X Jubileuszowy Maraton Artystyczny OPP – nasi uczniowie to prawdziwi artyści!!!

W dniach 28-29 marca odbył się X Jubileuszowy Maraton Artystyczny OPP pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Jako pierwszy skończył się konkurs recytatorski, który zgromadził wielu recytatorów reprezentujących wysoki poziom umiejętności. Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowała uczennica klasy 3d  Kornelia Downarowicz, oraz uczennica klasy 1a Nadia Patyka. Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych. 

Piątkowe popołudnie było także zmaganiem plastycznym, w którym najmłodsi konkursowicze tworzyli kolorowe obrazy przedstawiające „Koty Trzpioty” oraz „Morskie opowieści”. Natomiast starsi uczestnicy konkursu mieli zadanie technicznie trudniejsze, polegające na przedstawieniu martwej natury w technice czarno-białej.

Najliczniejsza grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział właśnie w tym konkursie. 

Tytuł laureata konkursu plastycznego zdobyła uczennica klasy 7b – Gabriela Bednarska. 

I miejsce otrzymała Anastazja Bowtromiuk z klasy 3g. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Oliwia Nagalska (klasa 8b) , Boroch Julia (klasa 2b), Leon Gajdowski (klasa 1a) oraz Zofia Iwanowska (klasa 1c) . 

Kolejnym etapem Maratonu był konkurs piosenki, który odbył się w sobotni poranek, 29 marca 2019 r. Oczywiście w tej części konkursu również nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Piękne piosenki zostały zaśpiewane przez: Zuzanne Iwanowską ( klasa 1c), która wykonała utwór „Słoneczko”, Zuzannę Żurawską (klasa 2b), która zaprezentowała utwór „Nie mów mi nie” oraz uśmiechnięty i energiczny duet z klasy 4a  w składzie Djurić Blanka oraz Julia Kukiełka, który zaśpiewał piosenkę „Kaktus” . W starszej kategorii solistów reprezentowały: Maja Paszewska uczennica klasy 3g, Nikola Michalczyk uczennica klasy 8b oraz uczennica klasy 7b Laura Strzelczyk. 

Ostatnią odsłoną przeglądu był konkurs taneczny, w którym zaprezentowało się aż czterdzieści profesjonalnych zespołów tanecznych. Wyróżnienie w kategorii zespoły taneczne – taniec towarzyski wytańczyły uczennice klasy 2b (Boroch Julia, Całkowska Maja, Głuszkiewicz Weronika, Korzelska Katarzyna,  Krężałek – Hamny Natalia i Weprzędź Barbara). Dziewczynki do konkursu przygotowywała Pani Jolanta Krępeć.  

Swoje zdolności taneczne zaprezentował na scenie dynamiczny  zespół taneczny „Super Girls”, który został stworzony na potrzeby konkursu przez uczennice klasy 4a (Adamowicz Livia, Czugała Alicja, Kańska Kornelia, Barbara Rybka). 

Najmłodszą uczestniczką konkursu tanecznego reprezentującą naszą szkołę była odważna i uśmiechnięta Adrianna Biernacka z klasy 1a, która wykonała solową,  dynamiczną  choreografię w kategorii taniec nowoczesny. 

W X Jubileuszowym Powiatowym Maratonie Artystycznym OPP wzięło udział niemal 400 uczestników w tym około 40 – stu uczniów naszej wspaniałej artystycznej Jedyneczki, która chętnie chwali się swoimi talentami. 

W czasie konkursu naszych uczniów wspierały: Pani Jolanta Krępeć, Pani Elżbieta Ważydrąg oraz Pani Agata Mikołajek. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów,  a także wiary w swoje możliwości, bo są ogromne! Już niedługo „Szkolny Mam Talent” – liczymy na WAS kochani! 

Opracowała mgr Agata Mikołajek