Warsztaty z ceramiki

Warsztaty w pracowni ceramiki – 13.01.2020 klasa 3b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z gliną. Każdy etap pracy sprawia, że dziecko rozwija się nie tylko manualnie, twórczo, ale również ma ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, podbudowuje wiarę w swoje siły, możliwości i umiejętności.

Święta Noc- przedstawienie jasełkowe „ Jedyneczki milusińskich”.

W niedzielę Chrztu Pańskiego w parafii św. Marcina dzieci z klasy Id i II bSzkoły Podstawowej nr 1 przybliżyły wiernym ideę Świąt Bożego Narodzenia. Razem z wychowawczynią p. Ewą  Majewską- Gocek i p. Anną Pajdak przygotowały pełne nadziei przesłanie z Ewangelii w/g św. Łukasza. Słowa przeplatane kolędami i pastorałkami ukazały, aby „Rozbudzić ludzi- niech zabrzmi nowina. 

„Zdobywamy uprawnienia żeglarskie”

Dnia 7 grudnia 2019 r., odbył się egzamin na patent żeglarza jachtowego i miło nam poinformować, iż w Naszej szkole przybyło 6 żeglarzy z patentami:). Gratulacje dla Weroniki, Małgosi, Zuzi, Laury, Damiana oraz Pana Daniela!!!

Z lekturą za pan brat- co słychać w klasie 5a

Bitwa na kulki, komiksy, praca w grupach to dobry sposób na utrwalenie wiedzy na temat lektury omawianej w klasie 5 a. Poprzez zabawę, działanie, współpracę uczniowie usystematyzowali wiadomości na temat książki pt. „Chłopcy z Placu Broni”. W wojennych barwach drużyna Czerwonych Koszul i Chłopców z Placu Broni przystąpiła do bitwy. Ławki posłużyły nam za barykady, a kulki […]

Mikołajki w Jedyneczce!!!

Dnia 6 grudnia odwiedził naszych uczniów Św.. Mikołaj z Aniołkami. Miał dla nich oczywiście mnóstwo prezentów. Towarzyszące mu Aniołki, zanim Mikołaj wręczył prezenty, zadawały dzieciom pytania związane z tym świętem. Na wszystkie pytania dzieci odpowiedziały śpiewająco. Oto zdjęcia z odwiedzin jednej z klas – 1 b.

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI KLASY IIC

5.12.2019 r. klasa IIC udała się do kołobrzeskiego Klimatexu na długo wyczekiwane pieczenie świątecznych pierników. Dzieci mozolnie wałkowały piernikowe ciasto do odpowiedniej grubości, a potem wykrajały z niego rozmaite świąteczne figurki. Po upieczeniu i ostygnięciu pierników uczniowie starannie je zdobili różnokolorowym lukrem i posypką.

WIZYTA KOŁOBRZESKICH PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 4.12.2019 r. klasa II C jeszcze raz wystąpiła na szkolnej scenie z programem artystycznym o jesieni „Co jesień niesie”. Tym razem widownię stanowiły dzieci z kołobrzeskich przedszkoli, oddziały zerówkowe. Przedszkolakom przedstawienie się podobało, występy starszych koleżanek i kolegów nagradzali brawami. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy taniec „Hafanana”. Z okazji zbliżających się Mikołajek wszystkie dzieci otrzymały czekoladowe […]