Zachodniopomorski Festiwal Nauki

26 września uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami Danutą Błaszczyk i Edytą Haponiuk brali udział w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki, który jak co roku odbywał się w Politechnice Koszalińskiej. Celem tej imprezy jest pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Organizatorzy zapewnili zwiedzającym wiele atrakcji z dziedziny fizyki, techniki i nowoczesnych technologii. Na program Festiwalu składały się różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady z różnorodnych obszarów wiedzy.

Z bogatej oferty festiwalowej wybraliśmy między innymi dwa interesujące wykłady popularnonaukowe:”Druk 3D” oraz „Historię Telekomunikacji”. Uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie świateł laserowych z efektami specjalnymi oraz w prezentacji robotów mobilnych i przemysłowych. Mieliśmy też możliwość samodzielnego sterowania robotem. Zwiedziliśmy niektóre pracownie i laboratoria, gdzie mogliśmy poeksperymentować ze światłem. Poznaliśmy działanie i zastosowania kamery termograficznej oraz drukarki 3D.
Kilka godzin spędzonych na festiwalu upłynęło nam szybko. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do domu.
opracowanie: Danuta Błaszczyk