XI Patriotyczny Konkurs Recytatorski i Piosenki Patriotycznej „Odcienie Ojczyzny”

Sukces naszych uczniów w XI Patriotycznym Konkursie Recytatorskim i Piosenki Patriotycznej pod tytułem „Odcienie Ojczyzny

26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Patriotycznym Konkursie Recytatorskim i Piosenki Patriotycznej pod tytułem „Odcienie Ojczyzny”. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Pan Janusz Gromek, Starosta Powiatu – Pan Tomasz Tamborski oraz major Dariusz Kamiński – Dowódca Garnizonu Kołobrzeg. Continue Reading „XI Patriotyczny Konkurs Recytatorski i Piosenki Patriotycznej „Odcienie Ojczyzny””

Dzień Chłopaka

W dniu 30 września obchodzony jest  w Polsce Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klasy 1b w dniu 01.10.2018r. na lekcjach składały życzenie i wręczały drobne słodkie upominki.

Wszystkim chłopcom życzyliśmy: Uśmiechu na twarzy a w sercu radości, spełnienia marzeń i szczęścia – wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka 🙂 .

Międzynarodowy Dzień Kropki

Rozszerzona rzeczywistość z elementami kodowania na Dzień Kropki – klasa 2b – 17.09.2018r..
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania talentów, Wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości.
Tego dnia dzieci obejrzały film o małej dziewczynce Vashti, małej bohaterce książki ,,Kropka”.Dziewczynka nie wierzyła w to, że nie potrafi coś namalować, ale ktoś uwierzył w nią, a w efekcie odkrył jej niezwykły talent. Continue Reading „Międzynarodowy Dzień Kropki”

FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z rodziną (rodzeństwem, rodzicami, dziadkami i innymi krewnymi) do międzypokoleniowego śpiewania, które odbędzie się w naszej szkole 7 listopada br. w godzinach popołudniowych. Dobór repertuaru należy do biorących udział, a pomocą w tym doborze i w realizacji służy koordynator wydarzenia  – Jolanta Olechno.

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do wychowawcy klasy lub koordynatora wydarzenia.

Nagrodą główną będzie puchar Dyrektora Szkoły a wszyscy uczniówie, którzy wezmą udział otrzymają pochwałę Dyrektora Szkoły.

                                                                                       Jolanta  Olechno

Dzień Szkolnej Integracji

W dniu 6 września 2018 roku na boisku szkolnym oficjalnie powitaliśmy pierwszoklasistów na tradycyjnym już dla naszej szkoły Dniu Szkolnej Integracji. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami starszych klas zorganizowali lekcję wypełnioną wspólnymi zabawami. Dzieci miały okazję w asyście „starszaków” zmierzyć się z ciekawym torem przeszkód, zagrać w „chińczyka”, „kolory” czy ringo oraz rywalizować w przepełnionej uśmiechami atmosferze wyścigów rzędów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Continue Reading „Dzień Szkolnej Integracji”

Nasi uczniowie na meczu Kadry Polski

4. września uczniowie uczęszczający do Oddziałów Sportowych mieli ogromny zaszczyt być częścią wspaniałego widowiska. Sześciu z nich odpowiadało za podawanie piłek podczas meczu Polska – Belgia. Reprezentacja Polski zagrała w Szczecinie pierwszy raz od 20 lat! Dla naszych siatkarzy był to jeden z tych dni, w których spełniają się marzenia. Oglądanie całego meczu Reprezentacji Polski z odległości kilku metrów, rozmowy z zawodnikami, pamiątkowe przypinki i zdjęcia ze swoimi idolami. W dodatku mecz był transmitowany na żywo, więc za naszymi uczniami również debiut w ogólnopolskiej telewizji.

Continue Reading „Nasi uczniowie na meczu Kadry Polski”

Medale Kołobrzeskich Siatkarek

Plażowe Sukcesy Dziewcząt.

Miniony tydzień to pasmo sukcesów kołobrzeskich siatkarek z klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Najpierw uczennice Zespołu Szkół nr 1 zdobyły pierwsze historyczne złote medale w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kołobrzeskiego (Nikola Olchowik, Wiktoria Tetera, Paulina Ślusarska), a następnie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 powtórzyły sukces starszych koleżanek i zajęły całe podium Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych, a złotymi medalistkami zostały Marcela Dobrowolska oraz Aleksandra Kawa. Continue Reading „Medale Kołobrzeskich Siatkarek”

Jedyneczka w Parkrunie

W sobotę 9.06.2018 r. odbył się 169 Parkrun Kołobrzeg. Natan Matuszczak ustanowił nowy rekord życiowy z czasem 20.42, a Krzysztof Domański pobiegł swój 53 Parkrun z dobrym czasem 25,07. Pierwszy raz pobiegły z nami Julia Ostrówka, Beata Zembrowska, Julia Wojtowicz. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie rekordzistom wielkie gratulacje!
Opiekun Renata Litwinowicz Continue Reading „Jedyneczka w Parkrunie”

Mamy kolejnego OMNIBUSA!


Dnia 05.06.2018
r. w naszej szkole odbył się konkurs „Omnibus Szkoły”. Do rywalizacji o tytuł  stanęli przedstawiciele klas trzecich: Paulina Domek ( klasa III a), Michał Baczyński ( klasa III b), Wiktoria Kaliniuk ( klasa III c ), Hanna Hester ( klasa III d), Krzysztof Domański ( klasa III e), Adam Sieruga ( klasa III f), Martyna Szymańska (klasa III g). Po pierwszym etapie konkursu , w którym uczniowie odpowiedzieli na pytania z dziedzin takich jak: matematyka, fizyka, geografia, chemia, biologia, historia, j. polski do finału przeszli: Krzysztof Domański, Adam Sieruga, Hanna Hester . Continue Reading „Mamy kolejnego OMNIBUSA!”

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie

29 maja 2018 roku odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie organizowana przez Zarząd Rejonowy PCK i Policealną Szkołę MedycznąCelem Olimpiady było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, szczególnie wśród młodzieży oraz wzbogacanie wiedzy na temat krwi i jej roli w życiu człowieka. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii  szkół podstawowych ( drużynowo).  W rywalizacji indywidualnej I miejsce zajął Aleksy Surmacz, III miejsce Aleksandra Walczak. Serdecznie gratulujemy.

Continue Reading „Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie”

„Bezpieczne wakacje”

Nadchodzi lato i wakacje – czas, na który czekają wszyscy, zwłaszcza dzieci. Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończą się szczęśliwie. By ustrzec swoich młodszych kolegów przed wszelkimi niebezpieczeństwami uczniowie klas 3. w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa  przygotowali zajęcia, których celem było wprowadzenie dzieci w beztroski czas wakacji z uniknięciem wszelkich niebezpieczeństw. Zajęcia te miały za zadanie przygotować dzieci do bezpiecznego wypoczynku i zachowania szczególnej ostrożności w niektórych sytuacjach.
Continue Reading „„Bezpieczne wakacje””

Wręczenie nagród

29 maja br. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursów przyprowadzonych dla naszych czytelników. Uczniowie klas najmłodszych mieli za zadanie wykonać najpiękniejszą zakładkę. Wszystkie zgłoszone prace okazały się bardzo dobre, ale na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Maja Grzelka, Aleksandra Mackojć, Judyta Grefling, Weronika Głuszkiewicz, Natalia Krężałek-Hamny, Mikołaj Fir i Kornel Jedynak. Uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie frazeologicznym – Przysłowia mądrością narodów. Continue Reading „Wręczenie nagród”

„Nadmorskie Zacisze”

22 maja uczniowie klas pierwszych naszej szkoły udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Mielnie. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: karmienie zwierząt, przejazd beczkowozem, wycieczka do lasu, zabawy z animatorami na łonie natury, puszczanie ogromnych baniek, ognisko. Zabaw i przygód nie było końca. Dzieci szczęśliwe wróciły do szkoły. Continue Reading „„Nadmorskie Zacisze””

Prezydenckie Gratulacje⁩

Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek wystosował  list gratulacyjny do Kacpra Greczyńskiego, ucznia klasy 3a, doceniając tym samym jego osiągnięcia i sukcesy promujące Kołobrzeg jako Miasto Kultury i Tańca

Jestem małym patriotą!

W ramach zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Narodowych: Konstytucji 3-go maja i Dnia Flagi Państwowej uczestniczyli w bloku zajęć kształtujących postawy patriotyczne. Dzieci poznawały Polskie Symbole Narodowe i ich genezę oglądając i odpowiadając na pytania interaktywnej prezentacji „Polak Mały” opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzieci wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały plakat przedstawiający Polskie Symbole Narodowe oraz uzupełniały i kolorowały otrzymane od nauczyciela kart pracy. Continue Reading „Jestem małym patriotą!”

Kwietniowi Antypiraci 2018

W dniach 23.04 – 27.04. 2018 r. w naszej szkole obchodzono Święto Książki i Praw Autorskich. Uczniowie odwiedzający czytelnię zostali zapoznani z uczniowskim dekalogiem prawa autorskiego, zasadami legalnego dzielenia się treściami na portalach społecznościowych. Dowiedzieli się także, gdzie w Internecie znajduje się baza legalnych źródeł dotycząca utworów, które można wykorzystać z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom. Continue Reading „Kwietniowi Antypiraci 2018”

„Poznaj sąsiada…”

20 marca 2018r. odbyła się prezentacja efektów projektu edukacyjnego pt. „Poznaj sąsiada–jak mniejszości narodowe i etniczne wzbogacają kulturę Polski” realizowanego przez klasę 2d. Projekt realizowany był w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła Tolerancji” propagowanego przez CEO w Warszawie. Celem przedsięwzięcia edukacyjnego było przybliżenie wielokulturowości i otwarcia na tradycje, obyczaje mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Polskę.

Continue Reading „„Poznaj sąsiada…””

Wielkanocne warsztaty

20.03.2018 odbyły się wielkanocne warsztaty – uczniowie klasy 1b wspólnie z rodzicami przygotowali wielkanocne pisanki. Pomysły na wielkanocną pisankę były różne : malowane, wyklejane metodą dekupage,ozdabiane wiosennymi naklejkami.
Gotowe pisanki uczniowie zawiesili na wiosennych gałązkach. W klasie poczuliśmy magię Świąt Wielkanocnych. Continue Reading „Wielkanocne warsztaty”

Uczniowie „Jedynki” pomogli utrzymać się w pierwszej lidze zawodnikom „Olimpii” Sulęcin.

W sobotę zespół Młodzików klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski odbył podróż do Sulęcina. Chłopcy mieli okazję obserwować poranny trening przedmeczowy dwóch pierwszoligowych zespołów: STS „Olimpia” Sulęcin i „Aqua-Zdrój” Wałbrzych. Kolejnym punktem programu był sparing rozegrany z miejscową drużyną Młodzików. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego odnieśli pewne zwycięstwo. Continue Reading „Uczniowie „Jedynki” pomogli utrzymać się w pierwszej lidze zawodnikom „Olimpii” Sulęcin.”

Integracja na lekcjach wychowania fizycznego

Ulubioną rozrywką naszych „milusińskich” oraz uczennic trzecich klas gimnazjum są wspólne zajęcia ruchowe, podczas których, w rytm muzyki, wykonują różne układy taneczne, bawiąc się przy tym doskonale. Takie spotkania są okazją do integracji „pokoleniowej” a jednocześnie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Continue Reading „Integracja na lekcjach wychowania fizycznego”

„Mali Kołobrzescy Mistrzowie”

Niepostrzeżenie w klasie „Małych Kołobrzeskich Mistrzów” minęło już pół roku wspaniałej zabawy i pożytecznej pracy. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki pokaz naszych fantastycznych umiejętności. U nas każdy rozwija się optymalnie – zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami. Nie wstydzimy się popełniania błędów i wyciągając z nich wnioski każdego dnia stajemy się coraz lepsi! Continue Reading „„Mali Kołobrzescy Mistrzowie””

JASEŁKA – DRUGI WYSTĘP CHARYTATYWNY

W związku z tym, ze poprzedniego przedstawienia jasełkowego”Pokłon narodów” nie udało się zobaczyć wszystkim chętnym, dlatego zdecydowaliśmy się powtórzyć ten spektakl jeszcze raz.
I tak w dniu 3.02.2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury, ponownie przy pełnej widowni  zaprezentowaliśmy nasze radosne widowisko pełne tańca i śpiewu – naszym najbliższym, jak również mieszkańcom i kuracjuszom. Continue Reading „JASEŁKA – DRUGI WYSTĘP CHARYTATYWNY”

LAUREACI XIII REGIONALNEGO PRZEGLĄDU JASEŁEK „IDĄ KOLĘDNICY”

Zespół teatralny „Jedyneczka” z naszej Szkoły otrzymał tytuł LAUREATA za przedstawienie jasełkowe „POKŁON NARODÓW”
zaprezentowane podczas Przeglądu w dniu 31.01. 2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.
Jury w uzasadnieniu napisało: „za radosny przekaz śpiewem i tańcem, że uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi”: za reżyserię, choreografię i bogactwo kostiumu scenicznego oraz liczny udział dzieci i młodzieży w bożonarodzeniowym widowisku”.
Gratulujemy naszym artystom!

Zaproszenie

ZESPÓŁ „JEDYNECZKA” Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu ZAPRASZA PONOWNIE na przedstawienie jasełkowe pt. „POKŁON NARODÓW” pełne kolęd i tanecznych rytmów z różnych regionów świata, nawiązujące do Proroctwa Dawidowego „Uwielbią Pana, wszystkie ludy ziemi”03.02.2018 r. (sobota) godz. 17.00 Regionalne Centrum Kultury wstęp 3 zł

* Po spektaklu zbiórka na cel charytatywny z przeznaczeniem na Hospicjum Stacjonarne w Kołobrzegu

AKTUALNA OFERTA PRACY !

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu poszukuje do pracy na stanowisku – PRZEPROWADZACZ PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH.
Zatrudnienie na ½ etatu na czas określony, z możliwością zwiększenia etatu i umowy na czas nieokreślony.
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły ul. Portowa 37 , mailowo: jedynka@g1kg.pl lub telefonicznie 94 3522382.

Kołobrzeg, 6 listopada 2017 r.

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Z życia szkoły – ocalić od zapomnienia”.
Fotografie formatu A5 (15 cmx21 cm) należy składać do końca maja 2018 r.u p. D. Błaszczyk lub p. E. Ważydrąg
Samorząd Uczniowski

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

W dniach 13-15 października w Elblągu odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP, w którym wystartowały najlepsze pary taneczne z kilkunastu krajów europejskich. Tancerzy oceniało uznane w świecie tanecznym międzynarodowe jury. W turnieju tym, odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Polski – 23. Polish Open Championships – w których w kategorii U21 w tańcach standardowych udział brał również uczeń naszej szkoły Kacper Greczyński z klasy III „a” wraz ze swoją taneczną partnerką Natalią Dąbrowską, gdzie przy pięknej oprawie muzyki granej na żywo przez muzyków Orkiestry Filharmonii z Grodna, wytańczyli wielki finał zajmując ostatecznie 6 miejsce (3 miejsce z polskich par). Continue Reading „SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY”

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 20.10 do klasy I a przybyły z wizytą przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kołobrzegu. Zaprosiliśmy dzieci do szkolnych ławek i pokazaliśmy jak wygląda prawdziwa lekcja w klasie pierwszej. Nasi uczniowie ugościli młodszych kolegów udostępniając im swoje ławki i podręczniki. Pokazali jak wiele już potrafią, wymienili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Continue Reading „WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW”

IV Kołobrzeski Festiwal Książki

19 października br. Biblioteka Miejska zaprosiła uczniów klas pierwszych na spotkanie z Barbarą Szczepańską „Judytą”. Poetką, piosenkarką, autorką zabawnych wierszy dla dzieci m.in. „O tym jak to pies zapowiadał pogodę”, czy „Krowa w klinice piękności”.
20 października natomiast zaproszenie do biblioteki otrzymała klasa 3c, która mogła wysłuchać relacji Emila Witta z samotnej wyprawy do amazońskiej dżungli. Continue Reading „IV Kołobrzeski Festiwal Książki”

Europejski Tydzień Sportu

Tegoroczny Europejski Tydzień Sportu „Be Active” przebiegał pod hasłem „szkolnej integracji”. Nasi gimnazjaliści wspólnie spędzali czas ze swoimi młodszymi kolegami, pokazując im jak aktywnie i wesoło można zagospodarować swój wolny czas. Razem uczestniczyli w różnych grach i zabawach rekreacyjnych. Wykorzystując ładną aurę, zajęcia odbywały się na naszym wielodyscyplinarnym boisku szkolnym pod okiem opiekunów świetlicy i nauczycieli wychowania fizycznego. Najwięcej radości sprawiły zabawy ze sznurem i skakankami. Pierwszoklasiści byli zachwyceni pomocą „starszaków” oraz poświęconej im uwadze i zainteresowaniem. Już teraz mają swoich ulubieńców, a to dopiero początek. : ) Continue Reading „Europejski Tydzień Sportu”

Dzień Jabłka

28.09.2017 uczniowie naszej szkoły zorganizowali „Dzień jabłka”. Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć, promujących zdrowy styl życia. Podczas przerw uczniowie częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły, świeżymi, soczystymi owocami. Dodatkowo była przygotowana gazetka, plakaty, wycinanki z informacjami propagującymi zdrowe odżywianie. Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Szczególnie podziękowania kierujemy do klasy Ia za włączenie się w naszą akcję oraz wszystkim „starszakom” za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie projektu.

 

Continue Reading „Dzień Jabłka”

„Pora wesoła”

Świetlica naszym drugim domem !! Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nich świetlica jest miejscem nawiązywania i rozwijania kontaktów koleżeńskich, realizowania swoich pasji i zdolności. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że uczniowie czują się ważni i potrzebni w naszej szkole. Continue Reading „„Pora wesoła””

„Ciekawe zawody naszych rodziców”

W poniedziałek 25.09.17r. uczniów klasy Ia odwiedziła mama Zuzi Żurawskiej, która jest refleksologiem, dietoterapeutą oraz instruktorem prozdrowotnych form ruchu. Mama Zuzi przeprowadziła z nami bardzo ciekawe zajęcia. Żeby lepiej przygotować nas do nauki pisania, Pani Magdalena pokazała nam wiele ćwiczeń usprawniających dłonie, oparte o wiedzę z zakresu refleksologii dłoni i stóp. Mieliśmy gimnastykę mięśni okołokręgosłupowych, ćwiczenia równoważne na przyrządach niestabilnych tj. poduszki, piłeczki rehabilitacyjne. Continue Reading „„Ciekawe zawody naszych rodziców””

Dzień Kropki

15.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kropki. Pierwszaki z klasy multimedialnej wspólnie z uczniami z Gimnazjum z klasy cyfrowej generowali w 3D zaczarowaną kropkę Dot Day wykorzystując aplikację QUIVER. Starsi koledzy świetnie się spisali w roli opiekunów -nauczycieli w poznawaniu tajników wiedzy w świecie cyfrowym. Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasteczka, na których również nie zabrakło kolorowych kropeczek. Na zakończenie każdy pierwszaczek dostał kolorowy balonik również w kropeczki. Continue Reading „Dzień Kropki”

Pierwsze dni na świetlicy

W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata . Continue Reading „Pierwsze dni na świetlicy”

Dzień Szkolnej Integracji.

http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/4717-mlodziez-z-maluchami-trzymaja-sztame-wideo

11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbył się Dzień Szkolnej Integracji. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki – pani Agaty Mikołajek, wystawili przedstawienie “Czarodziejski las”. Baśniowe postacie, wspólnie śpiewane piosenki miały pokazać uczniom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, a także uświadomić im, iż warto podążać za swoimi marzeniami. Continue Reading „Dzień Szkolnej Integracji.”