Bogowie greccy w naszej szkole, czyli aktywna lekcja historii.

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce 18 listopada2019r. Tego dnia do krainy mitów przenieśli się uczniowie klasy V a , którzy w ramach lekcji podsumowującej znajomość wierzeń Starożytnych Greków przygotowali prezentację wybranego mitu i boga greckiego. Pięknie przebrani za bogów i boginie, popijając nektar i spożywając ambrozję w ciekawy sposób zaprezentowali jeden z wybranych przez siebie mitów. Mieliśmy okazję spotkania Posejdona, Aresa, Hery, Demeter, Ateny, Afrodyty i wielu, wielu innych. Uczniowie przebrani za bogów greckich zaprezentowali się w pięknych strojach i opowiedzieli o atrybutach bogów. 

Był to pomysł na aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy uczniów na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu. Nikogo nie dziwił też fakt, że Posejdon mógł wreszcie założyć trampki…., przecież  dziś są ok. YPoniżej Nasi piękni bogowie i boginie. 

Uczniowie klasy V wykazali się dużą pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem . Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. Agaty Mikołajek. 

Przygotowała Agata Mikołajek