Współpraca naukowa szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu

Nasza szkoła nawiązała współpracę naukową z wydziałem matematyki i informatyki Uniwersytetu w Poznaniu z myślą o rozwijaniu zainteresowań matematycznych i informatycznych  uczniów uzdolnionych matematycznie. W dniu 21.02. 2019 r. odbył się wykład pracownika naukowego Uniwersytetu Poznańskiego, pana dr Jana Kaczmarka, który przybliżył nam „Trzy matematyczne problemy starożytności”. Na kolejnym spotkaniu w dniu 9.05.2019 r. pan dr Jan Kaczmarek przedstawił w interesujący sposób „Elementy kryptografii”, przybliżając szyfry i hasła znane z komputerów czy telefonów komórkowych a także ich rozszyfrowywanie. 

Na obu spotkaniach oprócz uczniów zainteresowanych matematyką, byli wszyscy nauczyciele uczący matematyki w naszej szkole. Planujemy dalsze spotkania z panem doktorem a także w niedalekiej przyszłości wizytę w Poznaniu na Wydziale Matematyki i Informatyki  Uniwersytetu. 

Uczniowie wykazali żywe zainteresowanie omawianymi zagadnieniami, prowadzili notatki w czasie zajęć oraz zadawali interesujące pytania. Okazuje się, że ciągle istnieje wiele nieodkrytych matematycznych zagadek a ciekawość uczniów jest ogromna. Co z niej wynika– czas pokaże. Na pewno warto inspirować uczniów i nauczycieli w dalszej matematycznej przygodzie.