DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA – 12.10

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję promującą Dzień Bezpiecznego Komputera. To doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim użytkownikom komputerów, urządzeń mobilnych i Internetu o tym, jak wiele zagrożeń może na nich czyhać oraz o tym, jak w prosty sposób mogą ich uniknąć. Dzięki zaangażowaniu kolegów i koleżanek z klas 8 uczniowie klas I-III pogłębili swoją wiedzę na […]

Ślubowanie uczniów

„Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek” 10 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Pani Dyrektor Lidia Mikołajek zaprosiła pierwszoklasistów i licznie przybyłych gości do królestwa Bolesława Chrobrego. Król wraz z małżonką i rycerzami sprawdzali, czy pierwszoklasiści mogą zostać pełnoprawnymi uczniami szkoły. […]

Europejski Tydzień Kodowania

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.W tym roku inicjatywa ta odbywa się w dniach od 5-20 października.

Młodzi głosują

W ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują” w naszej szkole dnia 8 października została zorganizowana symulacja wyborów parlamentarnych. W głosowaniu wzięli uczniowie klas 7 i 8. W projekt zaangażowali się uczniowie z klasy 8a Dominka Puzio, Artem Bondarenko, Kamil Kalicki oraz Piotr Biereśniewicz.                                   

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi. W naszej szkole organizujemy zbiórkę artykułów dla zwierząt pod hasłem: „POMÓŻMY ZWIERZAKOM  małym kotom, biednym psiakom!”

Fonoholizm

2 października uczniowie klasy piątej mogli wysłuchać ciekawego wykładu, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu. Gość biblioteki doktor socjologii Maciej Dębski, przedstawił symptomy fonoholizmu i podpowiedział, jak higienicznie korzystać z nowych technologii, i jakie wprowadzić pozytywne zmiany w codziennym życiu.