Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr Piasku – Zajęcia teatralne online – w klasie 1b 

Uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Teatru. Z tej okazji dzieci zostały wprowadzone w świat teatru i sztuki. Poznali czym jest teatr i co na niego się składa. Dodatkowo zapoznali się z różnymi rodzajami widowisk teatralnych oraz lalek występujących w teatrze. Uczniowie również mogli poznać zasady savoir -vivre obowiązujące w teatrze. 

Na podsumowanie zajęć uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach teatralnych online w Teatrze Piasku Tetiany Galitsyny zwyciężczyni programu „Mam Talent”.
Uczniowie obejrzeli spektakl „Królowa Śniegu”. Podczas tego spektaklu dzieci przeżyły niezapomniane emocje. Historia ta została opowiedziana w niezwykły sposób – malowana piaskiem, światłem, z pokazami speed painting, gwiezdne show w połączeniu z grą aktorów i muzyką. Ta opowieść pokazała ponadczasowe wartości i przypomniała o potędze prawdziwej przyjaźni. Przeniosła młodych widzów do innego wymiaru, ukazując na żywo połączenie sztuki i teatru. 

Mamy nadzieję, że niedługo uda nam się wybrać na taki spektakl i uczestniczyć w nim na żywo. A na chwilę obecną przesyłamy kilka zdjęć z tego spektaklu. 

Kreatywne prace uczniów klasy 1b


Opracowała Joanna Chaber