Dzień Kropki

15.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kropki. Pierwszaki z klasy multimedialnej wspólnie z uczniami z Gimnazjum z klasy cyfrowej generowali w 3D zaczarowaną kropkę Dot Day wykorzystując aplikację QUIVER. Starsi koledzy świetnie się spisali w roli opiekunów -nauczycieli w poznawaniu tajników wiedzy w świecie cyfrowym. (więcej…)

Pierwsze dni na świetlicy

W czasie pobytu na świetlicy szkolnej najmłodsi uczniowie „Jedynki” integrują się poprzez wspólną zabawę. Starają się, aby w czasie zabaw panowała atmosfera zgody, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wiedzą, że nie można być złośliwym wobec innych, potrafią wybaczać i przepraszać. Do zabaw wykorzystują różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, „magiczny dywan” , układanki oraz klocki różnego rodzaju. Bardzo lubią, gdy odwiedzają ich „starsi koledzy” – czytają bajki, układają zagadki, bawią się wspólnie z nimi.
Liczne zabawy integrujące pomogą nam zbudować silną relację, którą pielęgnować będziemy przez następne lata . (więcej…)

Dzień Szkolnej Integracji.

http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/4717-mlodziez-z-maluchami-trzymaja-sztame-wideo

11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu odbył się Dzień Szkolnej Integracji. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki – pani Agaty Mikołajek, wystawili przedstawienie “Czarodziejski las”. Baśniowe postacie, wspólnie śpiewane piosenki miały pokazać uczniom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, a także uświadomić im, iż warto podążać za swoimi marzeniami. (więcej…)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 września 2017r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego.

Zajęcia adaptacyjne w klasie multimedialnej

Zajęcia adaptacyjne -klasa multimedialna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu

Opublikowany przez Jolanta Krępeć na 2 września 2017

Puchar Bałtyku Młodzik

W dniach 29.06 – 2.07.2017 r. rozgrywano na kołobrzeskich plażach 17 Puchar Bałtyku im. W. Klęsk. Jest to ogólnopolski turniej siatkówki plażowej, który w tym roku przyciągnął około 100 par we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym Reprezentantów Polski z SMS Spała.
W najmłodszej kategorii wiekowej chłopców złote medale zdobyli bracia Beniamin oraz Franciszek Dubois-Placak. Na trzecim miejscu podium stanęła kolejna kołobrzeska para reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu oraz klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski: Jakub Wierzbowski i Szymon Weprzędz. (więcej…)

Wakacje

Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

 

Osiągnięcia uczniów.

⇒ Osiągnięcia uczniów G1 w roku 2016 – 2017 akt 25.05

⇒ Osiągnięcia sportowe uczniów G1-2016- 2017

BAL gimnazjalny 2017r.

Bajki terapeutyczne

„ Gimnazjaliści piszą bajki terapeutyczne i przedstawiają dzieciom”.
Projekt „Gimnazjaliści piszą bajki terapeutyczne i przedstawiają dzieciom” realizowany jest w naszej szkole od 2.01.2017 r. W ramach projektu gimnazjaliści uczestniczyli w szkolnym konkursie literackim na najciekawszą bajkę terapeutyczną. Konkurs podzielono na dwa etapy: bajka terapeutyczna przedszkolakom oraz bajka terapeutyczna gimnazjalistom. Do komisji konkursowej wpłynęły 124 pracę. W pierwszym etapie konkursu bajka terapeutyczna dla przedszkolaków laureatem została bajka „Czarodziejski las”, której autorami byli uczestnicy projektu „Poczytajmy”. (więcej…)

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej LA

13 czerwca 2017r. w Białogardzie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej LA. Nasi reprezentanci jak zwykle mogą się pochwalić dużymi sukcesami. Zdobyliśmy aż dwa złote medale i jeden srebrny. W biegu na 1000m prym wiodła Anna Hrycyk z klasy Id, która bez większego wysiłku wbiegła jako pierwsza na metę. (więcej…)

FINAŁ VII METROPOLITALNEGO KONKURSU PAPIESKIEGO – Szczecin 2017

Już po raz siódmy przystąpiliśmy do zgłębiania bogactwa myśli św.JANA PAWŁA  II, a także do odkrywania i ukazywania innym śladów Jego obecności w naszej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej oraz do refleksji nad  przesłaniem Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w Polsce w zeszłym roku. Konkurs odbywa się w 3 etapach /szkolny, diecezjalny, metropolitalny/.  LAUREATKĄ Finału Etapu Metropolitalnego, który odbył się w dniu 7.06.2017 r. w Szczecinie została KINGA KOSAKOWSKA znajdując się w najlepszej 10-tce laureatów, zajmując V miejsce. Gratulujemy! (więcej…)

Spotkanie z kołobrzeską pisarką Małgorzatą Maj

W dniu 07.06.2017 r. mogliśmy gościć w naszej szkole kołobrzeską pisarkę, panią Małgorzatę Maj. Nasza klasa 210 na 2 godziny zamieniła się w przytulną kawiarenkę, gdzie piliśmy herbatę i dyskutowaliśmy na tematy książek. Autorka czuła się wśród nas bardzo dobrze, szybko nawiązaliśmy z nią kontakt. Zdradzała nam tajemnice swojej kariery. Opowiadała o swoich inspiracjach, w jaki sposób tworzy i na czym się wzoruje oraz udzieliła rad początkującym pisarzom. Wspominała o komponowaniu i słuchaniu muzyki. Byliśmy zdziwieni, że z pisarką można rozmawiać na różne tematy, nie tylko o literaturze. Pani Małgorzata przyznała również, że od najmłodszych lat była humanistką i nie lubiła nauk ścisłych, choć polska gramatyka też nie była jej mocną stroną, od zawsze wolała pisać. Miała bogatą wyobraźnię. (więcej…)

Pionierzy.

Uczniowie klas I E i II E spotkali się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg. Panie: Krystyna Gawlik i Krystyna Kaznowska w bardzo osobisty, emocjonalny sposób wracały pamięcią do pierwszych chwil pobytu w powojennym Kołobrzegu. Podkreślały ogromne zniszczenia wojenne, liczne trudności w życiu codziennym, niebezpieczeństwa czyhające na mieszkańców. (więcej…)

Pilotażowy program wdrażania programowania w edukacji formalnej wyroku szkolnym 2016/17

IMG_0445Działania, jakie odbyły się w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im B.Chrobrego w ramach Pilotażowego programu wdrażania programowania w edukacji formalnej: (więcej…)

„Polska Biega”.

IMG_0727Dnia 03.06.2017r. odbyła się 13 edycja akcji” Polska Biega”. Młodzież z ”Jedyneczki” aktywnie przyłączyła się do biegu zajmując 1 miejsce w kategorii najlepszych szkół gimnazjalnych. Na podium indywidualnie  stanęli również  Olga Jagiełłowicz z klasy 2f i Piotr Kossowski z klasy 3g. Na uwagę zasługują również: Kinga Michałowska 1g, Kinga Zielonka 2d, Diana Dudek 2f, Julia Boruszczak 2f, które dodatkowo przebiegły trasę 5 km „Parkrunu”.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Opiekun Renata Litwinowicz

Warsztaty programowania z Pythonem – dzień drugi.

Po raz drugi grupa uczniów spotkała się w sobotę 3 czerwca na warsztatach programowania z Pythonem.

IMG_0519IMG_0546

 

(więcej…)

Mistrzostwo Województwa w Siatkówce Plażowej

Królowie plaży”. W piątek 2.06.2017 r. w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej Młodzików. W turnieju uczestniczyły 24 pary zawodników, reprezentujące niemal wszystkie zachodniopomorskie kluby siatkarskie. Sportowa rywalizacja trwała 11 godzin, a po rozegraniu aż 8 spotkań, na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami na piersiach stanęli podopieczni trenera Mariusza Rzeszotka: Beniamin Dubois – Placak i Franciszek Dubois – Placak. (więcej…)

Programowanie z Pythonem

2 czerwca (piątek) w godzinach popołudniowych rozpoczęły się warsztaty programowania z Pythonem dla chętnych uczniów naszego gimnazjum. Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy o tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem Pythona. Uczniowie zapoznali się zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej z podstawami języka, które pozwolą rozwiązać szereg problemów oraz dadzą ugruntowaną wiedzę dla dalszego rozwoju. (więcej…)

Laureaci konkursów przedmiotowych.

2 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum odebrali dyplomy i statuetki dla laureatów konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Najlepszymi z najlepszych są Bartosz Trojanowicz i Jonathan Wojaczek, którzy wykazali się doskonałą znajomością języka niemieckiego oraz Paweł Dzwonek, laureat Konkursu Historycznego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. O Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.” (więcej…)

Półfinały Wojewódzkie w Piłce Nożnej DziewczątW piątek  w Kołobrzegu rozegrano Półfinały Wojewódzkie w Piłce Nożnej Dziewcząt. Gimnazjum nr1 zajęło I miejsce i awansowało do Finałów Wojewódzkich Gimnazjady. Pokonało Biesiekierz 3:1 i Szczecinek 2:0. GRATULUJEMY

Weź zdrowie w swoje ręce – promujemy zdrowy styl życia”

W roku szkolnym 2016/17 projekt edukacyjny pt. Weź zdrowie w swoje ręce – promujemy zdrowy styl życia” realizowało 22 uczniów.
Cel projektu : kształtowanie świadomości młodych ludzi, zwracanie uwagi na konieczność prawidłowego odżywiania się oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Realizując projekt edukacyjny uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności związane z przedmiotem projektu. Zapoznali się z tematyką związaną z promocją zdrowego stylu życia m. in. zasadami zdrowego odżywiania, rolą witamin w życiu człowieka, skutkami niewłaściwego odżywiania się, zjawiskiem depresji oraz skutkami zażywania dopalaczy i palenia papierosów. (więcej…)

„Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej, której celem było pobicie rekordu w czytaniu w jednym momencie. W tym roku do przedsięwzięcia przyłączyło się 167 uczniów, co pozwoliło na poprawienie wyniku z zeszłego roku (60 uczniów).
(więcej…)

OPTYMISTYCZNY DZIEŃ

„Trzymaj formę…psychiczną”.

Dnia 01.06.2017r., już kolejny rok, realizowana była w naszym gimnazjum akcja pod tytułem „Optymistyczny Dzień”, która za cel ma promowanie zdrowia psychicznego i dobrego klimatu emocjonalnego w społeczności szkolnej. (więcej…)

IV edycja konkursu „Poszukiwacze Smaków”.

KUczennica naszego gimnazjum – Wiktoria Orzechowska otrzymała wyróżnienia w IV edycji konkursu pt . „Poszukiwacze Smaków” organizowanym przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Głównym założeniem organizatorów było odnalezienie nowych produktów i potraw, które mogłyby zostać wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. (więcej…)

Turniej piłki nożnej.

IMG_0709Dnia 01.06.2017r. z okazji Dnia Dziecka odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców. W turnieju rywalizowały reprezentacje z klas: IA, IFD, IID, IIE, IIF, IIIA, IIIC, IIIE, IIIF, IIIG. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła klasa IIIC ,drugie miejsce klasa IIE, trzecie miejsce klasa IFD. Na uwagę zasługuje również Julia Szczerba i Kinga Kosakowska, które również wzięły udział w tych rozgrywkach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. (więcej…)

Kolejny sukces naszych gimnazjalistek

IMG_2101W poniedziałek 29 maja 2017 roku w Goleniowie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szkolnej Lidze LA dziewcząt. Nasze uczennice wywalczyły srebrny medal, minimalnie przegrywając z reprezentacją Goleniowa. Przegrały zaledwie 15 cm w skoku w dal. Jest to ogromny sukces. Dziewczęta zapisały się w historii szkoły wyrównując rekord swoich starszych koleżanek sprzed 5 lat. (więcej…)

Ogólnopolski Finał Konkursu „Młodzież na Morzu”

W dniu 25 maja 2017 r. w Szczecinie odbył się Ogólnopolski Finał Konkursu „Młodzież na Morzu”. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Patrycja Zaklika, Weronika Włodarczyk, Radosław Pastewski. Patrycja zajęła 1. miejsce w konkursie „Wiedzy o Pomorzu Zachodnim” uzyskując 30 punktów oraz drugie miejsce w konkursie „Wiedzy o Morzu” z ilością 80,5 pkt. Nasze Gimnazjum zajęło 2. miejsce w Finale Konkursu z ilością 137,5 punkta. Nasi gimnazjaliści wykazali się dużym zasobem wiedzy z rozległego tematu jakim jest „morze” co ma się nijak do uzasadnień w sprawie likwidacji tego szczebla edukacji.

IMG_0599 IMG_0600 IMG_0601 IMG_0606 IMG_0607 IMG_0609

„Za pan brat z Bolesławem Chrobrym”.

W ramach obchodów Dni Kołobrzegu i 762 rocznicy nadania praw miejskich Kołobrzegowi w naszej szkole odbył się XII Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny „Dzieje Kołobrzegu na tle panowania pierwszych Piastów”.
Celem konkursu było rozpowszechnienie wiedzy o naszym patronie Bolesławie Chrobrym, jego dynastii oraz historii naszego miasta i upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych z nim związanych. (więcej…)

Mamy kolejnego OMNIBUSA!

Dnia 24.05.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Omnibus Szkoły”. Do rywalizacji o tytuł stanęli przedstawiciele klas trzecich: Patryk Ostrysz (klasa III a), Daria Kacprzak (klasa III b), Marek Charzyński (klasa III c), Julia Gryziecka (klasa III d), Hubert Krawczyk (klasa IIIe), Szymon Sczubkowski (klasa III f), Wojciech Wojciechowski (klasa III g), Filip Stachowicz (klasa III h). (więcej…)

„JEDYNKA WYMIATA”

Wczoraj- 24.05.2017 w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Indywidualnej LA. Nasi uczniowie w rywalizacji z innymi szkołami wypadli znakomicie. Dziewczęta bezapelacyjnie wygrały w sześciu konkurencjach, natomiast chłopcy w pięciu. Oto nasi bohaterowie:
(więcej…)

Wyścigi „Smoczych Łodzi”

20 maja 2017 roku tradycyjnie nasi uczniowie reprezentowali Gimnazjum nr 1 w Regatach „Smoczych Łodzi” na rzece Parsęcie. Rywalizacja była zacięta między załogami. Nasi zawodnicy pomimo dziewiątego czasu wśród 20 załóg wioślarskich, przegrali jedynie o 5 sekund ze zwycięzcą. (więcej…)

Bajki terapeutyczne przedszkolakom!

Dnia 16.05.2017 r. odbyło się przedstawienie pt. „Czarodziejski las” przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Poczytajmy”. W mistrzowski sposób gimnazjaliści wcielili się w role bajkowych postaci. Gra aktorska połączona z pięknymi strojami i wspaniałą muzyką oczarowała wszystkich. (więcej…)

Bezpiecznie nad wodą….

Dnia 15.05.2017r. nad morzem odbyły się zajęcia pokazowe organizowane przez ratowników WOPR. Hasłem akcji było: ”Bezpiecznie nad wodą na terenie miasta Kołobrzeg w roku 2017. Uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych mających na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości bezpiecznego wypoczynku nad wodą w sezonie letnim. (więcej…)

Dnia 15.05.2017r w Kamieniu Pomorskim zostały rozegrane zawody Regionalne w Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasza szkoła zajęła I miejsce i awansowała do Półfinału Gimnazjady Województwa.

Parkrun Kołobrzeg nr 112

IMG_0554Dnia 13.05.2017r. odbył się Parkrun Kołobrzeg nr 112.  Jak zawsze nie zabrało młodzieży z ”Jedyneczki”. Z Gimnazjalistów pierwszym na mecie był Mikołaj Gurzyński z czasem 25.03 ustanawiając swoją „życiówkę”. Brawa również dla: Krzysztofa Domańskiego, Ani Hrycyk, Oli Pełki, Juli Boruszczak, Diany Dudek. (więcej…)

XII Międzygimnazjalny Festiwal Teatrów Profilaktycznych

Dnia 12 maja 2017r. w naszej szkole odbył się XII Międzygimnazjalny Festiwal Teatrów Profilaktycznych. Od 12 lat w naszym Gimnazjum odbywa się przegląd teatrów, który na dobre wpisał się w tradycję naszej szkoły. Przygotowania do niego trwają od wielu miesięcy, stąd artystyczny poziom przedstawień0 z roku na rok jest coraz wyższy. (więcej…)

Brąz dla Jedynki

W miniony czwartek 27 kwietnia w Koszalinie odbył się Finał Wojewódzki Rozgrywek Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po trwających od października eliminacjach w których uczestniczyło ponad 200 szkół z województwa zachodniopomorskiego wystąpiły 4 najlepsze szkoły: Gimnazjum nr 1 z Wałcza, Gimnazjum nr 9 z Koszalina, Gimnazjum nr 1 ze Szczecina oraz Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu. (więcej…)

BRĄZ DLA JEDYNKI

W miniony czwartek 27 kwietnia w Koszalinie odbył się Finał Wojewódzki Rozgrywek Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po trwających od października eliminacjach w których uczestniczyło ponad 200 szkół z województwa zachodniopomorskiego wystąpiły 4 najlepsze szkoły: Gimnazju nr 1 z Wałcza, Gimnazjum nr 9 z Koszalina, Gimnazjum nr 1 ze Szczecina oraz Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu. Nasze dziewczęta uczennice klas sportowych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego odniosły duży sukces zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowe medale w tych prestiżowych rozgrywkach. Podopieczne Krzysztofa Ośliśloka wygrały 2-0 z zespołem z Koszalina, natomiast przegrały 2-0 z zespołem z Wałcza oraz po fantastycznym meczu uległy po tiebreaku późniejszym triumfatorką ze Szczecina. Najlepszą zawodniczką zespołu z Gimnazjum nr 1 została Maja Mielczarek.
Na duże słowa uznania zasługują również podopieczni Roberta Szpaka oraz Mariusza Rzeszotka którzy dzień wcześniej uczestniczyli w Finale Wojewódzkim w Policach, niestety zajmując czwarte miejsce. Kolejny rok i kolejne sukcesy siatkarskiej młodzieży z Kołobrzegu pokazują jak dobrze wygląda współpraca pomiędzy klubem sportowym UKS OPP Powiat Kołobrzeski i klasami sportowymi Gimnazjum nr 1. Gratulujemy sukcesów młodzieży oraz trenerom i wszystkich chętnych zapraszamy do rozpoczęcia przygody z siatkówką.

Dzień Otwartych Drzwi

IMG_284826 kwietnia w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla uczniów przyszłych klas pierwszych i siódmych. Odwiedziło nas również wielu rodziców. Pani dyrektor Lidia Mikołajek  zapoznała gości z bogatą ofertą kształcenia, wskazała wizję i misję szkoły – szkoły z tradycją, ale nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej uczniom, rozwijającej zainteresowania i wspierającej w rozwoju. (więcej…)

Podwójny sukces naszych gimnazjalistek.

IMG_2057Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych, zaliczyły bardzo udany start. Zawody odbyły się we wtorek 25 kwietnia 2017r. w Gryfinie, a nasze lekkoatletki drużynowo zajęły wysokie III miejsce. (więcej…)

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864.

Paweł Dzwonek uczeń klasy II D został laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”. Paweł jest również tegorocznym laureatem Konkursu Historycznego dla gimnazjalistów organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wielkie gratulacje dla zdolnego ucznia! Opiekunem Pawła jest Teresa Urbańska.
 


 


 

Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930