Program edukacyjny ,,Ognik”

Klasa 3b wzięła udział w programie edukacyjnym ,,Ognik”w ramach programu uczniowie poznali specyfikę służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej w KołobrzeguCelem realizacji zajęć edukacyjnych z dziećmi jest:
• uczenie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym,
• edukacja dzieci i młodzieży z zakresu podstaw ochrony przeciwpożarowej,
• wzrost świadomości społecznej i poprawa bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców powiatu kołobrzeskiego.

Continue Reading „Program edukacyjny ,,Ognik””

Dzień Szkolnej Integracji

W czwartek 5 września 2019 roku na boisku szkolnym oficjalnie powitaliśmy pierwszoklasistów na tradycyjnym już dla naszej szkoły Dniu Szkolnej Integracji. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami klas siódmych i ósmych zorganizowali lekcję wypełnioną wspólną zabawą. Dzieci miały okazję w asyście „starszaków” rywalizować w przepełnionej uśmiechami atmosferze wyścigów rzędów. Pokonywali wspólnie zadania, pomagając sobie nawzajem. Najwięcej radości sprawiła im konkurencja ”na barana” oraz bieg w „uściskach” z piłką między brzuchami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Continue Reading „Dzień Szkolnej Integracji”

W Punkt – audycja radiowa Radia Kołobrzeg z udziałem Mariusza Rzeszotka

Mariusz Rzeszotek to osoba dobrze znana w środowisku sportowym naszego miasta. To nauczyciel, wychowawca młodzieży i trener siatkarski. Mariusz Rzeszotek zajmuje się także, a może przede wszystkim działalności naukową, jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, autorem wielu publikacji naukowych.

https://www.informacje.kolobrzeg.pl/miastokg/8704-w-punkt-23-audycja-radiowa-mp3


Nasz Absolwent uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale

Aleksander Czachorowski jest tegorocznym absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Wraz ze swoimi kolegami z klubu zdobył w ubiegłym sezonie aż cztery tytuły Mistrza Województwa (jeden halowy i trzy plażowe). Jednak, pomimo trwających wakacji, największy sukces nadszedł w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że po kolejnym zgrupowaniu rekrutacyjnym, podopieczny Mariusza Rzeszotka, od września będzie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym w SMS Spała. Jako jeden z pięciu siatkarzy plażowych w całej Polsce może poszczycić się powołaniem do tej prestiżowej, kształcącej przyszłych mistrzów i reprezentantów Polski szkoły. Jest również pierwszym kołobrzeżaninem, który tam się znalazł.

Continue Reading „Nasz Absolwent uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale”

Parkrun

W sobotę (8.06. i 15.06 2019 r.) odbył się parkrun bieg na 5 km, w którym kolejny raz „Jedyneczka” wzięła udział. Jak zawsze promowała w ten sposób aktywny udział spędzania wolnego czasu młodych ludzi i ich rodziców.Najważniejsze jest, że coraz więcej jest tych, którzy są o krok dalej od tych, którzy siedzą w domu.Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy medal, wykonany ręcznie, w myśl zasady: biegacze biegaczom. Przygotowała Renata Litwinowicz 

Continue Reading „Parkrun”

DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

W czwartek 13 czerwca w Koszalinie spotkały się Szkolne Koła Caritas na diecezjalnym zjeździe. Każdego roku Diecezjalna CARITAS dziękuje wolontariuszom za zaangażowanie i pracę. Wolontariusze biorą udział w różnych przedsięwzięciach np. kwestują na rzecz hospicjum, wspierają w zbiórce dla prześladowanego Kościoła na Wschodzie i w Potrzebie, pomagają fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, i w niezliczonych akcjach misyjnych „Ad Gentes”.

Continue Reading „DIECEZJALNY ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS”

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

W dniu 11.06.2019 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu na rok szkolny 2019 / 2020.  Po podliczeniu głosów stwierdza się, że:

– funkcje przewodniczącego będzie pełniła Weronika Stoma z klasy 7b która otrzymała 67% wszystkich głosów,

 – funkcje zastępcy będzie pełniła Laura Strzelczyk z klasy 7b,

– funkcje sekretarza będzie pełniła Klaudia Mendel z klasy 7b

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy. Informacje przygotowała: Opiekun SU Natalia Ośliślok

Czwarta edycja akcji

7 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. Od 2016 r. uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu. Oby najmłodsi odnaleźli radość z czytania, która spowoduje, że staną się aktywnymi czytelnikami w dorosłym życiu.

Continue Reading „Czwarta edycja akcji”

Złote Medale Plażowe z Jedynki

W ostatni czwartek 06.06.2019r Kołobrzeg był gospodarzem Finałów Wojewódzkich w Siatkówce Plażowej w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Głównymi organizatorami był Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy oraz MOSiR Kołobrzeg. W głównych rolach wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Podopieczni Mariusza Rzeszotka i Krzysztofa Ośliślok zdobyli trzy medale w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. W kategorii chłopców startowało 12 najlepszych zespołów z województwa i dwa pierwsze miejsca należały do kołobrzeżan.

Continue Reading „Złote Medale Plażowe z Jedynki”

Regaty

Na jeziorze Dąbie odbyły się jubileuszowe 50 Ogólnopolskie Regaty o Puchar Dnia Dziecka. Do rywalizacji przystąpiło aż 116 żeglarzy z 16 klubów całego kraju. Przy pięknej i słonecznej pogodzie i wietrze do 4 stopni Beauforta w pierwszym dniu regat rozegrane zostały 4 biegi po trasie trapezoidalnej. W regatach uczestniczyli również nasi uczniowie, gdzie najlepsze miejsce w klasie LASER 4,7 zajęła Małgorzata Górnisiewicz (klasa 7b) – II miejsce oraz w klasie OPTIMIST grupa „C” (grupa początkująca) Leon Gajdowski(klasa 1a) – 8 miejsce i  Bogdan Nieszwiec – 11 miejsce (klasa 4a). Warto wspomnieć o  dwóch uczniach z grupy początkującej, którzy dopiero od dwóch miesięcy uprawiają żeglarstwo w ramach programu szkolnego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNEJ LA

​4 czerwca w Świnoujściu nasi reprezentanci brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych z rywalami z całego województwa. Ciężka praca przyniosła oczekiwane skutki. Ze złotym medalem w biegu na 1000m wróciła Anna Hrycyk z klasy IIId oraz z brązowym w skoku w dal Karolina Jaworska z klasy IIIf. 

Continue Reading „FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNEJ LA”

OPTYMISTYCZNY DZIEŃ

„Trzymaj formę…psychiczną”

Dnia 21.06.2019 r., już kolejny rok, realizowana  była  w naszej szkole akcja pod tytułem „Optymistyczny Dzień”, która za cel ma promowanie zdrowia psychicznego i dobrego klimatu emocjonalnego w społeczności szkolnej. Cała społeczność jest zapraszana do „miksowania” odżywczego „koktajlu dla psyche”, którego główne składniki to  radość, akceptacja, optymistyczne myślenie i otwartość na innych. W ramach Optymistycznego Dnia odbył się „Szkolny Mam Talent”, w którym nie zabrakło istot śpiewających, tańczących, grających na gitarze czy widowiskowo prezentujących komputerową grę muzyczna.

Continue Reading „OPTYMISTYCZNY DZIEŃ”

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH

W czwartek 30 maja nasi „Milusińscy” brali udział w zajęciach sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu (Sportowy Turniej Miast i Gmin). Pierwszoklasiści rywalizowali w „wyścigach rzędów na wesoło”, natomiast drugoklasiści uczestniczyli w ulubionej przez nich ostatnio grze „dwa ognie”. Towarzyszyła wszystkim wspaniała zabawa, dużo radości, piękna pogoda oraz hasło tegorocznej akcji „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!” Starsi uczniowie natomiast zostali zmotywowani do kształtowania wytrzymałości ; )

Continue Reading „EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH”

XIV Międzyszkolny Festiwal Teatrów Profilaktycznych

„Teatr to kraj utkany z tych momentów, w których zostawiamy maski, retorykę, strach bycia kim jesteśmy i podajemy sobie ręce w ciemności” (Carlos Celdran)

28 maja 2019 roku już po raz 14. odbył się  w naszej szkole Międzyszkolny Festiwal Teatrów Profilaktycznych. Festiwal ten jest ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej i doskonale wpisał się w tradycję szkoły. Na początku był to MiędzygimnazjalnyFestiwal Szkolny, a od ubiegłego roku biorą w nim również udział uczniowie szkół podstawowych, w związku z tym jest to teraz Międzyszkolny Festiwal Teatrów Profilaktycznych.

Continue Reading „XIV Międzyszkolny Festiwal Teatrów Profilaktycznych”

„Kids Maraton”

Dnia 25 .05.2019r., w ramach Dni Kołobrzegu, w sobotę podopieczni z SP1 tradycyjnie pobiegli parkrun o godz. 9.00. O godz.11.00 odbył się Kids Maraton, w którym licznie wzięliśmy udział zajmując 1 miejsce drużynowo. W biegu startowało 150 osób,a nam dopingowali licznie przybyli rodzice oraz wychowawcy klas,wspierając tym samym zdrowy styl życia. Każde dziecko dostało piękny medal i dyplom z ukończenia biegu na swoim dystansie. Na mecie były przygotowane owoce, napoje i słodkie drożdżówki. Opiekun Renata Litwinowicz

Continue Reading „„Kids Maraton””

Jedyneczka ma nowy sztandar

Dnia 23 maja 2019 roku o godzinie 13.00 odbyło się nadanie nowego sztandaru naszej szkoły. Uroczystość przeżywaliśmy w szerokim gronie sympatyków i przyjaciół. Wśród nich była Pani Prezydent Miasta – Anna Mieczkowska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu  – Pan Antoni Szarmach, przewodnicząca Klubu Pioniera – Pani Krystyna Gawlik, proboszcz parafii pw. św. Marcina –   ksiądz Marian Subocz, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły. 

Continue Reading „Jedyneczka ma nowy sztandar”

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW

W środę 22 maja w Kołobrzegu na nowym stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne reprezentantów naszego powiatu. Nasi przedstawiciele, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, rywalizowali w wielu konkurencjach indywidualnych. W tej chwili znamy też rezultaty zmagań drużynowych w Szkolnej Lidze LA, które odbyły się tydzień wcześniej. Dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy IV.

Continue Reading „SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW”

Współpraca naukowa szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu

Nasza szkoła nawiązała współpracę naukową z wydziałem matematyki i informatyki Uniwersytetu w Poznaniu z myślą o rozwijaniu zainteresowań matematycznych i informatycznych  uczniów uzdolnionych matematycznie. W dniu 21.02. 2019 r. odbył się wykład pracownika naukowego Uniwersytetu Poznańskiego, pana dr Jana Kaczmarka, który przybliżył nam „Trzy matematyczne problemy starożytności”. Na kolejnym spotkaniu w dniu 9.05.2019 r. pan dr Jan Kaczmarek przedstawił w interesujący sposób „Elementy kryptografii”, przybliżając szyfry i hasła znane z komputerów czy telefonów komórkowych a także ich rozszyfrowywanie. 

Continue Reading „Współpraca naukowa szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu”

Kołobrzescy siatkarze plażowi na konsultacjach naborowych do Kadry Polski

Trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i zawodników klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski otrzymało powołanie na dwudniowe konsultacje odbywające się w dniach 18-19 maja w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Właśnie tu przygotowują się wszyscy polscy olimpijczycy i mistrzowie świata. Aleksander Czachorowski, Beniamin Dubois – Placak i Jakub Ponikiewski przez dwa dni spędzili niemal 9 godzin na treningach prowadzonych przez Trenerów Kadry Polski – Mariusza Prudla (olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro) i Tomasza Sińczaka (trenera wielu młodzieżowych Mistrzów Europy i Świata). Podopieczni Mariusza Rzeszotka już znaleźli się w gronie 20 najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce, a kilka osób z tej grupy będzie miało szansę, by od września rozpocząć naukę w spalskiej szkole i tym samym dostąpić zaszczytu grania z orłem na reprezentacyjnej koszulce. Trzymajmy za chłopców kciuki do połowy czerwca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki naborów.

Continue Reading „Kołobrzescy siatkarze plażowi na konsultacjach naborowych do Kadry Polski”

„Dzień owoców tropikalnych”

17.05.2019r.  uczniowie  naszej  szkoły zorganizowali  „Dzień owoców tropikalnych”.  Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć promujących zdrowy  i aktywny styl życia w ramach realizowanego programu „Żyj zdrowo  mądra głowo!”. Podczas przerw uczniowie częstowali swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły świeżymi, soczystymi owocami. Podczas zajęć na świetlicy młodszych uczniów została przeprowadzona pogadanka na temat „OWOCÓW Z CAŁEGO ŚWIATA” – ich smaków, wartości  odżywczych i dobroczynnym wpływie  na nasz organizm. Następnie uczniowie wykonali przepiękne owoce tropikalne metodą wydzieranki wykorzystując kolorowy papier. Wystawę prac uczniów i plakaty zachęcające do jedzenia owoców można  podziwiać na szkolnych korytarzach. 

Continue Reading „„Dzień owoców tropikalnych””

XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”.

17.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył sie XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”. Rozgrywka była ciężka i emocjonująca. Nasza szkoła, reprezentowana przez Gabriele Rutkowską, Julię Wojtowicz oraz Maksyma Celińskiego (wszyscy z kl. 8 b), zajęła III miejsce w części zespołowej dotyczącej kultury i historii Wysp Brytyjskich. W kategorii indywidualnej Maksym Celiński wywalczył II miejsce. Gratulujemy!– 
Edyta Czuluk.

Continue Reading „XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego „English Race”.”

Projekt Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

W czwartek 16.05.2019 odbył się drugi etap Zdrowe dzieci w zdrowych gminach. Uczniowie z klas drugich w ramach tego projektu wykonali 4 testy motoryczne, z określeniem dla każdego uczestnika wskaźnika BMI;
Celem projektu jest wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego, promującego zdrowy styl życia wśród dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły naukę w I klasach szkół podstawowych na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego


Continue Reading „Projekt Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”

Parkrun

W sobotę 11 maja odbył się kolejny parkrun Kołobrzeg, dziewiąta rano w sobotę to ponoć godzina jeszcze do spania, lecz nie dla biegusiów z jedyneczki. Bo dla nich to odpowiednia pora na miłe rozpoczęcie dnia. Wiosenne bieganie SP1 w składzie: Patrycja Frankiewcz 9-parkrun, Jagoda Niewiadomski 6-sty bieg. W naszym gronie pojawiły się dwie debiutantki: Weronika Stoma i Wiktoria Andrulonis. Wiosenna aura sprzyja, więc zapraszamy do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Przygotowała Renata Litwinowicz (84-parkrun) 

Continue Reading „Parkrun”

Spotkanie autorskie

10 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską – pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystką. Jest ona założycielką dziecięcego zespołu Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik–Tak jako Ciotka Klotka. Napisała teksty piosenek m.in.: Szczotka, pasta, Myj zębyMoja fantazja oraz jest autorką książek: Zając PoziomkaPamiętnik Felka Parerasa i innych.

Continue Reading „Spotkanie autorskie”

Ogromny Sukces Kołobrzeskich Siatkarek

W dniu 07.05.2019r w Szczecinie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po wieloetapowym systemie eliminacyjnym w którym uczestniczyło ponad 200 szkół z Naszego województwa w Szczecinie spotkały się 4 najlepsze zespoły. W ścisłym finale znalazły się szkoły z Koszalina, Polic, Kołobrzegu i Szczecina. Nasze uczennice i zarazem zawodniczki klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski spisały się znakomicie i po dwóch zwycięstwach z zespołami z Koszalina ( 2-1 ) i Szczecina ( 2-0 ) zmierzyły się w meczu o złoty medal z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach.

Continue Reading „Ogromny Sukces Kołobrzeskich Siatkarek”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

27.04.2019r. w Mirosławcu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczeń naszej szkoły Adrian Biernat zajął II miejsce w grupie szkół  podstawowych i gimnazjalnych. Adrian zakwalifikował się do eliminacji krajowych, które odbędą się  na przełomie maja i czerwca.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Opracowała : Helena Paradowska

Pilne

Od jutra tj. 26.04.2019 ( piątek) strajk w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu zostaje zawieszony. W piątek odbędą się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. Lidia Mikołajek- dyrektor szkoły. 

Wycieczka do Berlina

25 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Ten jednodniowy wyjazd był pełen wrażeń, uczniowie mieli możliwość poznać najciekawsze miejsca w stolicy Niemiec. Spacerowaliśmy ulicą Unter den Linden, podziwialiśmy robiące wrażenie zabytki tego pięknego miasta, m.in. Katedrę Berlińską, pomnik upamiętniający ofiary wojny i tyranii Neue Wache, Uniwersytet Humboldta, Pomnik Holokaustu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma w dzielnicy Charlottenburgzniszczony podczas II Wojny Światowej, siedzibę parlamentu Reichstag i oczywiście Bramę Brandenburską.Odpoczywaliśmy na Bebelplatz, słuchając historii tego miejsca. Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki, gdzie podziwialiśmy eksponaty z transportu kolejowego, wodnego, lotnictwa oraz interaktywną wystawę Spectrum. 

Continue Reading „Wycieczka do Berlina”