Jedyneczka ma nowy sztandar

Dnia 23 maja 2019 roku o godzinie 13.00 odbyło się nadanie nowego sztandaru naszej szkoły. Uroczystość przeżywaliśmy w szerokim gronie sympatyków i przyjaciół. Wśród nich była Pani Prezydent Miasta – Anna Mieczkowska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu  – Pan Antoni Szarmach, przewodnicząca Klubu Pioniera – Pani Krystyna Gawlik, proboszcz parafii pw. św. Marcina –   ksiądz Marian Subocz, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły. 

Continue Reading „Jedyneczka ma nowy sztandar”

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW

W środę 22 maja w Kołobrzegu na nowym stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne reprezentantów naszego powiatu. Nasi przedstawiciele, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, rywalizowali w wielu konkurencjach indywidualnych. W tej chwili znamy też rezultaty zmagań drużynowych w Szkolnej Lidze LA, które odbyły się tydzień wcześniej. Dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy IV.

Continue Reading „SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW”

Współpraca naukowa szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu

Nasza szkoła nawiązała współpracę naukową z wydziałem matematyki i informatyki Uniwersytetu w Poznaniu z myślą o rozwijaniu zainteresowań matematycznych i informatycznych  uczniów uzdolnionych matematycznie. W dniu 21.02. 2019 r. odbył się wykład pracownika naukowego Uniwersytetu Poznańskiego, pana dr Jana Kaczmarka, który przybliżył nam „Trzy matematyczne problemy starożytności”. Na kolejnym spotkaniu w dniu 9.05.2019 r. pan dr Jan Kaczmarek przedstawił w interesujący sposób „Elementy kryptografii”, przybliżając szyfry i hasła znane z komputerów czy telefonów komórkowych a także ich rozszyfrowywanie. 

Continue Reading „Współpraca naukowa szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu”

Kołobrzescy siatkarze plażowi na konsultacjach naborowych do Kadry Polski

Trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i zawodników klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski otrzymało powołanie na dwudniowe konsultacje odbywające się w dniach 18-19 maja w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Właśnie tu przygotowują się wszyscy polscy olimpijczycy i mistrzowie świata. Aleksander Czachorowski, Beniamin Dubois – Placak i Jakub Ponikiewski przez dwa dni spędzili niemal 9 godzin na treningach prowadzonych przez Trenerów Kadry Polski – Mariusza Prudla (olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro) i Tomasza Sińczaka (trenera wielu młodzieżowych Mistrzów Europy i Świata). Podopieczni Mariusza Rzeszotka już znaleźli się w gronie 20 najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce, a kilka osób z tej grupy będzie miało szansę, by od września rozpocząć naukę w spalskiej szkole i tym samym dostąpić zaszczytu grania z orłem na reprezentacyjnej koszulce. Trzymajmy za chłopców kciuki do połowy czerwca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki naborów.

Continue Reading „Kołobrzescy siatkarze plażowi na konsultacjach naborowych do Kadry Polski”

„Dzień owoców tropikalnych”

17.05.2019r.  uczniowie  naszej  szkoły zorganizowali  „Dzień owoców tropikalnych”.  Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć promujących zdrowy  i aktywny styl życia w ramach realizowanego programu „Żyj zdrowo  mądra głowo!”. Podczas przerw uczniowie częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły świeżymi, soczystymi owocami. Podczas zajęć na świetlicy młodszych uczniów została przeprowadzona pogadanka na temat „OWOCÓW Z CAŁEGO ŚWIATA” – ich smaków, wartości  odżywczych i dobroczynnym wpływie  na nasz organizm. Następnie uczniowie wykonali przepiękne owoce tropikalne metodą wydzieranki wykorzystując kolorowy papier. Wystawę prac uczniów i plakaty zachęcające do jedzenia owoców można  podziwiać na szkolnych korytarzach. 

Continue Reading „„Dzień owoców tropikalnych””

XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”.

17.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył sie XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”. Rozgrywka była ciężka i emocjonująca. Nasza szkoła, reprezentowana przez Gabriele Rutkowską, Julię Wojtowicz oraz Maksyma Celińskiego (wszyscy z kl. 8 b), zajęła III miejsce w części zespołowej dotyczącej kultury i historii Wysp Brytyjskich. W kategorii indywidualnej Maksym Celiński wywalczył II miejsce. Gratulujemy!– 
Edyta Czuluk.

Continue Reading „XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”.”

Projekt Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

W czwartek 16.05.2019 odbył się drugi etap Zdrowe dzieci w zdrowych gminach. Uczniowie z klas drugich w ramach tego projektu wykonali 4 testy motoryczne, z określeniem dla każdego uczestnika wskaźnika BMI;
Celem projektu jest wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego, promującego zdrowy styl życia wśród dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły naukę w I klasach szkół podstawowych na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego


Continue Reading „Projekt Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”

Parkrun

W sobotę 11 maja odbył się kolejny parkrun Kołobrzeg, dziewiąta rano w sobotę to ponoć godzina jeszcze do spania, lecz nie dla biegusiów z jedyneczki. Bo dla nich to odpowiednia pora na miłe rozpoczęcie dnia. Wiosenne bieganie SP1 w składzie: Patrycja Frankiewcz 9-parkrun, Jagoda Niewiadomski 6-sty bieg. W naszym gronie pojawiły się dwie debiutantki: Weronika Stoma i Wiktoria Andrulonis. Wiosenna aura sprzyja, więc zapraszamy do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Przygotowała Renata Litwinowicz (84-parkrun) 

Continue Reading „Parkrun”

Spotkanie autorskie

10 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską – pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystką. Jest ona założycielką dziecięcego zespołu Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik–Tak jako Ciotka Klotka. Napisała teksty piosenek m.in.: Szczotka, pasta, Myj zębyMoja fantazja oraz jest autorką książek: Zając PoziomkaPamiętnik Felka Parerasa i innych.

Continue Reading „Spotkanie autorskie”

Ogromny Sukces Kołobrzeskich Siatkarek

W dniu 07.05.2019r w Szczecinie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po wieloetapowym systemie eliminacyjnym w którym uczestniczyło ponad 200 szkół z Naszego województwa w Szczecinie spotkały się 4 najlepsze zespoły. W ścisłym finale znalazły się szkoły z Koszalina, Polic, Kołobrzegu i Szczecina. Nasze uczennice i zarazem zawodniczki klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski spisały się znakomicie i po dwóch zwycięstwach z zespołami z Koszalina ( 2-1 ) i Szczecina ( 2-0 ) zmierzyły się w meczu o złoty medal z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach.

Continue Reading „Ogromny Sukces Kołobrzeskich Siatkarek”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

27.04.2019r. w Mirosławcu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczeń naszej szkoły Adrian Biernat zajął II miejsce w grupie szkół  podstawowych i gimnazjalnych. Adrian zakwalifikował się do eliminacji krajowych, które odbędą się  na przełomie maja i czerwca.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Opracowała : Helena Paradowska

Pilne

Od jutra tj. 26.04.2019 ( piątek) strajk w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu zostaje zawieszony. W piątek odbędą się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. Lidia Mikołajek- dyrektor szkoły. 

Wycieczka do Berlina

25 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Ten jednodniowy wyjazd był pełen wrażeń, uczniowie mieli możliwość poznać najciekawsze miejsca w stolicy Niemiec. Spacerowaliśmy ulicą Unter den Linden, podziwialiśmy robiące wrażenie zabytki tego pięknego miasta, m.in. Katedrę Berlińską, pomnik upamiętniający ofiary wojny i tyranii Neue Wache, Uniwersytet Humboldta, Pomnik Holokaustu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma w dzielnicy Charlottenburgzniszczony podczas II Wojny Światowej, siedzibę parlamentu Reichstag i oczywiście Bramę Brandenburską.Odpoczywaliśmy na Bebelplatz, słuchając historii tego miejsca. Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki, gdzie podziwialiśmy eksponaty z transportu kolejowego, wodnego, lotnictwa oraz interaktywną wystawę Spectrum. 

Continue Reading „Wycieczka do Berlina”

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 kwietnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego 

zatrudni osoby posiadające kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela niezatrudnione w szkole lub placówce do pracy w zespołach nadzorujących tegoroczne egzaminy gimnazjalne.

Osoby chętne do pracy w dniach 10,11,12 kwietnia 2019 roku proszone są o zgłoszenie się do kadr.

X Jubileuszowy Maraton Artystyczny OPP – nasi uczniowie to prawdziwi artyści!!!

W dniach 28-29 marca odbył się X Jubileuszowy Maraton Artystyczny OPP pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Jako pierwszy skończył się konkurs recytatorski, który zgromadził wielu recytatorów reprezentujących wysoki poziom umiejętności. Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowała uczennica klasy 3d  Kornelia Downarowicz, oraz uczennica klasy 1a Nadia Patyka. Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych. 

Continue Reading „X Jubileuszowy Maraton Artystyczny OPP – nasi uczniowie to prawdziwi artyści!!!”

I miejsce w konkursie „Poszukiwacze Smaków”

Już po raz szósty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu wzięli udział w konkursie „Poszukiwacze Smaków” organizowanym przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Głównym założeniem organizatorów było odnalezienie nowych produktów i potraw, które mogłyby zostać wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ramach konkursu  uczestnicy  mieli za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych, poprzez ich wyszukiwanie w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Była to zachęta do wspólnego gotowania 
z najbliższymi, poszukiwania rodzinnych tradycji.

Continue Reading „I miejsce w konkursie „Poszukiwacze Smaków””

Z wizytą w Brzegowej Stacji Ratowniczej.


Jak wygląda praca ratownika morskiego, czym zajmuje się kołobrzeska stacja BSR, jak zachować się będąc świadkiem wypadku nad wodą – na te pytania wyczerpujących odpowiedzi wysłuchali uczniowie klasy 7B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kołobrzegu. Dzięki uprzejmości ratowników uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego, zwiedzenia specjalistycznego samochodu oraz wejścia na pokład słynnego Szkwału. 
Wrażenia bezcenne. Dziękujemy gorąco! 

Continue Reading „Z wizytą w Brzegowej Stacji Ratowniczej.”

„Dobrze Cię widzieć!

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna, która jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Fundacja Narodowego Dnia Życia. W ramach projektu otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe dla uczniów naszej szkoły. 

Continue Reading „„Dobrze Cię widzieć!”

CIEKAWA LEKCJA MATEMATYKI !!!

Matematyczny detektyw na tropie kodów QR.

Uczniowie klasy 3e gimnazjum 21.03.2019 r. na dwugodzinnych zajęciach z matematyki pracowali nad rozwiązaniami zadań w formie zagadek wykorzystując aplikację do czytania kodów QR oraz Pixton Comic Maker. Zmagania zaczęliśmy prezentacją multimedialną, która miała wyjaśnić cel lekcji i jednocześnie zaintrygować i wciągnąć uczniów w grę matematyczną. Do kodów uczniowie dochodzili poprzez poprawne rachunki, znalezieniezaszyfrowanych cyfr, zamalowanie nimi pustych pól kodu, rozwiązanie zagadek, poprawne wyznaczenie na mapie drogi do furtki, a następnie zrobienie krótkiego komiksu, który wyjaśniał jak liczyć pola wielokątów. Ostatnie zadanie polegało na rozwiązaniu równań i wskazaniu odpowiedzi pojawiającej się tylko raz. Do skarbu najszybciej dotarła grupa Marty w składzie Jagoda, Sara, Julka S i Patryk. Gratulujemy!

Continue Reading „CIEKAWA LEKCJA MATEMATYKI !!!”

Zielona Kraina – edukacja ze smakiem

25.03.2019r. uczniowie klasy IVa brali udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina promujących  zdrowe odżywianie. Warsztaty miały zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Jest to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat potrzeby zdrowego odżywianiasamodzielnie przygotowywali naturalne, zarazem pyszne sałatki, desery, koktajle. 

Continue Reading „Zielona Kraina – edukacja ze smakiem”

VI edycja konkursu piosenki angielskiej ‘MUST BE ENGLISH’

22 marca 2019r. odbyła się już VI edycja konkursu piosenki angielskiej ‘MUST BE ENGLISH’, W konkursie wzięło udział sześcioro wokalistów oraz 3 duety. Wszyscy śpiewali piosenki w języku angielskim, z podkładem muzycznym. Miłą niespodziankę przygotowali uczniowie klas 1-2 z  koła teatralnego, którzy zaprezentowali przedstawienie i piosenki w j. angielskim. Jury w składzie: Edyta Czuluk, Jolanta Olechno, oraz Julia Salicka -przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, oceniając uczestników konkursu, brało pod uwagę: ogólne wrażenie, dobór repertuaru oraz poprawność językową.  Laureatami zostali: 

Continue Reading „VI edycja konkursu piosenki angielskiej ‘MUST BE ENGLISH’”

Zmagania z wiosennym kodowaniem

Na kole matematycznym” Mały rachmistrz” uczniowie z klas 1 i 2  zmagali się z zakodowanymi  zadaniami wiosennymi, które musieli wykonać na określony przez siebie czas. Wspólnie wybrali lidera swojego zespołu, który świadomie i kreatywnie zarządzał swoim zespołem. Uczniowie między sobą współpracowali zgodnie i z wielkim zaangażowaniem. Pod koniec pracy zwycięski zespół podzielił się swoimi wskazówkami jak należy pracować by zwyciężyć. Zwycięzcy zaproponowali pomoc zespołowi który nie wyrobił się ze swoim zadaniem. Wspólnie cieszyli się z sukcesu jaki wspólnie osiągnęli.

Continue Reading „Zmagania z wiosennym kodowaniem”

Dzień Nowych Technologii w kl.2b

Dzień Nowych Technologii w Edukacji jest inicjatywą Ministerstwa Edukacji Narodowej. MEN zachęcało szkoły i placówki oświatowego do tego, aby 21 marca uczniowie mogli wziąć udział W zajęciach warsztatowych, prezentacjach multimedialnych, grach i zabawach, projekcjach filmów, spotkaniach oraz pokazowych lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii, które mogą być wsparciem w nauce. W tym dniu w kl. 2b odbyły się zajęcia z edukacji matematycznej i przyrodniczej z wykorzystaniem aplikacji na IPada. Uczniowie z aplikacją Quiver generowali w 3D do tematu Wiosna w przyrodzie.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca  w naszej szkole tradycyjnie pożegnaliśmy zimę i świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Najmłodsi uczniowie poprzebierani w  kolorowe stroje zorganizowali pochód ulicami miasta,  wywołując uśmiechy na twarzach przechodniów.  Na sali gimnastycznej odbył się pokaz mody wiosennych przebrań, podczas którego wyróżnieni zostali: Maja Grzelka 2a, Alicja Torcz 1a, Maja Staszkowska 1b, Pszczoły z klasy 3a, Pan wiosna z klasy 3e Continue Reading „Pierwszy Dzień Wiosny”

Dzień Nowoczesnych Technologii na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie!

Potencjał edukacyjny mobilnych technologii jest ogromny. Istnieje wiele dowodów, że upowszechnienie urządzeń z internetem nie tylko ratuje życie i zdrowie. Współczesne komputery, smartfony czy tablety również uczą, wykorzystując do tego coraz powszechniejszy dostęp do bezprzewodowego internetu. Continue Reading „Dzień Nowoczesnych Technologii na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie!”

Z NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI ZA PAN BRAT

Dzień Nowoczesnych Technologii zainicjowany przez MEN w naszej szkole!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zainicjowanej przez MEN, w myśl której 21 marca ogłoszono Dniem Nowoczesnych Technologii. Koordynatorki: Honorata Górska-Sęk, Beata Traczyk- Oskroba i Helena Paradowska przygotowały szereg przeróżnych atrakcji, pokazujących, że wykorzystując nowoczesne technologie, można w atrakcyjny i skuteczny sposób zdobywać wiedzę.

Continue Reading „Z NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI ZA PAN BRAT”

XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kołobrzegu – nasi uczniowie na podium!

Dnia 20 marca 2019 r. uczniowie klasy 8b Maksym Celiński, Robert Schellner oraz Tomasz Foryś reprezentowali naszą szkołę  w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kołobrzegu.  W tym roku w konkursie  wystartowało dziewięć trzyosobowych drużyn, złożonych z uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum. 

Continue Reading „XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kołobrzegu – nasi uczniowie na podium!”

Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w biegach przełajowych

20 marca w Ustroniu Morskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Reprezentantki naszej szkoły w składzie: Anna Hrycyk IIId, Karolina Jaworska IIIf, Niewiadomski Jagoda VIIb, Górnisiewicz Małgorzata VIIb oraz Malinowska Julia IIIa zajęły I miejsce i awansowały do Finału Wojewódzkiego.

Continue Reading „Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w biegach przełajowych”

Rekrutacja trwa

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu informuje, iż nadal trwa rekrutacja do klasy IV, VI oraz VII. Serdecznie zapraszamy uczniów pragnących kontynuować naukę właśnie w naszej szkole. Zachęcamy do zwiedzania szkoły oraz zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku już od godziny 8.00. Drzwi naszej szkoły są dla Was otwarte.  W sekretariacie szkoły przygotowaliśmy niezbędne dokumenty, które należy wypełnić. Przyjdź, zobacz i ucz się w naszej szkole!

Rekrutacja 2019/2020

 

 

 

Dokumenty potrzebne do zapisania ucznia do szkoły na rok szkolny 2019/2020:

1. Kwestionariusz osobowy ucznia szkoły
2. Wniosek do dyrektora szkoły
3. Jedna podpisana fotografia do legitymacji szkolnej.
Dnia 27 lutego o godzinie 16:00 odbędą się Dni Otwarte Szkoły .

 

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

W dniu 14.03.019r. odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, w którym wzięli udział uczniowie z klas trzecich Gimnazjum. W ramach konkursu uczniowie każdej klasy konstruowali model przestrzenny liczby π i tworzyli prezentację multimedialną pt.: liczba Pi dookoła nas… oraz brali udział w quizie drużynowym: „Pi – łamanie głowy”. Po podliczeniu wszystkich wyników najlepsza okazała się klasa III D. Continue Reading „Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”

XI Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Dnia 12 marca 2019 r. nasze uczennice Zuzanna Kozieł oraz Maria Bogdańska (klasa 3f) wzięły udział w II etapie XI Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie organizowanej przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Dziewczyny musiały zmierzyć się z testem, którego tematyka obejmowała obszar wiedzy dotyczący Polski i jej państw sąsiedzkich, ich struktury gospodarczej, systemów politycznych. Continue Reading „XI Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie”

Parkrun nr 210

Dnia 9.02.2019 świętowaliśmy czwarte urodziny parkrun. Pomimo deszczowej pogody na starcie stanęło 53 uczestników z czego ośmioro to reprezentanci rozbieganej jedyneczki.

Do grona parkrunowiczów dołączyła Gabriela Bednarska uczennica z klasy VII b z czasem 28:49 – serdecznie witamy! Continue Reading „Parkrun nr 210”