8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny obchodzili „Dzień Zdrowego Śniadania”.  Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej zajęciami dotyczącymi zdrowego odżywiania oraz niepodważalnej roli śniadania w diecie nie tylko dziecka. Na korytarzach zostały porozwieszane plakaty zachęcające do spożywania zdrowego drugiego śniadania przygotowane przez uczniów na wcześniejszych zajęciach. 

„Szkoła Pamięta”

Dnia 31 października, jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu brała udział w obchodach dnia Święta Zmarłych. Miniony okres był dla Naszej placówki szczególnie trudny, gdyż niedawno pożegnaliśmy Panią Małgorzatę Błachowiak – wieloletniego, wspaniałego nauczyciela – katechety. W tym roku przyłączyliśmy się do wspólnej akcji organizowanej przez MEN „Szkoła Pamięta”, której celem było […]

Żeglarstwo

Pierwsze „szlify” na wodzie zaliczone:) a niektórzy uczniowie już próbują swoich sił na żaglach:) Dla solidnych żeglarzy czeka przyjemna nagroda – przejażdżka motorówką:)  

Pierwsza wizyta…

W październiku br. uczniowie czterech klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, aby poznać zgromadzony księgozbiór oraz dowiedzieć się na czym polega praca nauczyciela bibliotekarza. Podczas spotkań zapoznani zostali z regulaminem biblioteki i czytelni, dowiedzieli się w jaki sposób należy prawidłowo użytkować książki, tak aby służyły przez długie lata wszystkim czytelnikom. W prezencie otrzymali zakładki do samodzielnego pokolorowania, oraz wypożyczyli pierwsze książki na swoje […]

Halloween w rozszerzonej rzeczywistości

Halloween znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu świąt, których nie można przegapić. Dziś zwyczaj ten wiąże się przede wszystkim z dobrą zabawą, w ramach zajęć informatycznych klasa 3b generowała piękny taniec dyń w rozszerzonej rzeczywistości. Była świetna zabawa i dużo radości.