XII Międzygimnazjalny Festiwal Teatrów Profilaktycznych

Dnia 12 maja 2017r. w naszej szkole odbył się XII Międzygimnazjalny Festiwal Teatrów Profilaktycznych. Od 12 lat w naszym Gimnazjum odbywa się przegląd teatrów, który na dobre wpisał się w tradycję naszej szkoły. Przygotowania do niego trwają od wielu miesięcy, stąd artystyczny poziom przedstawień0 z roku na rok jest coraz wyższy. W tym roku jury i widzów zaskoczyła różnorodność form przedstawień, przesłania o treści profilaktycznej, adekwatne do aktualnych problemów młodzieży. Autorzy scenariuszy i aktorzy zwrócili uwagę na zagrożenia płynące z Internetu, tj. nadmierne korzystanie z komputera, telefonów oraz niebezpieczne zjawiska, takie jak np. cyberprzemoc czy kwestie związane z emocjonalnym krzywdzeniem – wyzwiskami, poniżaniem na forum publicznym, jak i z zachowaniem bezpieczeństwa podczas podróżowania po sieci. Tematem obecnym w spektaklach był także problem narkotyków. Młodzi ludzie podkreślali również wartość rodziny, która jest czynnikiem chroniącym przed zagrożeniami. Zarówno w ocenie jury i widzów, najlepszy spektakl pokazało koło teatralne GIMNAZJUM NR 1, które w sztuce pt. „Raj.com”, wykorzystując słowo, taniec, muzykę, scenografię, zrobiło ogromne wrażenie. Opiekunami i reżyserami przedstawienia były Małgorzata Szymańska i Agnieszka Spadło. Ten spektakl otrzymał również nagrodę za choreografię oraz indywidualne wyróżnienia: za najlepszą rolę dramatyczną żeńską – Dobrosława Ciechanowicz (II f), Julia Siadkowska (IId)- za najlepszą rolę drugoplanową żeńską, Julia Krycka (III f) – za najlepszą charakteryzację, Adam Sieruga (IIf) – za najlepszą rolę dramatyczną męską, Jakub Wójcik (IIIa) – za najlepszą rolę pierwszoplanową męską. Dyplom za II miejsce otrzymało sympatyczne przedstawienie pełne humoru pt. „Zostań naszą Śnieżką”, które przygotowali uczniowie z klas IIIA, III B, III F, realizując scenariusz nagrodzonej bajki terapeutycznej. Dyplom za II miejsce otrzymał spektakl pt. „Dziewczynka z …narkotykami” z klasy II e. Gimnazjum nr 3 zaprezentowało dwa przedstawienia, w tym nagrodzone „ A kiedy w końcu zapadnie cisza” (klasa teatralna „ 24 Twarze IIIB”) oraz „Offline” (Dwie Maski” Gim nr 3). Do Gimnazjum nr 3 powędrowały trzy nagrody indywidualne: za najlepszy scenariusz (Karolina Buś), najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską (Karolina Buś) i za najlepszą rolę drugoplanową męską (Kacper Zagożdżon) Na podkreślenie zasługuje wyjątkowa atmosfera, w jakiej widzowie mogli obejrzeć przedstawienia. Imprezę szkolną zakończył fantastyczny koncert rokowy. Organizatorem tego artystycznego przedsięwzięcia była Anna Kuliś, ale bez pomocy p.Małgorzaty Szymańskiej, p. Agnieszki Spadło, p. Ewy Brelik i p. Anetty Rebelskiej, p. Małgorzaty Błachowiak festiwal nie byłby tak udany. Dziękujemy. Opracowała: p. Agnieszka Spadło

DSC_0002 DSC_0004 DSC_0021 DSC_0023 DSC_0033 DSC_0041 DSC_0047 DSC_0050 DSC_0055 DSC_0060 DSC_0068 DSC_0071 DSC_0092 DSC_0097 DSC_0103 DSC_0107 DSC_0127 DSC_0132 DSC_0133 DSC_0134

https://www.facebook.com/jolanta.krepec.50/posts/604740486386252