Teatrzyk w wersji zdalnej kl. II C

Teatr w wersji zdalnej

Co roku w maju w naszej szkole odbywał się Międzyszkolny Festiwal Teatrów i Bajek Profilaktycznych.  Na scenie teatralnej pojawiały się zespoły z kołobrzeskich i okolicznych szkół, jury oraz widzów zaskakiwały różnorodność form przedstawień oraz przesłania o treści profilaktycznej, adekwatne do aktualnych problemów dzieci i młodzieży. Uczniowie pokazywali również bajki terapeutyczne, których sami byli autorami. Obecnie, z powodu pandemii, Festiwal nie mógł być zrealizowany, dlatego klasa II C, chcąc przybliżyć jego namiastkę, przygotowała „Teatrzyk w plenerze” w wersji zdalnej.  Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w nasze dodatkowe działania i serdecznie zapraszam do obejrzenia.

Przytoczę jeszcze fragment polskiego  orędzia  przygotowanego przez reżyserkę Weronikę Szczawińską z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2020:

„Teatr w Polsce jest wciąż artystycznie wspaniały i wciąż różnorodny, i chyba teraz nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat. Widzowie wciąż obdarzają nas uwagą i współtworzą sztukę swoją obecnością – nawet teraz, kiedy teatry są zamknięte, jesteśmy jakoś razem w tym braku.”

Autorem światowego orędzia jest Szahid Nadim z Pakistanu:

„Teatr przenosi sztukę aktorską w wyższy, duchowy wymiar. Teatr ma potencjał, by stać się świątynią, a świątynia ‒ przestrzenią przedstawienia.”

Z życzeniami radosnych i bezpiecznych wakacji – uczniowie klasy II C i ich panieJ

Opracowała Małgorzata Szymańska