Uczniowie „Jedynki” pomogli utrzymać się w pierwszej lidze zawodnikom „Olimpii” Sulęcin.

W sobotę zespół Młodzików klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski odbył podróż do Sulęcina. Chłopcy mieli okazję obserwować poranny trening przedmeczowy dwóch pierwszoligowych zespołów: STS „Olimpia” Sulęcin i „Aqua-Zdrój” Wałbrzych. Kolejnym punktem programu był sparing rozegrany z miejscową drużyną Młodzików. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego odnieśli pewne zwycięstwo. Continue Reading „Uczniowie „Jedynki” pomogli utrzymać się w pierwszej lidze zawodnikom „Olimpii” Sulęcin.”

Integracja na lekcjach wychowania fizycznego

Ulubioną rozrywką naszych „milusińskich” oraz uczennic trzecich klas gimnazjum są wspólne zajęcia ruchowe, podczas których, w rytm muzyki, wykonują różne układy taneczne, bawiąc się przy tym doskonale. Takie spotkania są okazją do integracji „pokoleniowej” a jednocześnie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Continue Reading „Integracja na lekcjach wychowania fizycznego”

„Mali Kołobrzescy Mistrzowie”

Niepostrzeżenie w klasie „Małych Kołobrzeskich Mistrzów” minęło już pół roku wspaniałej zabawy i pożytecznej pracy. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki pokaz naszych fantastycznych umiejętności. U nas każdy rozwija się optymalnie – zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami. Nie wstydzimy się popełniania błędów i wyciągając z nich wnioski każdego dnia stajemy się coraz lepsi! Continue Reading „„Mali Kołobrzescy Mistrzowie””

JASEŁKA – DRUGI WYSTĘP CHARYTATYWNY

W związku z tym, ze poprzedniego przedstawienia jasełkowego”Pokłon narodów” nie udało się zobaczyć wszystkim chętnym, dlatego zdecydowaliśmy się powtórzyć ten spektakl jeszcze raz.
I tak w dniu 3.02.2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury, ponownie przy pełnej widowni  zaprezentowaliśmy nasze radosne widowisko pełne tańca i śpiewu – naszym najbliższym, jak również mieszkańcom i kuracjuszom. Continue Reading „JASEŁKA – DRUGI WYSTĘP CHARYTATYWNY”

LAUREACI XIII REGIONALNEGO PRZEGLĄDU JASEŁEK „IDĄ KOLĘDNICY”

Zespół teatralny „Jedyneczka” z naszej Szkoły otrzymał tytuł LAUREATA za przedstawienie jasełkowe „POKŁON NARODÓW”
zaprezentowane podczas Przeglądu w dniu 31.01. 2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.
Jury w uzasadnieniu napisało: „za radosny przekaz śpiewem i tańcem, że uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi”: za reżyserię, choreografię i bogactwo kostiumu scenicznego oraz liczny udział dzieci i młodzieży w bożonarodzeniowym widowisku”.
Gratulujemy naszym artystom!

Zaproszenie

ZESPÓŁ „JEDYNECZKA” Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu ZAPRASZA PONOWNIE na przedstawienie jasełkowe pt. „POKŁON NARODÓW” pełne kolęd i tanecznych rytmów z różnych regionów świata, nawiązujące do Proroctwa Dawidowego „Uwielbią Pana, wszystkie ludy ziemi”03.02.2018 r. (sobota) godz. 17.00 Regionalne Centrum Kultury wstęp 3 zł

* Po spektaklu zbiórka na cel charytatywny z przeznaczeniem na Hospicjum Stacjonarne w Kołobrzegu

AKTUALNA OFERTA PRACY !

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu poszukuje do pracy na stanowisku – PRZEPROWADZACZ PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH.
Zatrudnienie na ½ etatu na czas określony, z możliwością zwiększenia etatu i umowy na czas nieokreślony.
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły ul. Portowa 37 , mailowo: jedynka@g1kg.pl lub telefonicznie 94 3522382.

Kołobrzeg, 6 listopada 2017 r.

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Z życia szkoły – ocalić od zapomnienia”.
Fotografie formatu A5 (15 cmx21 cm) należy składać do końca maja 2018 r.u p. D. Błaszczyk lub p. E. Ważydrąg
Samorząd Uczniowski

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

W dniach 13-15 października w Elblągu odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP, w którym wystartowały najlepsze pary taneczne z kilkunastu krajów europejskich. Tancerzy oceniało uznane w świecie tanecznym międzynarodowe jury. W turnieju tym, odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Polski – 23. Polish Open Championships – w których w kategorii U21 w tańcach standardowych udział brał również uczeń naszej szkoły Kacper Greczyński z klasy III „a” wraz ze swoją taneczną partnerką Natalią Dąbrowską, gdzie przy pięknej oprawie muzyki granej na żywo przez muzyków Orkiestry Filharmonii z Grodna, wytańczyli wielki finał zajmując ostatecznie 6 miejsce (3 miejsce z polskich par). Continue Reading „SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY”

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 20.10 do klasy I a przybyły z wizytą przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kołobrzegu. Zaprosiliśmy dzieci do szkolnych ławek i pokazaliśmy jak wygląda prawdziwa lekcja w klasie pierwszej. Nasi uczniowie ugościli młodszych kolegów udostępniając im swoje ławki i podręczniki. Pokazali jak wiele już potrafią, wymienili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Continue Reading „WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW”

IV Kołobrzeski Festiwal Książki

19 października br. Biblioteka Miejska zaprosiła uczniów klas pierwszych na spotkanie z Barbarą Szczepańską „Judytą”. Poetką, piosenkarką, autorką zabawnych wierszy dla dzieci m.in. „O tym jak to pies zapowiadał pogodę”, czy „Krowa w klinice piękności”.
20 października natomiast zaproszenie do biblioteki otrzymała klasa 3c, która mogła wysłuchać relacji Emila Witta z samotnej wyprawy do amazońskiej dżungli. Continue Reading „IV Kołobrzeski Festiwal Książki”

Europejski Tydzień Sportu

Tegoroczny Europejski Tydzień Sportu „Be Active” przebiegał pod hasłem „szkolnej integracji”. Nasi gimnazjaliści wspólnie spędzali czas ze swoimi młodszymi kolegami, pokazując im jak aktywnie i wesoło można zagospodarować swój wolny czas. Razem uczestniczyli w różnych grach i zabawach rekreacyjnych. Wykorzystując ładną aurę, zajęcia odbywały się na naszym wielodyscyplinarnym boisku szkolnym pod okiem opiekunów świetlicy i nauczycieli wychowania fizycznego. Najwięcej radości sprawiły zabawy ze sznurem i skakankami. Pierwszoklasiści byli zachwyceni pomocą „starszaków” oraz poświęconej im uwadze i zainteresowaniem. Już teraz mają swoich ulubieńców, a to dopiero początek. : ) Continue Reading „Europejski Tydzień Sportu”

Dzień Jabłka

28.09.2017 uczniowie naszej szkoły zorganizowali „Dzień jabłka”. Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć, promujących zdrowy styl życia. Podczas przerw uczniowie częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły, świeżymi, soczystymi owocami. Dodatkowo była przygotowana gazetka, plakaty, wycinanki z informacjami propagującymi zdrowe odżywianie. Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Szczególnie podziękowania kierujemy do klasy Ia za włączenie się w naszą akcję oraz wszystkim „starszakom” za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie projektu.

 

Continue Reading „Dzień Jabłka”

„Pora wesoła”

Świetlica naszym drugim domem !! Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nich świetlica jest miejscem nawiązywania i rozwijania kontaktów koleżeńskich, realizowania swoich pasji i zdolności. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że uczniowie czują się ważni i potrzebni w naszej szkole. Continue Reading „„Pora wesoła””

„Ciekawe zawody naszych rodziców”

W poniedziałek 25.09.17r. uczniów klasy Ia odwiedziła mama Zuzi Żurawskiej, która jest refleksologiem, dietoterapeutą oraz instruktorem prozdrowotnych form ruchu. Mama Zuzi przeprowadziła z nami bardzo ciekawe zajęcia. Żeby lepiej przygotować nas do nauki pisania, Pani Magdalena pokazała nam wiele ćwiczeń usprawniających dłonie, oparte o wiedzę z zakresu refleksologii dłoni i stóp. Mieliśmy gimnastykę mięśni okołokręgosłupowych, ćwiczenia równoważne na przyrządach niestabilnych tj. poduszki, piłeczki rehabilitacyjne. Continue Reading „„Ciekawe zawody naszych rodziców””

Dzień Kropki

15.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kropki. Pierwszaki z klasy multimedialnej wspólnie z uczniami z Gimnazjum z klasy cyfrowej generowali w 3D zaczarowaną kropkę Dot Day wykorzystując aplikację QUIVER. Starsi koledzy świetnie się spisali w roli opiekunów -nauczycieli w poznawaniu tajników wiedzy w świecie cyfrowym. Radość pierwszaków w zabawie z iPadem była niesamowita. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasteczka, na których również nie zabrakło kolorowych kropeczek. Na zakończenie każdy pierwszaczek dostał kolorowy balonik również w kropeczki. Continue Reading „Dzień Kropki”

Pierwsze dni na świetlicy

W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata . Continue Reading „Pierwsze dni na świetlicy”

Dzień Szkolnej Integracji.

http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/4717-mlodziez-z-maluchami-trzymaja-sztame-wideo

11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbył się Dzień Szkolnej Integracji. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki – pani Agaty Mikołajek, wystawili przedstawienie “Czarodziejski las”. Baśniowe postacie, wspólnie śpiewane piosenki miały pokazać uczniom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, a także uświadomić im, iż warto podążać za swoimi marzeniami. Continue Reading „Dzień Szkolnej Integracji.”

Zajęcia adaptacyjne w klasie multimedialnej

Zajęcia adaptacyjne -klasa multimedialna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu

Opublikowany przez Jolanta Krępeć na 2 września 2017

Obóz siatkarski w Karpaczu

Ostatnie 11 dni tegorocznych wakacji uczniowie klas sportowych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu spędzili na siatkarskim obozie w Karpaczu. Niemal 60 osób realizowało ze swoimi trenerami bardzo wymagający program obozu. Trzy treningi na hali sportowej dziennie, wielogodzinne wyjścia w góry, czy poranne rozruchy to jedne z elementów obozowej codzienności. Ale czym byłaby ciężka praca bez odrobiny przyjemności? Nie zabrakło więc czasu na całodniowy wyjazd do słynnego wrocławskiego Afrykanarium, wspólne wyjścia na oscypki, czy odnowę biologiczną na basenach i saunach. Nasi uczniowie, oprócz wspaniałej formy sportowej przywieźli cały bagaż wspólnych przeżyć, ponieważ to właśnie na tego typu obozach tworzą się wspaniałe drużyny!
Krzysztof Ośliślok
Robert Szpak
Mariusz Rzeszotek

 

Continue Reading „Obóz siatkarski w Karpaczu”

Puchar Bałtyku Młodzik

W dniach 29.06 – 2.07.2017 r. rozgrywano na kołobrzeskich plażach 17 Puchar Bałtyku im. W. Klęsk. Jest to ogólnopolski turniej siatkówki plażowej, który w tym roku przyciągnął około 100 par we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym Reprezentantów Polski z SMS Spała.
W najmłodszej kategorii wiekowej chłopców złote medale zdobyli bracia Beniamin oraz Franciszek Dubois-Placak. Na trzecim miejscu podium stanęła kolejna kołobrzeska para reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu oraz klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski: Jakub Wierzbowski i Szymon Weprzędz. Continue Reading „Puchar Bałtyku Młodzik”

Wakacje

Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

 

Bajki terapeutyczne

„ Gimnazjaliści piszą bajki terapeutyczne i przedstawiają dzieciom”.
Projekt „Gimnazjaliści piszą bajki terapeutyczne i przedstawiają dzieciom” realizowany jest w naszej szkole od 2.01.2017 r. W ramach projektu gimnazjaliści uczestniczyli w szkolnym konkursie literackim na najciekawszą bajkę terapeutyczną. Konkurs podzielono na dwa etapy: bajka terapeutyczna przedszkolakom oraz bajka terapeutyczna gimnazjalistom. Do komisji konkursowej wpłynęły 124 pracę. W pierwszym etapie konkursu bajka terapeutyczna dla przedszkolaków laureatem została bajka „Czarodziejski las”, której autorami byli uczestnicy projektu „Poczytajmy”. Continue Reading „Bajki terapeutyczne”

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej LA

13 czerwca 2017r. w Białogardzie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej LA. Nasi reprezentanci jak zwykle mogą się pochwalić dużymi sukcesami. Zdobyliśmy aż dwa złote medale i jeden srebrny. W biegu na 1000m prym wiodła Anna Hrycyk z klasy Id, która bez większego wysiłku wbiegła jako pierwsza na metę. Continue Reading „Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej LA”

FINAŁ VII METROPOLITALNEGO KONKURSU PAPIESKIEGO – Szczecin 2017

Już po raz siódmy przystąpiliśmy do zgłębiania bogactwa myśli św.JANA PAWŁA  II, a także do odkrywania i ukazywania innym śladów Jego obecności w naszej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej oraz do refleksji nad  przesłaniem Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w Polsce w zeszłym roku. Konkurs odbywa się w 3 etapach /szkolny, diecezjalny, metropolitalny/.  LAUREATKĄ Finału Etapu Metropolitalnego, który odbył się w dniu 7.06.2017 r. w Szczecinie została KINGA KOSAKOWSKA znajdując się w najlepszej 10-tce laureatów, zajmując V miejsce. Gratulujemy! Continue Reading „FINAŁ VII METROPOLITALNEGO KONKURSU PAPIESKIEGO – Szczecin 2017”

Spotkanie z kołobrzeską pisarką Małgorzatą Maj

W dniu 07.06.2017 r. mogliśmy gościć w naszej szkole kołobrzeską pisarkę, panią Małgorzatę Maj. Nasza klasa 210 na 2 godziny zamieniła się w przytulną kawiarenkę, gdzie piliśmy herbatę i dyskutowaliśmy na tematy książek. Autorka czuła się wśród nas bardzo dobrze, szybko nawiązaliśmy z nią kontakt. Zdradzała nam tajemnice swojej kariery. Opowiadała o swoich inspiracjach, w jaki sposób tworzy i na czym się wzoruje oraz udzieliła rad początkującym pisarzom. Wspominała o komponowaniu i słuchaniu muzyki. Byliśmy zdziwieni, że z pisarką można rozmawiać na różne tematy, nie tylko o literaturze. Pani Małgorzata przyznała również, że od najmłodszych lat była humanistką i nie lubiła nauk ścisłych, choć polska gramatyka też nie była jej mocną stroną, od zawsze wolała pisać. Miała bogatą wyobraźnię. Continue Reading „Spotkanie z kołobrzeską pisarką Małgorzatą Maj”

Pionierzy.

Uczniowie klas I E i II E spotkali się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg. Panie: Krystyna Gawlik i Krystyna Kaznowska w bardzo osobisty, emocjonalny sposób wracały pamięcią do pierwszych chwil pobytu w powojennym Kołobrzegu. Podkreślały ogromne zniszczenia wojenne, liczne trudności w życiu codziennym, niebezpieczeństwa czyhające na mieszkańców. Continue Reading „Pionierzy.”

„Polska Biega”.

IMG_0727Dnia 03.06.2017r. odbyła się 13 edycja akcji” Polska Biega”. Młodzież z ”Jedyneczki” aktywnie przyłączyła się do biegu zajmując 1 miejsce w kategorii najlepszych szkół gimnazjalnych. Na podium indywidualnie  stanęli również  Olga Jagiełłowicz z klasy 2f i Piotr Kossowski z klasy 3g. Na uwagę zasługują również: Kinga Michałowska 1g, Kinga Zielonka 2d, Diana Dudek 2f, Julia Boruszczak 2f, które dodatkowo przebiegły trasę 5 km „Parkrunu”.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Opiekun Renata Litwinowicz

Mistrzostwo Województwa w Siatkówce Plażowej

Królowie plaży”. W piątek 2.06.2017 r. w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej Młodzików. W turnieju uczestniczyły 24 pary zawodników, reprezentujące niemal wszystkie zachodniopomorskie kluby siatkarskie. Sportowa rywalizacja trwała 11 godzin, a po rozegraniu aż 8 spotkań, na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami na piersiach stanęli podopieczni trenera Mariusza Rzeszotka: Beniamin Dubois – Placak i Franciszek Dubois – Placak. Continue Reading „Mistrzostwo Województwa w Siatkówce Plażowej”

Programowanie z Pythonem

2 czerwca (piątek) w godzinach popołudniowych rozpoczęły się warsztaty programowania z Pythonem dla chętnych uczniów naszego gimnazjum. Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy o tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem Pythona. Uczniowie zapoznali się zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej z podstawami języka, które pozwolą rozwiązać szereg problemów oraz dadzą ugruntowaną wiedzę dla dalszego rozwoju. Continue Reading „Programowanie z Pythonem”

Laureaci konkursów przedmiotowych.

2 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum odebrali dyplomy i statuetki dla laureatów konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Najlepszymi z najlepszych są Bartosz Trojanowicz i Jonathan Wojaczek, którzy wykazali się doskonałą znajomością języka niemieckiego oraz Paweł Dzwonek, laureat Konkursu Historycznego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. O Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.” Continue Reading „Laureaci konkursów przedmiotowych.”

Weź zdrowie w swoje ręce – promujemy zdrowy styl życia”

W roku szkolnym 2016/17 projekt edukacyjny pt. Weź zdrowie w swoje ręce – promujemy zdrowy styl życia” realizowało 22 uczniów.
Cel projektu : kształtowanie świadomości młodych ludzi, zwracanie uwagi na konieczność prawidłowego odżywiania się oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Realizując projekt edukacyjny uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności związane z przedmiotem projektu. Zapoznali się z tematyką związaną z promocją zdrowego stylu życia m. in. zasadami zdrowego odżywiania, rolą witamin w życiu człowieka, skutkami niewłaściwego odżywiania się, zjawiskiem depresji oraz skutkami zażywania dopalaczy i palenia papierosów. Continue Reading „Weź zdrowie w swoje ręce – promujemy zdrowy styl życia””