Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy w klasie 1 c
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, dnia 5 lutego 2021 roku. W pięknie udekorowanej szkole pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, żołnierza, Batmana, Spidermana…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Najpierw dzieci dowiedziały się czym jest karnawał, poznały historię tego święta, dowiedziały się jak obchodzone jest ono w Polsce oraz w innych krajach. Wszyscy wykonali maski karnawałowe, a następnie przenieśli się do auli szkoły, gdzie podczas pląsów było bardzo kolorowo, zabawom nie było końca, a radość i uśmiech nie znikał z twarzy ani na moment. Wyłoniono Królową o Króla Balu, którzy wzorowo zatańczyli swój pierwszy taniec i wszystkim dzieciom wręczono dyplomy za wspaniałą zabawę. Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz przygotowanie pięknych strojów balowych.
Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!
Zapraszam do galerii zdjęć oraz do obejrzenia krótkich filmów, na których jest ukazana nasza wspaniała zabawa oraz taniec Królowej i Króla Balu:

Opracowała: Marzena Polus


Maski karnawałowe uczniów klasy 1b

Zapraszamy do obejrzenia filmiku lub galerii prac   https://youtu.be/bB6C33udMgU

W okresie karnawału nieodzownym elementem stroju są maski. W związku z tym, uczniowie klasy 1b, wykonali piękne i kolorowe maski karnawałowe, idealne na wielki bal! Radość z wykonywania masek była bardzo duża. Każdy wykonał swoją maskę tak jak chciał. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii prac.

Opracowała: Joanna Chaber


Zabawa karnawałowa w naszej klasie – 1b

Zapraszamy do obejrzenia filmu lub galerii.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 5 lutego 2021r.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek: królewny, delikatne motylki, czarownice, czarodzieje, supermenki, Hulk, kotki i wiele wiele innych postaci… Wystrój naszej sali lekcyjnej, na której odbyła się początkowa zabawa, wprowadził nas w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy. Następnie dzieci przeniosły się na tańce do szkolnej świetlicy. Wyglądała ona inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami i świecącymi kulami zachęcała do zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu. Pojawiły się również konkursy np. zabawa z krzesełkami. Po zabawie dzieci poszły do swoich sal, na mały poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pomoc w poczęstunku dla klasy. 

Opracowała: Joanna Chaber