Z NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI ZA PAN BRAT

Dzień Nowoczesnych Technologii zainicjowany przez MEN w naszej szkole!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zainicjowanej przez MEN, w myśl której 21 marca ogłoszono Dniem Nowoczesnych Technologii. Koordynatorki: Honorata Górska-Sęk, Beata Traczyk- Oskroba i Helena Paradowska przygotowały szereg przeróżnych atrakcji, pokazujących, że wykorzystując nowoczesne technologie, można w atrakcyjny i skuteczny sposób zdobywać wiedzę.

  W klasie trzeciej cyfrowej została przeprowadzona lekcja języka polskiego – „Lektury nie muszą być nudne”, podczas której uczniowie w ramach powtórzenia przed egzaminem tworzyli komiksy na podstawie lektur z wykorzystaniem różnych aplikacji i iPadów. Ponadto na lekcji matematyki uczniowie mogli usystematyzować swoją wiedzę z geometrii, wykorzystując  aplikację Quiver, czyli rozszerzoną rzeczywistość-tworzenie obrazów w 3D.

  Wielką atrakcją okazała się zabawa edukacyjna „Poszukiwacze skarbu”, podczas której uczniowie poprzez odczytywanie i rozwiązywanie ukrytych pod kodami QR zadań  szukali schowanego na terenie szkoły skarbu. Wszyscy uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie w formie quizu, który został przygotowany w aplikacji Quzizz.

  Ponadto odbyły się zajęcia z programowania w klasach młodszych, zajęcia z robotyki w klasie II- starsi uczą młodszych, nauka czytania w aplikacji Quizlet w klasie I, różnorodne ciekawe lekcje na wszystkich zajęciach z wykorzystaniem TIK( m.in. Quizizz, LearningApss, BookWidgets, Kahoot, platformy edukacyjnej eduelo), prezentacja w sali informatycznej filmów i wywiadów nakręconych przez uczniów, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z wykorzystaniem nowoczesnych TIK, czytanie e-booków na każdej przerwie w bibliotece szkolnej, seanse edukacyjne 3D dla najmłodszych, wspólne zabawy edukacyjno-ruchowe uczniów klas I  na magicznym dywanie w świetlicy szkolnej, zajęcia języka angielskiego w sali językowej z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego „Mentor”.

  Podczas przerw uczniowie w ramach relaksu mogli wziąć udział w zabawie Karaoke – nauczyciele kontra uczniowie.

  Szkolny lider TIK  Honorata Górska- Sęk przygotowała szkolenie, podczas którego zapoznała nauczycieli z najnowszymi aplikacjami.

   Wykorzystywanie nowoczesnych technologii to świetny sposób na ciekawe lekcje, na zbudowanie dobrych relacji w klasie, a przede wszystkim na skuteczne przyswojenie wiedzy poprzez zabawę.