska, Julia Swastek, Adam Sieruga, Zuzia Stankiewicz, Julia Siadkowska, MartaWrotkowska, Julia Krycka, Julia Kadrzyńska, Wiktoria Świtoń, Julia Gryziecka, Kaja Araszewska i zespół Królewny Śnieżki.

Po tych emocjach, wszyscy „ciastkożercy” mieli możliwość posmakowania ciast i ciasteczek na kiermaszu ciasteczkowym. To był dobry dzień. Optymistyczny Dzień.