Trzymaj formę…psychiczną

Dnia 25 lutego w naszej szkole miała miejsce akcja pod nazwą: Dzień walki z depresją połączona z programem Body Positive. Akcja miała na celu upowszechnienie wśród uczniów informacji na temat radzenia sobie ze stresem, sposobów dbania o dobre samopoczucie akceptację własnego ciała oraz  kształtowania zachowań korzystnych dla zdrowia psychicznego.

Z tej okazji, Nastrojowi Ambasadorzy przeprowadzili wśród uczniów sondaż na temat dbania o dobry nastrój,  którego omówieniem zajęła się Kornelia Downarowicz podczas prelekcji przeplatanej antydepresyjnym tańcem.

To był też dzień przytulania / przytulanie zwiększa poczucie więzi i bezpieczeństwa, redukuje lęki, wzmacnia odporność/. Nastrojowi Ambasadorzy rozdawali zdrowe ciasteczka i tulili, wyzwalając pola dla uśmiechu. Następnie na auli odbył się antydepresyjny taniec zumby i fogo, który poprowadziły przesympatyczne Panie: Aniela i Beatka.

Dbajmy o higienę psychiczną każdego dnia, przyjaciół, hobby, aktywność fizyczną, pozytywne myślenie o sobie i świecie, odpoczynek i dobry sen!

Z najlepszymi życzeniami  – Renata Litwinowicz, Helena Paradowska i Agnieszka Spadło