Europejski Tydzień Kodowania

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.W tym roku inicjatywa ta odbywa się w dniach od 5-20 października.

Nasza szkoła i tym razem wzięła udział w tej inicjatywie. Chętni uczniowie z klas V, VI, VII, VIII na przerwach odczytywali kody QR za pomocą aplikacji Qrafter. Pod kodami ukryte były pytania dotyczące wiedzy z historii powszechnej i historii Polski. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymali 5 z aktywności z przedmiotu historia. Dzięki tej inicjatywie uczniowie przekonali się, że nauka po przez zabawę nie jest nudna.          Uczestnicy akcji CodeWeek rozwinęli swoją kreatywność, poznali nowe narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej i przede wszystkim nauczyli się mądrze korzystać z możliwości jakie daje Nam XXI wiek. Uczniom najbardziej zaangażowanym bardzo dziękujemy.Zachęcamy wszystkich uczniów Naszej szkoły do poznawania nowoczesnych technologii znanych im nie tylko z gier, ale wspaniałych możliwości edukacyjnych. 

Koordynatorkami akcji były Pani Agata Mikołajek i Pani Helena Paradowska

Przygotowała mgr Agata Mikołajek