„Dobrze Cię widzieć!

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna, która jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Fundacja Narodowego Dnia Życia. W ramach projektu otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe dla uczniów naszej szkoły. 

Podczas lekcji wychowawczych, zajęć edukacji dla bezpieczeństwa i zajęć technicznych uczniowie zostali zapoznani z prezentacjami  multimedialnymi oraz  filmami, które uświadomiły im jakie są  przyczyny  i skutki wypadków drogowych oraz jak powinniśmy, a jak nie powinniśmy zachowywać się na jezdniach i przejściach dla pieszych, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Starsi uczniowie przygotowali wiersze, plakaty związaną  z tematyką bezpieczeństwa na drodze.

W ramach projektu „Dobrze Was widzieć! Bądźcie bezpieczni na drodze” uczniowie kl. 2b wykonali 7 odblaskowych rad drogowych w Scratchu Juniorze. Przy okazji powtórzyli sobie wiedzę z bezpiecznego poruszania się na drodze.

W ramach działalności edukacyjnej na potrzeby kampanii powstał spot i filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Zachęcamy do ich obejrzenia.

https://www.dobrzeciewidziec.org/animacje

Szkolny koordynator akcji :Helena Paradowska