DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

W czwartek 13 czerwca w Koszalinie spotkały się Szkolne Koła Caritas na diecezjalnym zjeździe. Każdego roku Diecezjalna CARITAS dziękuje wolontariuszom za zaangażowanie i pracę. Wolontariusze biorą udział w różnych przedsięwzięciach np. kwestują na rzecz hospicjum, wspierają w zbiórce dla prześladowanego Kościoła na Wschodzie i w Potrzebie, pomagają fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, i w niezliczonych akcjach misyjnych „Ad Gentes”.

Continue Reading „DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS”

Czwarta edycja akcji

7 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. Od 2016 r. uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu. Oby najmłodsi odnaleźli radość z czytania, która spowoduje, że staną się aktywnymi czytelnikami w dorosłym życiu.

Continue Reading „Czwarta edycja akcji”

Regaty

Na jeziorze Dąbie odbyły się jubileuszowe 50 Ogólnopolskie Regaty o Puchar Dnia Dziecka. Do rywalizacji przystąpiło aż 116 żeglarzy z 16 klubów całego kraju. Przy pięknej i słonecznej pogodzie i wietrze do 4 stopni Beauforta w pierwszym dniu regat rozegrane zostały 4 biegi po trasie trapezoidalnej. W regatach uczestniczyli również nasi uczniowie, gdzie najlepsze miejsce w klasie LASER 4,7 zajęła Małgorzata Górnisiewicz (klasa 7b) – II miejsce oraz w klasie OPTIMIST grupa „C” (grupa początkująca) Leon Gajdowski(klasa 1a) – 8 miejsce i  Bogdan Nieszwiec – 11 miejsce (klasa 4a). Warto wspomnieć o  dwóch uczniach z grupy początkującej, którzy dopiero od dwóch miesięcy uprawiają żeglarstwo w ramach programu szkolnego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

OPTYMISTYCZNY DZIEŃ

„Trzymaj formę…psychiczną”

Dnia 21.06.2019 r., już kolejny rok, realizowana  była  w naszej szkole akcja pod tytułem „Optymistyczny Dzień”, która za cel ma promowanie zdrowia psychicznego i dobrego klimatu emocjonalnego w społeczności szkolnej. Cała społeczność jest zapraszana do „miksowania” odżywczego „koktajlu dla psyche”, którego główne składniki to  radość, akceptacja, optymistyczne myślenie i otwartość na innych. W ramach Optymistycznego Dnia odbył się „Szkolny Mam Talent”, w którym nie zabrakło istot śpiewających, tańczących, grających na gitarze czy widowiskowo prezentujących komputerową grę muzyczna.

Continue Reading „OPTYMISTYCZNY DZIEŃ”

„Dzień owoców tropikalnych”

17.05.2019r.  uczniowie  naszej  szkoły zorganizowali  „Dzień owoców tropikalnych”.  Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć promujących zdrowy  i aktywny styl życia w ramach realizowanego programu „Żyj zdrowo  mądra głowo!”. Podczas przerw uczniowie częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły świeżymi, soczystymi owocami. Podczas zajęć na świetlicy młodszych uczniów została przeprowadzona pogadanka na temat „OWOCÓW Z CAŁEGO ŚWIATA” – ich smaków, wartości  odżywczych i dobroczynnym wpływie  na nasz organizm. Następnie uczniowie wykonali przepiękne owoce tropikalne metodą wydzieranki wykorzystując kolorowy papier. Wystawę prac uczniów i plakaty zachęcające do jedzenia owoców można  podziwiać na szkolnych korytarzach. 

Continue Reading „„Dzień owoców tropikalnych””

XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”.

17.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył sie XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”. Rozgrywka była ciężka i emocjonująca. Nasza szkoła, reprezentowana przez Gabriele Rutkowską, Julię Wojtowicz oraz Maksyma Celińskiego (wszyscy z kl. 8 b), zajęła III miejsce w części zespołowej dotyczącej kultury i historii Wysp Brytyjskich. W kategorii indywidualnej Maksym Celiński wywalczył II miejsce. Gratulujemy!– 
Edyta Czuluk.

Continue Reading „XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”.”

Projekt Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

W czwartek 16.05.2019 odbył się drugi etap Zdrowe dzieci w zdrowych gminach. Uczniowie z klas drugich w ramach tego projektu wykonali 4 testy motoryczne, z określeniem dla każdego uczestnika wskaźnika BMI;
Celem projektu jest wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego, promującego zdrowy styl życia wśród dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły naukę w I klasach szkół podstawowych na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego


Continue Reading „Projekt Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”

Spotkanie autorskie

10 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską – pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystką. Jest ona założycielką dziecięcego zespołu Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik–Tak jako Ciotka Klotka. Napisała teksty piosenek m.in.: Szczotka, pasta, Myj zębyMoja fantazja oraz jest autorką książek: Zając PoziomkaPamiętnik Felka Parerasa i innych.

Continue Reading „Spotkanie autorskie”

Pilne

Od jutra tj. 26.04.2019 ( piątek) strajk w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu zostaje zawieszony. W piątek odbędą się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. Lidia Mikołajek- dyrektor szkoły. 

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 kwietnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego 

zatrudni osoby posiadające kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela niezatrudnione w szkole lub placówce do pracy w zespołach nadzorujących tegoroczne egzaminy gimnazjalne.

Osoby chętne do pracy w dniach 10,11,12 kwietnia 2019 roku proszone są o zgłoszenie się do kadr.

Z wizytą w Brzegowej Stacji Ratowniczej.


Jak wygląda praca ratownika morskiego, czym zajmuje się kołobrzeska stacja BSR, jak zachować się będąc świadkiem wypadku nad wodą – na te pytania wyczerpujących odpowiedzi wysłuchali uczniowie klasy 7B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kołobrzegu. Dzięki uprzejmości ratowników uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, zwiedzenia specjalistycznego samochodu oraz wejścia na pokład słynnego Szkwału. 
Wrażenia bezcenne. Dziękujemy gorąco! 

Continue Reading „Z wizytą w Brzegowej Stacji Ratowniczej.”

„Dobrze Cię widzieć!

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna, która jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Fundacja Narodowego Dnia Życia. W ramach projektu otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe dla uczniów naszej szkoły. 

Continue Reading „„Dobrze Cię widzieć!”

CIEKAWA LEKCJA MATEMATYKI !!!

Matematyczny detektyw na tropie kodów QR.

Uczniowie klasy 3e gimnazjum 21.03.2019 r. na dwugodzinnych zajęciach z matematyki pracowali nad rozwiązaniami zadań w formie zagadek wykorzystując aplikację do czytania kodów QR oraz Pixton Comic Maker. Zmagania zaczęliśmy prezentacją multimedialną, która miała wyjaśnić cel lekcji i jednocześnie zaintrygować i wciągnąć uczniów w grę matematyczną. Do kodów uczniowie dochodzili poprzez poprawne rachunki, znalezieniezaszyfrowanych cyfr, zamalowanie nimi pustych pól kodu, rozwiązanie zagadek, poprawne wyznaczenie na mapie drogi do furtki, a następnie zrobienie krótkiego komiksu, który wyjaśniał jak liczyć pola wielokątów. Ostatnie zadanie polegało na rozwiązaniu równań i wskazaniu odpowiedzi pojawiającej się tylko raz. Do skarbu najszybciej dotarła grupa Marty w składzie Jagoda, Sara, Julka S i Patryk. Gratulujemy!

Continue Reading „CIEKAWA LEKCJA MATEMATYKI !!!”

Zielona Kraina – edukacja ze smakiem

25.03.2019r. uczniowie klasy IVa brali udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina promujących  zdrowe odżywianie. Warsztaty miały zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Jest to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat potrzeby zdrowego odżywianiasamodzielnie przygotowywali naturalne, zarazem pyszne sałatki, desery, koktajle. 

Continue Reading „Zielona Kraina – edukacja ze smakiem”

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca  w naszej szkole tradycyjnie pożegnaliśmy zimę i świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Najmłodsi uczniowie poprzebierani w  kolorowe stroje zorganizowali pochód ulicami miasta,  wywołując uśmiechy na twarzach przechodniów.  Na sali gimnastycznej odbył się pokaz mody wiosennych przebrań, podczas którego wyróżnieni zostali: Maja Grzelka 2a, Alicja Torcz 1a, Maja Staszkowska 1b, Pszczoły z klasy 3a, Pan wiosna z klasy 3e Continue Reading „Pierwszy Dzień Wiosny”

Dzień Nowoczesnych Technologii na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie!

Potencjał edukacyjny mobilnych technologii jest ogromny. Istnieje wiele dowodów, że upowszechnienie urządzeń z internetem nie tylko ratuje życie i zdrowie. Współczesne komputery, smartfony czy tablety również uczą, wykorzystując do tego coraz powszechniejszy dostęp do bezprzewodowego internetu. Continue Reading „Dzień Nowoczesnych Technologii na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie!”

Z NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI ZA PAN BRAT

Dzień Nowoczesnych Technologii zainicjowany przez MEN w naszej szkole!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zainicjowanej przez MEN, w myśl której 21 marca ogłoszono Dniem Nowoczesnych Technologii. Koordynatorki: Honorata Górska-Sęk, Beata Traczyk- Oskroba i Helena Paradowska przygotowały szereg przeróżnych atrakcji, pokazujących, że wykorzystując nowoczesne technologie, można w atrakcyjny i skuteczny sposób zdobywać wiedzę.

Continue Reading „Z NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI ZA PAN BRAT”

XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kołobrzegu – nasi uczniowie na podium!

Dnia 20 marca 2019 r. uczniowie klasy 8b Maksym Celiński, Robert Schellner oraz Tomasz Foryś reprezentowali naszą szkołę  w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kołobrzegu.  W tym roku w konkursie  wystartowało dziewięć trzyosobowych drużyn, złożonych z uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum. 

Continue Reading „XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kołobrzegu – nasi uczniowie na podium!”

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

W dniu 14.03.019r. odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, w którym wzięli udział uczniowie z klas trzecich Gimnazjum. W ramach konkursu uczniowie każdej klasy konstruowali model przestrzenny liczby π i tworzyli prezentację multimedialną pt.: liczba Pi dookoła nas… oraz brali udział w quizie drużynowym: „Pi – łamanie głowy”. Po podliczeniu wszystkich wyników najlepsza okazała się klasa III D. Continue Reading „Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”

Omnibus

Dnia 07.03.2019r. odbył się konkurs – Omnibus, wktórym wzięli udział uczniowie z klas integracyjnych. Powierzone im zadania z zakresu z matematyki, geografii, fizyki, biologii i dodatkowo języka polskiego – dyktando matematyczne. Najłatwiejsze okazały się dla Alexa z kasy III c, który otrzymał tytuł Omnibusa.

Dwie statuetki

Podczas 24 edycji Kołobrzeskiej Gali Sportu – plebiscytu Gazety Kołobrzeskiej na najpopularniejszych sportowców i trenerów na terenie powiatu kołobrzeskiego, wręczono aż 16 statuetek. Jedną z nich otrzymała nauczycielka naszej szkoły p. Renata Litwinowicz (Kołobrzeska Nagroda Biegowa im. Witolda Janowskiego) za wyniki sportowe oraz za duży wkład w promowanie biegania wśród młodzieży szkolnej. Dużym sukcesem jest wyróżnienie Anny Hrycyk (uczennicy klasy 3 d) w kategorii Sportowa Nadzieja. Jesteśmy dumni z tak prestiżowych nagród i życzymy osiągnięć na niwie międzynarodowej.

Randka z książką

14 lutego Koło Przyjaciół Biblioteki zaprosiło uczennice i uczniów naszej szkoły na randkę z książką. W tym dniu czytelnia zamieniła się w przytulne miejsce, w którym płonęły świece i cicho rozbrzmiewała nastrojowa, relaksująca muzyka. Na stołach wśród serc leżały książki, sentencje o przyjaźni i miłości. Wystarczyło sięgnąć po którąś i zapominając o tym co dzieje się za drzwiami, zatopić się na chwilę w czytaniu. Przenieść się do innej rzeczywistości. Tak łatwo było dzisiaj zakochać się w czytaniu, co potwierdzili uczniowie chętnie odwiedzający naszą bibliotekę. Continue Reading „Randka z książką”

GRAND PRIX dla „JEDYNECZKI”

W dniach 16-18.01.2019r. odbył się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu – XIV Regionalny  Przegląd Jasełek „Ida Kolednicy”. Swoje przedstawienia zaprezentowało 16 zespołów.  I tym razem nie zabraklo naszego zespołu teatralnego „Jedyneczka”, który w dniu 16.01.2019 r. zaprezentował swoje widowisko „Z Niepodległą do Betlejem”. Continue Reading „GRAND PRIX dla „JEDYNECZKI””

DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

W dniu 13.01.2019r. uczniowie klasy 1b w Kościele pw. św. Marcina o godz. 12.00 dla zgromadzonych wiernych przedstawili baśń H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.  Uczniowie swoim przedstawieniem zachęcają, aby rozejrzeć się wokół siebie, by nigdy nie przechodzić obok ludzkiej biedy, krzywdy. Kacper prezentując swoją rolę wywołała w odbiorcach zadumę: „ Otwórz swe oczy szeroko, bo chociaż to stare dzieje, dzisiaj takich dzieci jest wokół naprawdę wiele. Pomóż im, jeśli potrafisz. Zrób to co jest w twojej mocy. Może kiedyś ty także, będziesz potrzebował pomocy. Po takich słowach nie jednej osobie łza zakręciła się wokół oczu.

Continue Reading „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”

KONSTRUOWANIE GIER PLANSZOWYCH

W dniu 03.01.2019r. uczniowie z klasy 1 b w przydzielonych parach konstruowali grę planszową. Każda para opracowała i wykonała swoją indywidualną grę.  Przed wykonaniem zadania uczniowie spośród siebie wybrali lidera, którego zadaniem było kierowanie przebiegiem wykonywanej pracy. Każda gra zawierała bardzo ciekawe pola, rekwizyty potrzebne do gry oraz instrukcje. Uczniowie mieli możliwość omówienia zasad swojej gry. Wszystkie prace zostały dokładnie, starannie i pomysłowo wykonane. Continue Reading „KONSTRUOWANIE GIER PLANSZOWYCH”

Warto czytać!

W dniach 9 i 11 stycznia br. w naszej bibliotece odbyły się lekcje biblioteczne dla klasy 1b i 1a. Ich celem było zachęcenie uczniów do systematycznego wypożyczania i czytania książek. Przez zabawę: rozwiązywanie zagadek, rebusów, kolorowanie zakładek dzieci uczyły się poszanowania książek, regulaminu biblioteki i właściwego zachowania w tym miejscu. Zajęcia zakończyły się wypożyczeniem pierwszej lektury i zaproszeniem do częstego korzystania z zasobów biblioteki.  Continue Reading „Warto czytać!”

„Z NIEPODLEGŁĄ do BETLEJEM” – WYSTĘPY CHARYTATYWNE

Zespół teatralny „Jedyneczka” (147 występujących)  w dniu 8.01.2019 r. wystawił 2 spektakle  patriotyczno-jasełkowe  „Z Niepodległą do Betlejem” w Regionalnym Centrum Kultury, dla rodziców i swoich najbliższych oraz mieszkańców i kuracjuszy. Zaprezentowali widowisko pełne patriotycznych treści, kolęd i tańców z różnych regionów Polski. Występ miał charakter charytatywny, dlatego nasi wolontariusze dokonali zbiórki i zebraną kwotę w wysokości  1.314, 80 zł (+bon podarunkowy 20 zł Sodexo)  przekazali na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu. Continue Reading „„Z NIEPODLEGŁĄ do BETLEJEM” – WYSTĘPY CHARYTATYWNE”